Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Шум при Corsa B 1.0 12v

qweqwe снимка qweqwe 30 януари 2013 - 15:43

Здравейте! Преди няколко дни се появи странен шум в двигателя на Корсичката.Чува се нещо като стържене и мисля,че идва от алтернатора или водната помпа.Тук четох,че звука може да идва и от веригата,но ми се струва малко вероятно.Сега мисля да сваля пистовия ремък и да видя дали шума ще изчезне.Искам да попитам,ако някой е имал проблеми с лагера на алтернатора колко приблизително излиза ремонта му. :)
Отговори

opel_16v снимка opel_16v 30 януари 2013 - 18:36

Струва ми се, че е от алтернатора може би четки лагер, но това е само предположение.
Ако свалиш пистовия ремък трябва да е за кратко време защото водната помпа не се върти, свали ремъка запали за малко колата виж дали има промяна в звука на работа и пиши какво е станало.

Струва ми се, че не е веригата, защото ако е тя звука няма да е "стържещ" ами по-скоро че "чука" като на хлабава верига или нещо от сорта. И за това мисля, че е от алтернатора.
Отговори

qweqwe снимка qweqwe 30 януари 2013 - 19:34

Колега,свалих ремъка и шума изчезна.Оказа,че идва от алтернатора.Сега трябва да го сваля и да видя номерата на лагерите.А проблем ли е да се кара така известно време ?
Отговори

opel_16v снимка opel_16v 30 януари 2013 - 21:39

Не съм сигурен, но аз мисля, че може и да стане проблем, защото мисля, че лагерите може да задерат повече. Затова в най-скоро време го оправи, но не би било проблем примерно да идеш за части да купиш лагери 1 2 километра може би няма да се влоши, но не трябва да се кара повече.

Бях 99% сигурен, че проблема е в алтернатора.
Отговори

qweqwe снимка qweqwe 30 януари 2013 - 21:49

Ще рискувам да покарам още малко.А дали могат да се видят някъде какви точно са лагерите,че да не си играя да го свалям. :)
Отговори

opel_16v снимка opel_16v 30 януари 2013 - 22:15

Ако я караш градско не е толкова опасно. Четох тази тема --->> http://www.opelclub....showtopic=54782 и според написаното лагерите са около 25-30 лева. Темата е стара, но предполагам, че цените и днес са такива.
Между другото в тази тема пише, че за някакъв модел алтернатор на Кадет лагерите се избивали трудно, твоят е друг модел и може би смяната ще е по-лесна.

За лагерите бих те посъветвал да купиш SKF може да са малко по-скъпички, но и качеството им е по-добро.
Отговори

qweqwe снимка qweqwe 30 януари 2013 - 22:26

Да се надяваме,че ще издържи ден-два.При мен е Бош алтернатора надявам се всичко да стане лесно.И аз точно СКФ си мислих да взема. :)Благодаря ти много за отговорите колега. :)
Отговори

opel_16v снимка opel_16v 31 януари 2013 - 14:11

Няма защо колега, затова е форум да си помагаме взаимно на всеки може да му потрябва помощ. Успех с ремонта.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg