Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Китайски OP-COM поддържащ Astra J

JorkataG снимка JorkataG 26 ноември 2018 - 13:59

 djeki80, на 05 май 2018 - 22:07, каза:

Някой пробвал ли е на windows 10 оп Ком версия 1.45 тъй като гледам един руснак казва че по старата версия от 1.60 не работят на десятката.

Аз съм с 10-ка но версията ми е 1,99. Версията на софта от диска ми е 1206 нещо си и с него не иска да работи версията на чипа беше NEW. Дръпнах софт на руски и нещата си дойдоха на мястото.

 geniy, на 25 ноември 2018 - 09:33, каза:

Благодаря! NET Framework ми е 4.5 и когато се пробвам да сложа 3.5 ми изписва,че имам инсталирана по-нова версия. Може и това да е проблема,но пък с по-старата астра нямам проблеми. Един колега ми писа в другата тема,че са ме излъгали китайчетата с некачествени елементи. Та може и това да е причината-да са ми пробутали некачествен оп ком. Файловете като гледам са като мойте,но за всеки случай ще деинсталирам и ще сложа вашите. Благодаря!
П.С. Преинсталирах всичко, но пак не става. Явно оп кома си е некачествен. Нищо, че го дават и за модели до 2014. Даже модела на астрата си го има, но уви. Ще трябва да си поръчам и за тази сега :( Някой, който си е поръчвал от Алито и е доволен ако може да ми пусне линк към търговеца! Благодаря!

За да сложиш версия 3,5 след 4,5 първо махаш четворките, почваш инстал от 3, 3.5, 4 и тогава 4.5 иначе никога няма да стане. Проверено лично.
Мнението беше редактирано от JorkataG: 26 ноември 2018 - 14:02
Отговори

geniy снимка geniy 27 ноември 2018 - 20:21

Ок! Ще пробвам с деинсталирането на NET Framework и цялата процедура както сте я описал. Благодаря! А руската програма коя е? И ако може линк към нея? Благодаря пак!
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 29 ноември 2018 - 13:15

Така малко поправка Версията на платката ми е 5, версията в диска беше 120309а. Когато да купувам опком-а въпреки че беше написано попитах с какъв Уин работи и ми казаха с Уин ХР, 8.1 и 10. Софта с който дойде е 120309а. Инсталирах шината без проблем и компа си я разпозна НО при закачането на колата ми изписа че пинове 6 и 13 не правят връзка с колата при което ОПКОМ-а не работи. Изтеглих от руските сайтове версия на софта 08.2010 на руски и лаптопа ми се свърза с колата. Тук във форума беше описано каква трябва да е версията на чипа, версията на платката и другите изисквания за инстал. Доста хора май споменаха че въпросната версия 120309а не бачка с всички коли. Линк в момента не мога да дам но намерих всичко с помоща на гугъл и руския форум на опел. Ще потърся пак че не съм си вкъщи и ако намеря ще пусна линк или ми дай мейл ако нищо не откриеш и ти да ти пратя което имам.
Сега видях че в момента имам това OP-COM-Professional-150406b_EN-Installer но не съм го тествал ако някой е пробвал да каже отзиви.
Мнението беше редактирано от JorkataG: 29 ноември 2018 - 13:26
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 29 ноември 2018 - 13:52

OP KOM
Ето линк за версия 08,2010 на руски и английски.
Имам и нещо итересно но къде да го кача не знам. Къмтукста по долу има и снимки

Много от нас имат официални диагностични инструменти: TECH2, MDI, VCI ... Но много проблеми могат да се търсят и решават с най-простия инструмент: OP-COM
OP-COM (или VAUX-COM) понякога се разваля поради промяна на фърмуера или връзка с ниско напрежение. Когато софтуерът OP-COM не показва връзка или грешка в интерфейса, това се дължи главно на два проблема: FTDI комуникационния чип и самия MCU чип (PIC18F458).
Следващите стъпки ще ви помогнат в задачата да върнете обратно живота си на вашето OP-COM.
* Забележка: този урок е предназначен само за онези, които имат OP-COM с оригиналния чип Microchip PIC18F458, забравяйте да опитате с фалшиви чипове.
Първа част: по отношение на OP-COM FTDI чип.
Първо, трябва да проверим FTDI чипа. Отворете контролния панел -> Администратор на устройство и потърсете "USB сериен конвертор" или "OP-COM USB V2".


Щракнете с десния бутон на мишката и отворете диалоговия прозорец за свойства, селектирайте "hardware ID" в диалоговия прозорец за подробности



Ако вашият показва 0000 в края на PID свойствата, както би бил в този случай: USB / VID_0403 & PID_6001 & REV_0000 вместо USB / VID_0403 & PID_6001 & REV_0600, вашият FTDI чип е повреден. Понякога се показва "4F50" вместо "0600", и двете стойности са добри.
Следващата стъпка е да се появи FTDI чип с надежден OP-COM .ept файл, който съдържа свойства за правата за съдържанието на софтуерните връзки на OP-COM.
Така че отворете MProg, отидете на Device -> Scan, това ще покаже открити FTDI устройства:


Отидете на: Файл -> Отвори и изберете OP-COM.ept от изтеглената папка:

Сега проверете правилните стойности (в ЗЕЛЕНО). Ако всичко е наред, флаш FTDI флаш (в червено):

Когато приключите, ще имате нов сериен номер, зададен на вашия OP-COM интерфейс:

Обърнете внимание на следващото: затворете всички и изключете OP-COM от USB. Рестартирайте компютъра. След като операционната система бъде заредена, включете OP-COM, отидете в Контролен панел -> Администратор на устройство и потърсете "OP-COM USB V2", който се появява без инсталиран драйвер:

Кликнете с десния бутон, отворете Свойства -> Драйвер -> Актуализирайте драйвера, потърсете драйвера в компютъра (не интернет), изберете от списъка с драйвери, кликнете върху "показване на всички устройства". Изберете от диска и потърсете драйвер, включен в изтеглената папка (ftdibus.inf). Windows ще ви попита дали искате да инсталирате невалиден драйвер, кликнете върху "Да" и да изчакате инсталирането.
След като приключите, проверете "Администратор на устройство", ако OP-COM се появи като "USB сериен конвертор" и ако в Свойства -> Детайли -> Хардуерният идентификатор е правилен.
Ако сте направили всичко, отворете софтуера OP-COM (или VAUX-COM) и отворете Settings -> Test interface. Ако вашият FTDI чип и вашия MCU PIC18F458 са добре, ще видите вашия OP-COM версия на фърмуера:

Ако не, имате лош ден ... чип MCU не трябва да мига и имате нужда от програмист.
Мнението беше редактирано от JorkataG: 29 ноември 2018 - 13:57
Отговори

geniy снимка geniy 29 ноември 2018 - 21:46

Благодаря за подробното описание. Моя чип работи, излиза това - USB\VID_0403&PID_6001&REV_0600 Даже писах на търговеца и човека ми отговори, че всичко е качествено. Няма лъжа и измама. Така че трябва да търся проблема в софтуера.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 30 ноември 2018 - 09:33

 JorkataG, на 29 ноември 2018 - 13:15, каза:

Сега видях че в момента имам това OP-COM-Professional-150406b_EN-Installer но не съм го тествал ако някой е пробвал да каже отзиви.

От къде го свали и имаш ли информация как се активира?
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 30 ноември 2018 - 11:18

Дръпнах го от нейде ама от де не помня. Кое как се активира ОПКОМ-а ли? Ако искаш обади ми се 0879848653 за да кажа каквото знам.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 30 ноември 2018 - 12:19

Така относно ползващите ОПКОМ намерих нещо важно което ще помогне може би на всеки от нас да ползва безпроблемно това с което разполага.
Прочетете това и дано съм бил полезен.
Моята връзка
Мнението беше редактирано от JorkataG: 30 ноември 2018 - 12:19
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 30 ноември 2018 - 12:34

Версията 120309а е фалшива китайка не я слагайте. Версията 08.2010 на руски е регистрирана и бачка.
ето нещо интересно.

Повече информация за версиите на OP-COM

OP-COM Диагностика за Opel автомобили.

С увеличаване на популярността на този продукт, зачестиха и опитите за предлагане му с фалшиви версии на софтуера или фърмуера.
Това са стари версии с променени надписи за да изглеждат актуални.

Функционалността на този продукт се определя от версията на софтуера която може да използвате на вашият компютър.
Последните версии имат значително по-голяма функционалност, както за стари така и за нови модели автомобили.

Версия на софтуера
Версията на софтуера се изписва в средата на основният прозорец и в заглавната (title) линия на останалите прозорци.
Версията съдържа датата от която е и буква за ревизията. Например 131223d е от 23-12-2013г. ревизия D от 20-02-2014г.
Новите версии лесно се разпознават по наличието на 2011, 2012 ... 2016 в списъка с моделните години при избор на модел автомобил или по наличието на нови модели като Corsa-E.

Версия на фърмуера
Някои търговци посочват версията на фърмуера като много важна.
В действителност използваният софтуер обновява фърмуера при необходимост, затова каква точно версия е фърмуера не е от значение. По-важно е да може да се обновява..
При текуща версия 1.66, се предлагат интерфейси с несъществуващи (фалшифицирани) версии като 1.70, 1.95, 1.99 и други подобни.

Некоректни "фалшиви" версии

Резултатите по-долу са от некоректни версии.

Фалшива "китайска" версия, означена като 08.2010 или 10.2010 или по друг подобен нестандартен начин.
Това е стара версия със сменени текстове, реално е от 2009г. Работи изключително проблемно.

Фалшива версия, реално е от по-стара дата.

Фалшива версия "2014" или "2015", реално е от 2012г (09-03-2012г.) но към нея е добавен само списъкът с автомобили от 2014 или 2015г.
Това предизвика сериозни проблеми при използването на продукта.

Фалшива версия 2014, реално е от 2012г.
Мнението беше редактирано от JorkataG: 30 ноември 2018 - 12:46
Отговори

geniy снимка geniy 30 ноември 2018 - 21:12

Аз работя с версия 2014г. , софтуера е VAUX-COM 120309a+131223d GB , интерфейса е 1.78 и при проверка го изписва. За старата ми астра (G) нямам проблеми. Но с новата(J) я имам като година-2011, даже като двигател я има, но изписва грешка. Търговеца твърди, че трябва да работи и на нея. Та може и да е друг проблема. Според Вас дали проблема е във фалшив софтуер? Благодаря!
Мнението беше редактирано от geniy: 30 ноември 2018 - 21:29
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 03 декември 2018 - 12:06

 geniy, на 30 ноември 2018 - 21:12, каза:

Аз работя с версия 2014г. , софтуера е VAUX-COM 120309a+131223d GB , интерфейса е 1.78 и при проверка го изписва. За старата ми астра (G) нямам проблеми. Но с новата(J) я имам като година-2011, даже като двигател я има, но изписва грешка. Търговеца твърди, че трябва да работи и на нея. Та може и да е друг проблема. Според Вас дали проблема е във фалшив софтуер? Благодаря!

Каква е грешката защото при мен с 120309a+131223d GB излиза че няма връзка и че пинове 6 и 13 не комуникират. Ако ти пише че някои от пиновете не комуникират значи смени версията на софта. Както казах при мен версията не работи и дръпнах руска, регистрирана и всичко си показва.
Отговори

geniy снимка geniy 03 декември 2018 - 19:48

Точно такава е грешката-пин 6 и 14 не комуникират. Свалих и инсталирах 2016, китайска сборка и ще го пробвам, но чак в събота или неделя ще успея. Благодаря!
Ако някой желае може да ми даде работещ софтуер за астра J? Да пробвам дали ще тръгне на китайчето. Имейла ми е- gen4o123@abv.bg Благодаря!
Мнението беше редактирано от geniy: 06 декември 2018 - 21:21
Отговори

geniy снимка geniy 08 декември 2018 - 14:11

Руската версия ми излиза с йероглифи. Вместо букви са само въпросителни. Езика на компютъра ми е на БГ. Някой имал ли е такъв проблем? За win 10 става въпрос! Благодаря!
Мнението беше редактирано от geniy: 08 декември 2018 - 14:22
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 14 декември 2018 - 15:32

Инсталирал си Уин 10 на английски и липсва най вероятно кирилизатор.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg