Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Vectra C/ Signum

Vectra C - Демонтаж на корите на вратите

pacho_m снимка pacho_m 24 ноември 2009 - 15:53

Здравейте колеги!
Имам малък проблем и затова пиша тук.
Как се сваля кората на шофьорската врата на тия Вектри?Някой свалял ли е,знае ли?
Виждам само,че в долната част на вратата има 3 болта.От там нататък-тъмна Индия.
Освен тях какво друго се маха?Че на кората също е и дръжката на вратата,управлението на ел.стъклата,отключване и т.н.

Благдаря ви предварително.

Поздрави,Пламен!
Отговори

Zygot снимка Zygot 24 ноември 2009 - 17:11

При мен Астра Г е по следния начин (надявам се за вектрата да ти свършия някаква работа).
Развиват се всички болтове на видими места, маха се дръжката за отваряне на вратата, с доста сила и дърпане от долната част се отваря ( има пластмасови джъчки дето само с сила се отпускат). След това се маха лайсната към стъклото -повдигаш малко и с отвертка се махат железните скобички (гледай да не ги изгубиш какта направих аз).
Отговори

iwanov снимка iwanov 24 ноември 2009 - 17:30

Грубо казано махаш болтовете, сваляш дръжките и след това самата кора е на щипки (аз счупих едната) :mhihi::)
Отговори

don_ray снимка don_ray 24 ноември 2009 - 18:04

Всички взеха да пишат за дргуги модели. И аз съм така, но само ще ти кажа, че най-вероятно имаш болтове в самата дръжка, с която прибираш вратата. Трябва да видиш кои пластмаси на дръжката се свалят - обикновено са малки елементи и лесно ще ги забележиш. Внимателно ги натискай, за да не счупиш някой щифт. Под тях със сигурност имаш болтове.
Мнението беше редактирано от don_ray: 24 ноември 2009 - 18:05
Отговори

pacho_m снимка pacho_m 24 ноември 2009 - 19:07

Пичове,мерси за бързите отговори.
Само дето аз нямам болт на дръжката :mhihi: .Може и тя да е със щипка.
Някакви други криви хави има ли?Това управление на джамове,огледала и др. ел. истории ми е интересно как се маха?
Отговори

pacho_m снимка pacho_m 02 декември 2009 - 18:05

Чалъма мисля,че е друг.
На моята кола има декоративна капачна на дръжката на кората.Тя се държа на някакви щипки и се маха с тънка отверка.А пък управлението за стъкла и т.н май се маха също с тънка отверка и се разкача куплунга.
Поне така предполагам.Трябва да пробвам да я сваля.
Мнението беше редактирано от pacho_m: 02 декември 2009 - 18:06
Отговори

Di_Mitko снимка Di_Mitko 16 май 2010 - 12:17

Здравейте,
И на мен ми се налага да сваля кората, че нещо се разкърца вътре. Така и обаче не разбрах как става. Дали някой ще опише точно за Вектра Ц?
Отговори

pacho_m снимка pacho_m 16 май 2010 - 14:48

Понеже нямам снимки от демонтажа,ще се опитам да обясна подробно.
Сваляш капака на дръжкатамс която прибираш вратата.Той е на щипки,но има и 2 големи "крачета" отгоре и отдолу. Развиваш 2-та болта. След това клякаш и отдолу по дължината на вратата има 3 болта. Развиваш и тях.
Махаш пулта за управление на ел. стъкла,огледала и т.н. Повдига се с права отвертка,след това се разкача куплунга(има един зъб на куплунга,за да не изскача).
Кората се държи на щипки,просто я издърпваш малко напред,за да ти се открие жилото на дръжката,с която отваряш вратата. То също се вади,като се завърти леко встрани,след това се повдига или пада надолу,не помня точно.
После повдигаш да излезе и пинчето(ключалката) на вратата. За по-лесно я бутни надолу(заключи вратата).

Сглобяването става по обратния ред.

Това е общо взето. Нищо сожно няма. Ако не си разбрал нещо-питай да обясна по-обстойно.

Поздрави!
Мнението беше редактирано от pacho_m: 16 май 2010 - 14:50
Отговори

end1 снимка end1 06 август 2013 - 20:33

Здравей Пламене,

Аз развих 5те болта и стигнах до пулта за огледалата, от къде по точно се повдига, не искам да го надраскам и повредя? Можеш ли да кажеш и повече за дръжката как се маха.

Мерси
Отговори

Жоро снимка Жоро 06 август 2013 - 22:42

 end1, на 06 август 2013 - 20:33, каза:

Здравей Пламене,

Аз развих 5те болта и стигнах до пулта за огледалата, от къде по точно се повдига, не искам да го надраскам и повредя? Можеш ли да кажеш и повече за дръжката как се маха.

Мерси

Не ме питаш мен, но ще ти напиша моя опит. Пулта за огледалата се маха най-лесно като с тънко ножче го повдигнеш от долни край, най-лесно става така! За коя дръжка по-конкретно питаш, за декоративния капак, за който говорихме днес, но пък говориш за 5болта, значи си го повдигнал...

А ето и едно клипче https://youtu.be/JabTLdmq14c
Отговори

end1 снимка end1 07 август 2013 - 09:52

Здравей,
Питам за как се маха дръжката с която се отваря врата, поне така разбрах, че и тя трябва да се махне.
Отговори

Жоро снимка Жоро 07 август 2013 - 10:10

Хромираното палче с което се отваря вратата от вътре излиза с кората, но е закачена за жилото! Тук си едитвам мнението, за да е полезно и за др. колеги. Та жилото се сваля лесно, но на снимката по долу съм начертал стъпките. Първо натискате бялата контра надолу на снимката е обузначено с 1 за да може да излезе и да се откачи. После издърпвате жилото по посока на кожуха 2.

Прикачен файл  01.jpg (84,75K)
Брой изтегляния: 21
Отговори

end1 снимка end1 07 август 2013 - 10:27

 Жоро, на 07 август 2013 - 10:10, каза:

Хромираното палче с което се отваря вратата от вътре излиза с кората, но е закачена за жилото! То се откача от нея като издърпаш кожуха на жилото по посока обратна на дръжката по продължение на жилото. След като го издърпаш 5-6мм ще видиш как кожука се изхлузва от дръжката и в един момент като излезе се върти настрани. По този начин се освобождава кожуха и след като можеш да го въртиш ще видиш как жилото влиза с едно буренце в дръжката, като при колелата. То се изхлузва просто на една страна...
Стана малко сложно обяснениео, но като го видиш нагледно, ще ти се изясни...


Мерси, ще пробвам тези дни, мисля да разколача пластмасовите части и да ги пребоядисам.
Отговори

end1 снимка end1 08 август 2013 - 21:12

Свалих кората, доста лесно се сваля, следвах стъпките описани по-горе и нямах проблем за сваляне. Проблем е обаче че пластмасовите части по кората са заните и немогат да се свалят, което беше и моята идея да ги сваля и да ги пребоядисам. Сега ще търся други варианти за боядисване на място.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 09 август 2013 - 07:16

Писах в друга тема но ще пиша и тук опитай с подпъхване на найлон пок тапицираните части.

ТЕМАТА
Отговори

Hyusko снимка Hyusko 14 юни 2015 - 23:26

Колеги а нещата със задните врати как стоят че искам да си затъмня задните прозорци. Колата ми е комби.
Отговори

Жоро снимка Жоро 16 юни 2015 - 10:42

Еми по подобен начин... По спомен под капачето на което според оборудването има копче за ел.стъкла и/или колонка има винтче...
Отговори

Hyusko снимка Hyusko 17 юни 2015 - 03:36

 Жоро, на 16 юни 2015 - 10:42, каза:

Еми по подобен начин... По спомен под капачето на което според оборудването има копче за ел.стъкла и/или колонка има винтче...

Аз започнах да разглобявам но там където казваш не погледнах въпреки че бях го и разкачил. Ами следващият път като се заема със разглобяване ще го дам по смело и ще споделя как съм разкачил кората за колеги дет може да искат да знаят.
Мнението беше редактирано от Hyusko: 17 юни 2015 - 03:37
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg