Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Какви са крушките Векта Ц / Vectra C с фабричен ксенон

hybaveca снимка hybaveca 09 април 2014 - 19:09

Мерси Жоро, тази тема я видях, но не я прочетох цялата защото е за фейслифта а разковничето било почти в края.
Отговори

Жоро снимка Жоро 03 юни 2014 - 08:07

 Жоро, на 25 септември 2012 - 10:41, каза:

И още един въпрос, на колко келвина е стандартно крушката? - малко по-нагоре виждам, че от сайта на филипс излиза инфо за 4250k ама дали са толкова?


Така, от тази сутрин по-бялата, не леко лилавеещата :(, започна да премигва. Или даже по-скоро е загаснала и присветва. - което е странно, трябваше първо другата да умре! Предполагам, че крушката си отива/отишла. Та на дневен ред идва въпроса със смяната. До колкото знам тази около 4к е най-приятна за окото и най-добре се вижда. За това и аз съм се ориентирал на там.

EDIT: Поради тази причина, си взех отново 4300К:

Цитат

Цветовите температури над 4300К имат по-нисък светлинен поток при всички типове системи.

3200lm ± 10% @ 4300K
2900lm ± 10% @ 5000K
2600lm ± 10% @ 6000K
2400lm ± 10% @ 8000K


Също така много важно е, че на Vectra C след фейслифта (01.2006->), при смяна на крушките на късите, бронята не се сваля!!! За пред шофьора просто се маха гърловината за течността за чистачки. А пред пасажера филтърната кутия! Работата е за 10мин :)
Отговори

baboeba снимка baboeba 24 юли 2014 - 22:15

 Жоро, на 03 юни 2014 - 08:07, каза:

...


Колеги а на вектрата преди фейслифта сега последно трябва ли да се маха бронята за смяна на габарит/къси светлини или може също, като на след фейслифтовата да се махне само кутията на въздушния филтър, никак не ми се занимава със сваляне на бронята....
Отговори

Hyusko снимка Hyusko 11 май 2015 - 05:34

 baboeba, на 24 юли 2014 - 22:15, каза:

Колеги а на вектрата преди фейслифта сега последно трябва ли да се маха бронята за смяна на габарит/къси светлини или може също, като на след фейслифтовата да се махне само кутията на въздушния филтър, никак не ми се занимава със сваляне на бронята....

Сменям си крушките без разглобяване на брони и тем подобни. Ако си сръчен с рацете можеш да смениш крушка и без да махаш кутията на филтъра а за другата махаш гърловината от резервоарчето на водата за чистачките. То се маха с дърпане.
Мнението беше редактирано от Hyusko: 11 май 2015 - 05:36
Отговори

barezz снимка barezz 27 ноември 2018 - 16:52

Понеже темата ми беше полезна, да допълня инфо за фаровете на фейслифтова вектра с AFL, има разлика с описаното до тук. Написах го и в темата ми за колата, но тук мисля, че е по-полезно да е събрано на едно място.

Да, на фейса крушката е D1S. Аз сложих Osram 66140, 35W, 4500K.

И малко информация за колегите, които са с AFL фарове (завиващите) на фейсливтова вектра. По съвети от форума опитах да сменя крушката на левия фар, като махнах гърлото на съда за течност, но за да имате достъп до крушката на тези фарове има един голям капак около 15х20см с два винта, като единия винт е достъпен лесно, но другия е направо в калника. Никакъв шанс да се стигне до него без да се свали фара. Колеги са писали, че става, явно са с другите фарове, които са с кръгли гумени тапи. При мен не става, има пласмасов капак.

Та смяната на крушката става по следния начин:
1. Отвивате четирите рапидки от горе на бронята, по ръба над радиатора
2. После две рапидки на бронята до подкалника, от към колелото от страната на която ще сменяте крушката
3. Дърпате леко бронята да се откачи от щипките на подкалника
4. Не сваляте бронята, а само леко да провисне напред, за да имате достъп до третия болт 8 на фара
5. Отвивате долния болт, после другите 2, които са отгоре на фара
6. Вадите леко фара напред, без да откачате нищо, целта е да можете да отвуете втората рапидка на капака на фара, която е почти във калника
7. Махате и другата рапидка на капачето
8. Вече имате достъп до ксенон крушката
9. Откачате скобата/пластинката, която държи кабела на крушката
10 Откачате пружинката на крушката
11. Сменяте крушката
12. По обратен ред събирате


Необходими инструменти:
Гедоре 8 за трите болта на фара,
Т15 за всички рапидки
Тресчотка или на ръка

Дано да е полезно на някого.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg