Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

VECTRA C + / - ПРОБЛЕМИ

stockbroker снимка stockbroker 20 март 2017 - 10:40

Здравейте! Карам комби и в багажника, в отделението, където са предпазителите има някаква малка кръгла тонколонка, която мисля, че е заводска и може да се изключва и усилва с 2 позиции. Единствено до сега съм чувал някакво пукане от нея. Някой знае ли какво е предназначението й?
Отговори

Teo_117 снимка Teo_117 16 юли 2017 - 08:58

Здравейте колеги,
наскоро си взех Опел Вектра С 1.9(120к.с.)-2004г.-комби,но наскоро се получи един проблем трудно започна да се включват скоростите а и пак всичко отгоре и съединителя при натискане се усеща вибриране.
Някой може ли да ми каже от какво е и дали не трябва да се приготвям да сменя целия съединител.
Предварително ви благодаря.
Отговори

nennormalnoto снимка nennormalnoto 03 август 2017 - 14:30

 Teo_117, на 16 юли 2017 - 08:58, каза:

Здравейте колеги,
наскоро си взех Опел Вектра С 1.9(120к.с.)-2004г.-комби,но наскоро се получи един проблем трудно започна да се включват скоростите а и пак всичко отгоре и съединителя при натискане се усеща вибриране.
Някой може ли да ми каже от какво е и дали не трябва да се приготвям да сменя целия съединител.
Предварително ви благодаря.


Мдам, заедно с маховика. И е хубаво да не караш така, за да не сменяш и скоростна кутия, колега.
Отговори

Andreu_sha снимка Andreu_sha 11 септември 2017 - 16:00

Здравейте колеги,

На път съм да си взема вектра 2.2 бензин/ 145 коня /автоматик / под 100000 километра / 2009 година закупена от България. Изчетох темата и с малкото ми познания по автомобили установих, че единствено трябва да гледам дали и пада мощността на ниски и високи обороти. Някакви други препоръки да дадете?

Поздрави
Отговори

Gecatasto снимка Gecatasto 15 ноември 2017 - 13:37

Имам следното питане относно комфорта на окачването на Вектра С. Някой който има тази кола може ли да сравни комфорта на окачването спрямо други модели на Опел Които е карал преди това, примерно Астра Г и Вектра Б. Повод за питането ми е противоречивите мнения който получавам, от различни източници, както и в специализираните издания. По-долу давам пример. Аз лично съм се се возил един път и окачването ми се строи ужасно твърдо.
Публикувано изображениеПубликувано изображение
Отговори

Dechkko снимка Dechkko 15 ноември 2017 - 15:27

Имах Вектра Б преди Ц-то и определено комфорта е в полза на Ц-то. Колата е голяма, висок клас не го мисли това, не вози като каруца в никакъв случай. А пък от Астра Г, разликата е още по-осезаема. В семейството имаме и Пасат 5.5, там вече е друга бира, определено бие по точки Опела.
Отговори

Gecatasto снимка Gecatasto 15 ноември 2017 - 16:04

Благодаря за отговора.
Виждам че сте с 1,8 Мотора. Как го намирате за ежедневно ползване за това купе. Най-вече като съотношение разход-динамика-поддръжка?
Отговори

ivooo снимка ivooo 15 ноември 2017 - 16:35

Сигурно зависи и каква е вектрата
при мен GTS изпълнение и вози доста твърдо!!!
Отговори

Dechkko снимка Dechkko 15 ноември 2017 - 17:05

 Gecatasto, на 15 ноември 2017 - 16:04, каза:

Благодаря за отговора.
Виждам че сте с 1,8 Мотора. Как го намирате за ежедневно ползване за това купе. Най-вече като съотношение разход-динамика-поддръжка?



Ами моя е 1.8 XER мотора, уж по съвременния и добър мотор. Карам го на газ, около 11 харчи градско в Сф, 7 извън града 10 на магистрала (140-170 км/ч). Върви сравнително прилично, но на мен си ми тежи крака и няма да са ми излишни още едни 20-30 к.с. От към поддръжка смятам, че в класа си е един от най-евтините автомобили. Аз лично не правя компромиси с частите и взимам сравнително по-доказали се марки. Може да разгледаш в autopower.bg за конкретни цени.

Иначе ivooo e прав, GTS-a вози по твърдичко.
Мнението беше редактирано от Dechkko: 15 ноември 2017 - 17:06
Отговори

shunter снимка shunter 12 декември 2017 - 12:05

В посочените статии едното е Вектра, а другото Сигнум. сигнума е с малко по голямо междуосие от седана и се предполага да вози по меко. Седалките обаче са едни и същи, зависи от нивото на оборудване все пак. Сигнума ми е сравнително ниско ниво на оборудване, но комфорта особенно на дълъг път е по вече от добре. Нямаме подпори, обдухване и прочие на седалките, но колата поема много добре неравностите. И това при гуми на 45 височина.
Отговори

loke89 снимка loke89 28 януари 2018 - 03:22

Здравейте.Имам Опел Вектра 2007 год. 1.9 дизел, 120 коня . Скоро я купих.. имам проблем със таблото не знам какво да правя.Свети си когато поиска, много ме дразни това и искам да го поправя понеже нищо не виждам какво отчита!
Отговори

sathv снимка sathv 28 януари 2018 - 14:22

Е вкарай я в сервиз да го поправят. Съдейки по поста ти си личи че грам понятие си нямаш по електроника.
Отговори

loke89 снимка loke89 29 януари 2018 - 11:49

 sathv, на 28 януари 2018 - 14:22, каза:

Е вкарай я в сервиз да го поправят. Съдейки по поста ти си личи че грам понятие си нямаш по електроника.

не съм в Бг.. и тук малко сложна работа със сервизите ми казаха. НЕ били много на ясно.казаха ми за няква букса на таблото знаеш ли къде е !?
Отговори

sathv снимка sathv 29 януари 2018 - 12:21

https://www.opelclub...howtopic=105301
Дано ти помогне
Отговори

loke89 снимка loke89 29 януари 2018 - 15:51

 sathv, на 29 януари 2018 - 12:21, каза:

https://www.opelclub...howtopic=105301
Дано ти помогне

много благодаря !
Отговори

katani1978 снимка katani1978 21 май 2018 - 20:05

 georgibakarliev, на 24 януари 2010 - 21:02, каза:

Здравеите аз мисля че 1.9 дтн е много по добър вариянт от другите дизели ,ако беше читав 2.2 ,защо не го слагат на новите опели,перфектен е спрямо мощноста и разхода на гориво,разходите не вярвам да са повече от на 2.2 ,ако питаш мен вземаи новия мотор които иска да си хвали стария .....
Отговори

v_blade снимка v_blade 27 февруари 2019 - 13:44

Здравейте, колеги, имате ли предположения от какво може да премигва едната къса светлина на Vectra c? Питам, защото до сега - просто изгарят, а сега е като дискотека. Също така след известно време спира, после пак започва...И всичко това ме кара да се съмнявам, че е само крушка!? Има някакъв кахър тука, ама да видим какъв. Казват ми, че " модула в таблото с предпазители до акумулатора" е за смяна. Въпросът ми е - този модул може ли да се купи нов, калко струва? Аз проверх в два магазина - не се претлага такова нещо. Самият модул подлежили на поправка при специалст авто-електричество нпример? Другият ми въпрос - как мога да разбера, дали имам ксенон, или не (въпросът е тъп, ама...)?

Получих още един съвет "Ако решиш да го сменяш (модула в таблото с предпазители до акумулатора) го търси ресетнат или с пин код от колата на която е бил, защото е вързан с имобилайзера и няма да запали докато не го синхронизираш с имото след като го смениш." Как се разбира, дали е рестната? Как се разбира пина? Какво го правя този пин, да речем, че го имам?
-------------------------------------------------------------
Марка: Opel
Модел: VECTRA C (2008 г)
Модификация: 2.2 16V
Шаси: седан
Гориво: бензин
Цилиндри: 4
Клапани: 16
Кубици: 2198 куб. см.
Конски сили: 147 к.с.
Киловати: 108 kW
Kод двигател: Z 22 SE
Задвижване: задвижване на предните колелета
Тип спирачки: Дискови спирачки
Скорости: Автомат
-------------------------------------------------------------
Мнението беше редактирано от v_blade: 27 февруари 2019 - 14:09
Отговори

radotrifo снимка radotrifo 27 февруари 2019 - 15:26

 v_blade, на 27 февруари 2019 - 13:44, каза:

Здравейте, колеги, имате ли предположения от какво може да премигва едната къса светлина на Vectra c? Питам, защото до сега - просто изгарят, а сега е като дискотека. Също така след известно време спира, после пак започва...И всичко това ме кара да се съмнявам, че е само крушка!? Има някакъв кахър тука, ама да видим какъв. Казват ми, че " модула в таблото с предпазители до акумулатора" е за смяна. Въпросът ми е - този модул може ли да се купи нов, калко струва? Аз проверх в два магазина - не се претлага такова нещо. Самият модул подлежили на поправка при специалст авто-електричество нпример? Другият ми въпрос - как мога да разбера, дали имам ксенон, или не (въпросът е тъп, ама...)?

Получих още един съвет "Ако решиш да го сменяш (модула в таблото с предпазители до акумулатора) го търси ресетнат или с пин код от колата на която е бил, защото е вързан с имобилайзера и няма да запали докато не го синхронизираш с имото след като го смениш." Как се разбира, дали е рестната? Как се разбира пина? Какво го правя този пин, да речем, че го имам?
-------------------------------------------------------------
Марка: Opel
Модел: VECTRA C (2008 г)
Модификация: 2.2 16V
Шаси: седан
Гориво: бензин
Цилиндри: 4
Клапани: 16
Кубици: 2198 куб. см.
Конски сили: 147 к.с.
Киловати: 108 kW
Kод двигател: Z 22 SE
Задвижване: задвижване на предните колелета
Тип спирачки: Дискови спирачки
Скорости: Автомат
-------------------------------------------------------------

Ксенона лесно се познава, като пуснеш фаровете силата се засилва постепенно за няколко секунди. Явно при теб не е, виж дали не ти прави лош контакт крушката с буксата, ако е така буксата ще изглежда обгоряла, разтопена
Отговори

V. Georgiev снимка V. Georgiev 15 октомври 2019 - 21:05

Здравейте колеги. Собственик съм на Вектра Б, но мисля да взема нещо по-ново и ест първия вариант е Вектра Ц. Изчетох всичко, но почти няма информация за мотора Z32SE. Някой може ли да даде малко повече подробности - как е от към надеждност и поддръжка, газификация. Благодаря ви!
Мнението беше редактирано от V. Georgiev: 15 октомври 2019 - 21:07
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 15 октомври 2019 - 21:12

За първи път разбирам, че има двигател на Опел Z32SE. Какво е туй чудо- с 6 цилиндъра ли е? Няма как да не е с 6 гърла.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg