Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Какви са крушките Векта Ц / Vectra C с фабричен ксенон

Жоро снимка Жоро 06 април 2012 - 13:16

Какви са крушките на Векта Ц / Vectra C с фабричен ксенон / xenon? Интересува ме понеже имам колата от скоро и до колкото знам колата е с оригиналните крушки и баласти (поне по фактурите не пише да са сменяни). А е вече на 4г и понеже обичам да си имам резервни ме интересува какви са като фасонка и келвини. Също така до колкото знам за да ги сменя трябва да махна бронята...
Друго което ми е интереснo мога ли да си купя алтернативни крушка и баласти и от къде...
Също така, ако ми изгори на път мога ли да сложа обикновенна крушка докато се прибера или е само за ксенон?

Ето това е фара:

Прикачен файл  01.jpg (420,86K)
Брой изтегляния: 22
Отговори

Garibaldi снимка Garibaldi 06 април 2012 - 14:53

Аз гледам в сайта на Phillips http://www.philips.c...oduct-selector#
Отговори

lupo13 снимка lupo13 06 април 2012 - 15:19

крушката ти е D1S и само тя може да легне в леглото си .. така че няма да може да слагаш халогенна крушка при нужда. Колкото до това че искаш да си имаш резервна според мен не е необходимо .... тя първо дава признаци че "ще си ходи" и чак тогава спира напълно да свети ,така че имаш време да отреагираш. До колкото виждам колата ти е сравнително нова и се предполага че си още с оригиналните си крушки който с времето си променят силата на светене и съответно е желателно да ги подмениш въпреки че все още си светят по добре от стандартна халогенна крушка , но значително по слабо от колкото нова ксенонова крушка. Колкото до това дали може да сложиш алтернативна круша не знам дали ще имаш проблеми, но аз имам наблюдения върху по стария модел до 2005г. на един приятел си сложи такива китайиски крушки и до сега няма проблеми с тях.Така че си мисля че и ти не би трябвало да имаш проблеми. Колкото до баласта той е добре сложен и не се мокри и затова мисля че е не е задължително да ги сменяш .. поне до момента не съм чул или видял да гори на Вектра Ц. :icon_wink2: А за монтажа не съм сигурен но на по старата до 2005 със сигурност се сваля бронята и после и фара за да се смени.
Мнението беше редактирано от lupo13: 06 април 2012 - 15:21
Отговори

Жоро снимка Жоро 06 април 2012 - 15:19

Това не се бях сетил, според този сайт: Xenon bulb Philips D1S 4250k, Philips 85410 D1S.
Но все пак ако някой се е занимавал, ще съм благодарен...
Отговори

Shades снимка Shades 06 април 2012 - 17:16

D1S е. "По-марковите" китайски аналози се справят със задачата без проблем. Минусът е, че задължително трябва да си вземеш 2 резервни, защото шансът да нацелиш цвета е почти нулев. На 90% съм сигурен, че и на фейслифтовите се сваляше цялата броня за да стане интервенцията ...
Отговори

Жоро снимка Жоро 06 април 2012 - 21:59

 Shades, на 06 април 2012 - 17:16, каза:

D1S е. "По-марковите" китайски аналози се справят със задачата без проблем. Минусът е, че задължително трябва да си вземеш 2 резерни, защото шансът да нацелиш цвета е почти нулев. На 90% съм сигурен, че и на фейслифтовите се сваляше цялата броня за да стане интервенцията ...
А с баластите как стой въпроса? Те някакви стандартни ли са или са специфични? Защото до колкото знам на Astra G бяха нещо по-специфични. Спомням си като Спаркса имаше проблеми...

P.S. Може ли за момент да се замени с нормална крушка?
Отговори

Shades снимка Shades 07 април 2012 - 12:19

За да не говоря наизуст, ще издебна един съсед, който знам, че е с китайски крушки и оригиналните баласти. Ще го питам има ли някакви особености, но си мисля, че беше плъг енд плей всичко ...
Отговори

logarex снимка logarex 09 април 2012 - 23:27

Стана ми интересно. Понеже и моята е с оригинален ксенон, днес реших да ги посменя, отворих си капака като пич и си викам е като на предната ще е. Стоях гледах въртях се :confused: и до никъде. Дойде ми на ум, че може би ще трябва да се маха фара... но си викам немеца няма да е направил нещо подобно :naughtynono:
Да поясня моята има само на късите фабричен ксенон d2s доколкото знам са крушките. Сериозно ли трябва да сваля бронята и фаровете? За едни кирливи крушки :19a:
Отговори

рибаря снимка рибаря 10 април 2012 - 06:50

Сваля се,цялата броня.Аз вече,правих цялата интервенция заради десния фар.Крушката при мен е D2S.
Отговори

Жоро снимка Жоро 10 април 2012 - 10:45

Навсякъде пише, че за да се смени се маха бронята, ето как:

взето е от http://www.vectra-c.com

Прикачен файл  02.jpg (44,53K)
Брой изтегляния: 47

Прикачен файл  03.jpg (46,1K)
Брой изтегляния: 43

Прикачен файл  04.jpg (55,98K)
Брой изтегляния: 43


@ рибаря:
може ли да кажеш какви сложи, как изглеждат баластите, намират ли се неоригинални? двете крушки ли смени?
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 10 април 2012 - 10:51

До 12.2005 = D2S
От 01.2006 = D1S

BOSCH 1 987 302 905 = КРУШКА КСЕНОН D1S = 241.74 в магазинната мрежа.

И не се занимавай с щуротии да сменяваш баластите, като може да си смениш само крушките - оригиналните баласти вършат работа и при афтърмаркет крушки :icon_wink2:
Както колгета по-горе каза - желателно е да се сменяват крушките по 2, т.к. се получава неприятно разминаване в цветовете :icon_wink2:
Отговори

Shades снимка Shades 10 април 2012 - 14:47

Такаа, аз питах съседа, стават без проблем афтърмаркета, обаче по 2 защото свети дискотека иначе. D1S са фейслифтовите, ама то Божо го е писал горе ... то май и аз съм го писал горе :kuku:
Отговори

рибаря снимка рибаря 11 април 2012 - 06:54

Жоро баластите,не съм ги сменял.Крушката смених само едната,и както казват колегите има разлика в светлината.Затова задължително и двете.Крушката D2S купих за 35лв китайска.Баластите се намират под самия фар,и са много тънки.
Мнението беше редактирано от рибаря: 11 април 2012 - 07:00
Отговори

logarex снимка logarex 11 април 2012 - 12:37

Как е от към светене, понеже ми поискаха за един филипс 180лв. комплекта :fire:
Отговори

Жоро снимка Жоро 22 май 2012 - 08:13

Добре а крушките са 35W така ли, защото навсякъде откривам само 35W, a бях чел преди ,че моя ксенон бил 55W...
Също така и не получих отговор дали за момент може да се заменят с някакви нормални крушки или просто трябва да си купя резервни крушки и да си ги карам...
Отговори

niki82 снимка niki82 22 май 2012 - 21:48

"Също така и не получих отговор дали за момент може да се заменят с някакви нормални крушки или просто трябва да си купя резервни крушки и да си ги карам..."

Не става. Има голяма разлика в двата вида има други теми по въпроса.
Отговори

lupo13 снимка lupo13 23 май 2012 - 09:23

 lupo13, на 06 април 2012 - 15:19, каза:

крушката ти е D1S и само тя може да легне в леглото си .. така че няма да може да слагаш халогенна крушка при нужда.

:newsm05_41:
Отговори

Жоро снимка Жоро 25 септември 2012 - 10:41

 Жоро, на 22 май 2012 - 08:13, каза:

Добре а крушките са 35W така ли, защото навсякъде откривам само 35W, a бях чел преди ,че моя ксенон бил 55W...
Също така и не получих отговор дали за момент може да се заменят с някакви нормални крушки или просто трябва да си купя резервни крушки и да си ги карам...

Вчера докато си слагах новите габарити видях, че крушките ми са Osram, 35W - това значи ли че са сменяни? И още един въпрос, на колко келвина е стандартно крушката? - малко по-нагоре виждам, че от сайта на филипс излиза инфо за 4250k ама дали са толкова?
Отговори

hybaveca снимка hybaveca 05 април 2014 - 10:23

Колеги имам Вектра Ц преди фейслифта 2005г с фабричен адаптивен ксенон на късите светлини. Опитвам се да разбера какъв тип е крушката за да си купя една за резерва, но срещнах противоречива информация. Ходих до мой познат на "Симеон" да направи справка в базата данни и излезна, че е D2R. В каталог на general electric излиза, че е D1S. Последно каква е?
Отговори

Жоро снимка Жоро 09 април 2014 - 09:18

 hybaveca, на 05 април 2014 - 10:23, каза:

...


 siegfrid, на 10 април 2012 - 10:51, каза:

До 12.2005 = D2S
От 01.2006 = D1S

BOSCH 1 987 302 905 = КРУШКА КСЕНОН D1S = 241.74 в магазинната мрежа.

Мнението беше редактирано от Жоро: 10 април 2014 - 09:31
Причина за редактиране:: Слях двете теми и коригирах заглавието!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg