Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Смяна на лагер

xahaha снимка xahaha 07 септември 2010 - 10:38

Здравейте колеги задния ми лагер на главината почна да шуми интерсува ме може ли да се смени само лагера или се сменя цялата главина , става въпрос за Астра ф X20XEV , ако може и като цени нещо да кажете за галвина или за лагер :)
Отговори

Рошко снимка Рошко 07 септември 2010 - 10:49

Щом си с лагер главина, се сменя цялата.
Отговори

becinko снимка becinko 07 септември 2010 - 13:17

Най-вероятно си с лагер-главина ,цените на по-качествените започват от 180 лв. нагоре.
Отговори

xahaha снимка xahaha 07 септември 2010 - 16:12

А вариант да се смени само лагера няма ли защото като сваля капачката и се вижда 1 болт и си мнисля че ще може да се разглобява някак си ?
Отговори

Ивчо снимка Ивчо 07 септември 2010 - 16:37

Колега изясни си дали си с лагер главина или с разглобяема главина.Като погледнеш колелото капачката на оста ако е полусфера изпъкнала навън е разглобяема ако е вдлъбната е капсулована главина,т.е. лагер главина.Ако си с разглобяема главина се сменя лесно само лагера,който струва към 20лв SFK.Aко си с лагер главина нова главина колегите са те ориентирали като цена.
Отговори

xahaha снимка xahaha 09 септември 2010 - 15:47

Ами като махна капачката има дупка от която от вътрешната страна излзиа 1 болт около 5 мм стърчи и е разпробит леко навътре .
Отговори

becinko снимка becinko 09 септември 2010 - 15:54

Еми би трябвало да се сменя само лагера ,обаче 5 мм ми струва малко ,и все пак не можеш ли една снимка да направиш ? Но шом имаш капачка (изпъкнала навънка) си с отделен лагер ,сиреч по тънката лайсна ;)
Отговори

xahaha снимка xahaha 10 септември 2010 - 10:35

Ем скоро ще сменям накладките на ръчната и ще направя снимка , а то това където се вижда като махна капачката е края на болта а началото му незнам каде е не го видяг.
Отговори

becinko снимка becinko 10 септември 2010 - 10:52

Това е барабан на тигра ,но то е същото.
Ако си с такава капачка по средата значи с с обикновен лагер:

Публикувано изображение

Ако е така ,значи си с лагер-главина (това на снимката е лагер-главина и се сменява цялото)

Публикувано изображение

Ако си с обикновен лагер ,го смени по-бързо ,не е скъп ,защото може да 'изяде' леглото на старата ти главина и само излишни финанси даваш...
Отговори

Ивчо снимка Ивчо 10 септември 2010 - 10:55

Разглобяема главина изглежда така(на вектра с барабани)
Публикувано изображение
Като махнеш капачката,шплента и развиеш гайката,свалиш главината оста изглежда така
Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от Ивчо: 10 септември 2010 - 10:56
Отговори

xahaha снимка xahaha 10 септември 2010 - 14:37

как свали тая главина колега , моята мисля че е като снимката от корното мнение кадето не може да се сменя само лагера .
Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от xahaha: 10 септември 2010 - 14:40
Отговори

xahaha снимка xahaha 10 септември 2010 - 14:42

Колега тя капачката ми по средата е такава само че като я махна е като лагер главината , тя ясна работата лагер главина е то виждам го аз ама да питам пак мерси за помоща :)

Публикувано изображение


Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от xahaha: 10 септември 2010 - 14:46
Отговори

Ивчо снимка Ивчо 10 септември 2010 - 15:13

Колега я снимай твойта,че така стана много сложно и не разбрах в крайна сметка каква ти е главината.

1)Ако е разглабяема лагера се сменя като махнеш капачето-под него всичко ще е много добре гресирано,т.е. пълно с грес.
Ще видиш оста,а на нея има гайка,която ще ти се стори малко странна като зъбно колело.Вертикално през оста минава шплент,който с подръчни средства(примерно отверка,чук и клещи) се маха и после с тресчотка(гидоре) развиваш гайката,махаш я,заедно с нея трябва да излезе една шайба,след това издърпваш главината и вътре или на оста ще остане лагера- трапецовиден е не е като предните,които са като две концентрични кръгли тела.При смяната всичко много добре трябва да се гресира,а при обратния монтаж трябва да внимаваш с едно гумено уплътнение от задната страна (откъм моста) на главината да не бъде избутано от греста.

2)Ако си с лагер главина(най-вероятно си с такава) тя е капсулована и опцията смяна само на лагера няма,сменя се цялата главина която е доста пари,колегите по-горе са посочили ориентировачни цени. Тя се сменя като легнеш под колата и погледнеш колелото отзад(откъм моста) ще видиш 4 болта на тях се държи,преди това трябва да си свалил диска(ако си с дискове отзад) или барабана съответно ако си с барабани.
Отговори

vulka снимка vulka 10 септември 2010 - 20:22

Колега почти 100% съм сигурен че си с лагер-главина
Отговори

autozaks снимка autozaks 10 септември 2010 - 20:53

 vulka, на 10 Sep 2010, 21:22, каза:

Колега почти 100% съм сигурен че си с лагер-главина



Абсолютно вярно. Лагер главина е. Има и варианти да се смени само лагера, престъргва се ама трябва да знаеш какво правиш и изкарва около 30 хил. км. На таксита сме правили така че бакшишите не им се дават пари за лагер главина.
Мнението беше редактирано от autozaks: 10 септември 2010 - 20:53
Отговори

CuMo снимка CuMo 12 септември 2010 - 00:49

Супер много се извинявам, че така се намесвам в темата, обаче и аз на моята Астра имам лагер-главина за смяна, а доколкото ми стана ясно от написаното дотук - ако главина завършва с полусфера е разглобяема и може да се смени само лагера, без цялата главина. Днес като свалих тасовете видях, че главините са точно с полусфери, май не може да се познае по това или моята е разглобяема? Честно казано май не съм чувал Astra G да има и такива разглобяеми главини и не смятам, че точно това как завършва главината - дали е полусфера или вдлъбната навътре е признак, за това дали е лагер-главина или разглобяема. Но дано не съм прав, защото някак си не ми се дават около 200 лева за това нещо. Благодаря предварително на отговорилите!
Отговори

Ник.опел снимка Ник.опел 12 септември 2010 - 07:13

 CuMo, на 12 Sep 2010, 1:49, каза:

Супер много се извинявам, че така се намесвам в темата, обаче и аз на моята Астра имам лагер-главина за смяна, а доколкото ми стана ясно от написаното дотук - ако главина завършва с полусфера е разглобяема и може да се смени само лагера, без цялата главина. Днес като свалих тасовете видях, че главините са точно с полусфери, май не може да се познае по това или моята е разглобяема? Честно казано май не съм чувал Astra G да има и такива разглобяеми главини и не смятам, че точно това как завършва главината - дали е полусфера или вдлъбната навътре е признак, за това дали е лагер-главина или разглобяема. Но дано не съм прав, защото някак си не ми се дават около 200 лева за това нещо. Благодаря предварително на отговорилите!


От писаното до тук и от това което аз знам, "как завършва главината" е първия показател за това с какъв модел лагер си. По-просто казано, моделите със сферични капачки са тези на ,които се сменя само лагера. Моделите без капачки са тези ,които са с лагер-главина. Въпросната капачка има прахозащитна функция, набива се леко в главината, сваля се лесно и под нея трябва да има гайка законтрена по някакъв начин, която държи лагера към шенкела. Рядко се намират модели с капачки, но с лагер-главина, горе в темата колега е писал, че при него е точно така, има и добър снимков материал на моделите главини. Имах Кадет Е, който беше с два конусни лагера и главината завършваше точно с капачка, сега съм с Астра Ф и тя е с лагер-главина, без капачка. За да си на 100% сигурен махни въпросната капачка и виж, ако имаш гайка под нея работата е ясна. Не знам каква е логиката за монтирането на различните модели от производитела, Астрата ми е 92г. с лагер-главина а има по-нови Астри с разглобяеми главини?
Отговори

xahaha снимка xahaha 13 септември 2010 - 08:29

Ясно с лагер главина съм ще се дават 200 лв , то още не вие като го завартя на рака се чува леко да шуми предполагам че ще има още ларане докато дойде време за смяната .
Мнението беше редактирано от xahaha: 13 септември 2010 - 08:30
Отговори

zandor снимка zandor 13 септември 2010 - 09:06

 xahaha, на 13 Sep 2010, 9:29, каза:

Ясно с лагер главина съм ще се дават 200 лв , то още не вие като го завартя на рака се чува леко да шуми предполагам че ще има още ларане докато дойде време за смяната .

Купи си втора ръка, астри ф за части колкото щеш, в някой от тях има главини с ресур още 100000....
Отговори

xahaha снимка xahaha 15 септември 2010 - 08:50

А как да разбера че е хубава тая лагер главина , ако искара 10 000 км и пак и дойде времето за смяна ? Такива работи не е мн желателно да се купуват 2 ра употреба .
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg