Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Проблем с люка - тече вода

Гостdeid_* 06 ноември 2005 - 17:39

:ranting: Здр.колеги имам един проблем-капе ми вода от дясната страна на люка.Мисля че ми се е запушил маркуч.Та ако може да ми кажете къде са тези маркучи и как да ги отпуша.
Отговори

baitanas снимка baitanas 06 ноември 2005 - 19:29

зна4и колега марку4ите трябва да са 4 ,два вьв предните колонки и два вьв задните които излизат през багажника.пробваи да ги надуеш сьс вьздух или да ги отпушиш сьс някжа тел.успех
Отговори

Гостdeid_* 08 ноември 2005 - 13:05

Предните каде се намират.В какви колонки.
Отговори

PeteRHR снимка PeteRHR 08 ноември 2005 - 15:57

В колонките които са между предния джам и страничните джамове, откъм пантите на предните врати. Маркучите излизат зад калника, зад пластмасата, която пази да не влиза буклук около гумата.
Отговори

omega снимка omega 11 ноември 2005 - 15:49

да помогна:

предни маркуч
Публикувано изображение

задни
Публикувано изображение
Отговори

Гостdeid_* 12 ноември 2005 - 12:34

Благодаря колеги ама то като гледам е доста сложно и тавана се сваля.
Отговори

todor4o83 снимка todor4o83 27 август 2007 - 20:22

Може ли някой да ми обясни набарзо как се сваля люка на Астра ф 92 комби с цел претапициране,защото трябва да сменям плата на тавана обаче люка малко ме притеснява.
Отговори

avtointerior снимка avtointerior 28 август 2007 - 21:25

 todor4o83, на Aug 27 2007, 09:22 PM, каза:

Може ли някой да ми обясни набарзо как се сваля люка на Астра ф 92 комби с цел претапициране,защото трябва да сменям плата на тавана обаче люка малко ме притеснява.

Здравей,
да ти кажа честно съм свалял, но сега да ме убиеш немога да се сетя как изглеждаше шибедаха. Щом си се хванал на хорото, свали тавана и ако някой не се сети как се сваля, мини през нас да го свалиме дружно.
Отговори

The_Hobbit снимка The_Hobbit 29 август 2007 - 17:28

Сваляш тавана , и има амнайси болтчета които трябва да развиеш и люка си пада :)
Отговори

todor4o83 снимка todor4o83 29 август 2007 - 18:51

 The_Hobbit, на Aug 29 2007, 06:28 PM, каза:

Сваляш тавана , и има амнайси болтчета които трябва да развиеш и люка си пада :)

a имали някви важета ,механизми или други простотиики за които да внимавам

 avtointerior, на Aug 28 2007, 10:25 PM, каза:

 todor4o83, на Aug 27 2007, 09:22 PM, каза:

Може ли някой да ми обясни набарзо как се сваля люка на Астра ф 92 комби с цел претапициране,защото трябва да сменям плата на тавана обаче люка малко ме притеснява.

Здравей,
да ти кажа честно съм свалял, но сега да ме убиеш немога да се сетя как изглеждаше шибедаха. Щом си се хванал на хорото, свали тавана и ако някой не се сети как се сваля, мини през нас да го свалиме дружно.

навит сам ама малко далечко си.
Отговори

opel4o снимка opel4o 13 юни 2008 - 14:44

Колата е вектра А. Люкът се отваря нагоре без проблем, но не иска да влиза в покрива. Четах разни теми във форума, но нещо много сложно ми се струва разглобяването на люка. Има ли майстори, които се занимават с такива работи в София, защото имам някакви съмнения, че ако го разглобя, няма да мога да го събера.
Отговори

kraskoval снимка kraskoval 13 юни 2008 - 15:02

Понеже и аз имам същият проблем, преди време доста рових из форума и намерих една тема, където с доста снимки нагледно беше описана процедурата. Веднъж и аз тръгвах да разглабям, но ми се стори, че ще съсипя тапицерията на тавана, отказах се и така си и карам.
Отговори

opel4o снимка opel4o 13 юни 2008 - 15:13

Мен не ме притеснява тапицерията, и да я поизцапам - ще го преживея. Обаче, доколкото съм надниквал през процепа на тавана, ми се струва, че вътре има разни пластинки и, ако го разглобиш - послеее :kuku:
А, такава тема със снимки не успях да открия.
Отговори

silvaro снимка silvaro 13 юни 2008 - 15:20

 opel4o, на Jun 13 2008, 03:44 PM, каза:

Колата е вектра А. Люкът се отваря нагоре без проблем, но не иска да влиза в покрива. Четах разни теми във форума, но нещо много сложно ми се струва разглобяването на люка. Има ли майстори, които се занимават с такива работи в София, защото имам някакви съмнения, че ако го разглобя, няма да мога да го събера.

колега проблема може да не е в самоя шибидах а да е в машинката която предава движението от ръчката с кояте въртиш с ръка!вече 3 шибидаха разглобих с такава прецакана ,вътре в нея има едно пръстенче което е срязано и има място за едно зъбче дето определя кога да ти щтракне бутона за спиране в крайните положения и в затворено положение,та въпросното пръстенче се чупи ....във всички от случаите то беше проблема=>2 решения
1.разглабяш машинката и изхвърляш пръстена ама трябва на око да гледаш кога ти е затворен шибедаха(бутончето няма да спира въртенето) лесно се центрова ръчката да е на средата.
2.отиваш и си купуваш друга машинка .....НО ВНИМАВАЙ И ТЯ ДА НЕ Е ПР**БАНА!

ТОВА Е ОТ МЕН
p.s. ето снимка на машинката
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Отговори

opel4o снимка opel4o 13 юни 2008 - 15:24

Колега silvaro, сега като се замисля, мисля, че си прав. Направи ми впечатление, че ръчката не щраква и не се заключва както преди. Ще пробвам да я сваля-това ми се струва по-лесно от цялостно разглобяване.
Отговори

silvaro снимка silvaro 13 юни 2008 - 15:28

 opel4o, на Jun 13 2008, 04:24 PM, каза:

Колега silvaro, сега като се замисля, мисля, че си прав. Направи ми впечатление, че ръчката не щраква и не се заключва както преди. Ще пробвам да я сваля-това ми се струва по-лесно от цялостно разглобяване.

успех ти желая ,но да знаеш,да разглобяваш шибидаха е почти невъзможно ,аз като го свалях моя не видях да има никъде винтове за разглобяване само нитове и точкови заварки! ето снимки на свален ....не се вижда мн. добре ама стават
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Отговори

opel4o снимка opel4o 13 юни 2008 - 15:35

 silvaro, на Jun 13 2008, 04:28 PM, каза:

успех ти желая ,но да знаеш,да разглобяваш шибидаха е почти невъзможно ,аз като го свалях моя не видях да има никъде винтове за разглобяване само нитове и точкови заварки! ето снимки на свален ....не се вижда мн. добре ама стават

Е затова си търся майстор да го оправи, само като го погледна и ме отказва.
Отговори

opel4o снимка opel4o 16 юни 2008 - 15:34

Хубаво огледах люка-от едната страна тръгва да влиза в покрива, но от другата нещо го спира, така че проблемът не е във врътката, но след като не може да се разглоби, нямам идея как да го оправя.
Отговори

opel4o снимка opel4o 23 юни 2008 - 07:33

Мисля, че открих какъв е пропблемът. ма люка има две L - образни пластини, които влизат в рамката под люка и едната се е счупила. Сега трябва да намеря такава пластинка, обаче откъде. Кофти работа - ако се прецака газовата има газаджии, ако има проблем с ламарината, има тенекеджии, обаче не съм чувал за люкаджии.
Отговори

opel4o снимка opel4o 18 юли 2008 - 08:01

Колеги, реших проблема с люка срещу 40 лева. Човекът свали стъклото, смаза всичко, смени счупения водач, май така се казва, и сега си се отваря леко. Сервизт се намира на "Царобродска" № 100.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg