Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

ремонт на двигател Y2.0 ДИЗЕЛ 101К.С

stoian_r снимка stoian_r 08 юни 2012 - 14:29

Колеги моля за съвет които е правил ремонт на такав мотор да даде съвет .лампата на маслото примигва на празен ход.
Отговори

kalin09 снимка kalin09 08 юни 2012 - 16:20

Измери налягането с манометър.
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 08 юни 2012 - 16:59

Щом премига...смянаш датчика за масло(редовен проблем при дизеловите Опели) и си ти!
Отговори

stoian_r снимка stoian_r 08 юни 2012 - 17:58

три дат4ика смених и пак така .сменени основни и биелни лагери на едната основна шиика лагерната 4ерупка и беше опадал калаения бабит и ги смених и пак така .после и върнахме аванса защото беше 5 градуса и загряваше пове4е и вървеше пове4е и него прави редовно.ама трябва дасе прави явно с този 4ип и след 60 холяди километра и мотора финишира ем беше със хубаво масло 5w40 фукс . дано стане 4е изваждането е голямо .
Отговори

stoian_r снимка stoian_r 25 юни 2012 - 19:26

колеги само ако знаете за какви суми става дума този ремонт направо лудост
Отговори

hudson снимка hudson 25 юни 2012 - 20:14

Сподели де, за да знаят колегите за какви суми ства въпрос - нали за това е форума.
Отговори

stoian_r снимка stoian_r 26 юни 2012 - 08:28

ок няма проблем .зна4и вал колянов втора ръка 150лв масленна помпа втора употреба 70 лв новата е 600лв. лагериколянов вал 260лв гарнитура глава140лв гарнитура маслена помпа семеринги гарнитури колектори шлаиф на глава и нови клапани плюс маслото 400-500 с транспорта а шаиба колянов вал нея няма да кава колко пари е 4е ме е срам само не я взимаите от опел сервиза или питаите колко струва да не ахнете като мен .поръ4ах я без да питам колко струва и да не забравинм труда
Отговори

Пресиян Василев снимка Пресиян Василев 26 юни 2012 - 09:03

 stoian_r, на 26 юни 2012 - 08:28, каза:

ок няма проблем .зна4и вал колянов втора ръка 150лв масленна помпа втора употреба 70 лв новата е 600лв. лагериколянов вал 260лв гарнитура глава140лв гарнитура маслена помпа семеринги гарнитури колектори шлаиф на глава и нови клапани плюс маслото 400-500 с транспорта а шаиба колянов вал нея няма да кава колко пари е 4е ме е срам само не я взимаите от опел сервиза или питаите колко струва да не ахнете като мен .поръ4ах я без да питам колко струва и да не забравинм труда

Тотал какво излезе ? Вала шлаифа ли ,или го лупна така ?
Отговори

hudson снимка hudson 26 юни 2012 - 14:36

 stoian_r, на 26 юни 2012 - 08:28, каза:

гарнитура глава140лв

Тук са те понатоварили доста, ако и с другите части е така, нищо чудно че ти се е видяло скъпо.
Преди 2 месеца си взех гарнитура "Виктор Рейнц" + 16 бр. гумички за клапаните, общо за 94 лв.
Отговори

stoian_r снимка stoian_r 26 юни 2012 - 15:24

незнам кои мее натоварил ама основни и биелни лагери колбен шмит са 354лввввввввввввввввв гарнитура маслена помпа 85лв и незнам колко евтини глупости от по 100 лв.
Мнението беше редактирано от stoian_r: 26 юни 2012 - 15:29
Отговори

boichev снимка boichev 26 юни 2012 - 22:03

Колега, ти тея пари да не ги събираш по пътя бе, как ще дадеш 354 лева за лагери?! :confused: :confused: :blink: Ти колкото пари си дал, 2 други двигателя щеше да си вземеш... :kuku: :blink: Колко ти взеха за всичко, никой няма да ти се смее, то е за реване толкова дето са те одрали.. Отрязали са ти главата не от кръста, ами от коленете направо.. :n055:
Мнението беше редактирано от boichev: 26 юни 2012 - 22:03
Отговори

stoian_r снимка stoian_r 27 юни 2012 - 16:53

1200лв без труд и нерви отделно и без масло и кои знае какво ще излезе 4е до няколко дни можеби ще го сглобят можеби
Отговори

Жорко снимка Жорко 28 юни 2012 - 12:37

Освен съчуствие към колегата, друго, което мога да му кажа, е да му пожелая това да е последния капиталов ремонт в неговата кола и оттук нататък да кара безпроблемно!
Мнението беше редактирано от Жорко: 28 юни 2012 - 12:37
Отговори

stoian_r снимка stoian_r 28 юни 2012 - 14:27

a няма явно да е последният ще ми трябва аксиалният лагер на кутията а тои е 495лв..........ужас тия ме хванаха яко и ще ме довършат...................................................................................................................................
Отговори

boichev снимка boichev 28 юни 2012 - 21:22

Колега, ходи си събирай каляската и я карай другаде, шото тея ще ти свалят и обувките с чорапите в най скоро време! Как ще дадеш 500 лева за 1 лагер бе Колега, ти луд ли си, ако имаш толкова много пари ела ми ги дай тамън си наблизо, кво им пълниш гушите на тея дебили. :confused: Пак ти казвам, ходи си прибирай колата или квото е останало от тея и никви пари няма да даваш, питай из вашия град къде да я закараш да я ДОоправят и приключвай.. Това са грешни пари, дадени на вътяра.. Такъв оборот си направиха от тебе тея, че просто си нямаш и идея. Обади им се да ти продиктуват всички части + цените им, записваш на един лист, и отиваш в Елит Кар, и ги помоли да ти кажат цените на тея части, и стои и гледай колко ти слагат отгоре тея от "сервиза". :kuku:
Мнението беше редактирано от boichev: 28 юни 2012 - 21:24
Отговори

hudson снимка hudson 28 юни 2012 - 21:37

Може да струва толкова един лагер, ако е лагер-помпа, а той е точно такъв. И в елит кар да иде, едва ли ще му дадат цена по-ниска от 450 лв за хубав лагер.
В ауто1 излезе topran за 165 лв, ама колко е стока, не се знае.

Кам автора на темата - да си беше взел един мотор втора употреба - за половината пари щеше да си имаш добър двигател плюс твоя за части.
Мнението беше редактирано от hudson: 28 юни 2012 - 21:53
Отговори

stoian_r снимка stoian_r 29 юни 2012 - 12:01

добре все4ки викате друг мотор .гледах поне 10 мотора уж перфектни от италия и всякаде като им свалих картерите ужас направо бягаш после сибвикам аиде да сменим поне лагерите на вала и да го сложим и те са364лв плюс мотора от 600до700 ми те пак1000лв и масло то е пак същото викам хаиде 200-300лв. в пове4е да мине.ама то кво стана шаибата на коляновия ал и тя заминала за германия а тя горката без пари.ужас ако съм знаел 4е етолкова скъпо никога нямаше да го купя тозо опел ама си ми харесва и ще си я направя и каквото това и нафтовата помпа иправих февруари за 1500 в боша и сега по добре да якарам от колкото да я продам
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 29 юни 2012 - 12:34

Колега, не че нещо.. не те познавам дори тук по форума, нито другия колега (след малко ще визирам и него), но той поне е от доста време тук, засичам го. Та каква ми е мисълта.. имам чувството, че всеки който сприхаво или ей така хаотично някак си в бързината иска да си оправи евтино колата (УЖ евтино!) - след това плаща цифри майка си баща си. Ето ти директен и действителен случай (през форума нали) с колегата hudson, който сподели за подобен ремонт на същия мотор като твоя. Е, вярно.. не всеки посещава и чете форума толкова, колкото някои други, но.. явно не е било напразно. А така хората в незнанието си дават луди пари и после тия нашите коли стават за смях и какви ли не още истории почват да се носят за тоя прословут опел-ски дизел..

Апропо - дал си 1500лв. за помпа, сега ще дадеш още 2000лв. за тоя ремонт.. та тая кола не златна, ми платинена ти излиза! А ако се действа спокойно и не се бърза много, би минал с 1/3 на тия пари и нямаше да ти побеляват косите от разни майстори.. Пък самите "МАЙСТОРИ" - изобщо няма да коментирам, напоследък до толкова се отвратих от такива, че почти ВСИЧКО сам по колата! Само в неизбежни случаи и САМО при доверени майстори!
Отговори

stoian_r снимка stoian_r 29 юни 2012 - 13:05

лесно да кажеш защоги даде тези пари .просто искам да стене 4итав .проверих за цените в елиткар разликата не е голяма просто хората питат какви 4асти искаш оринални или ментак .ментака шаиба на кол. вал е 135лв ама като явидиш ще избягаш. аз имам автобояджииски сервиз и несам толкова бос просто искам да стане на никого него препоръ4вам това нещо но просто типа на мотора е такъв .едно е да свалиш глава друго цял мотор. и пак да кажа и глава да свалиш неса 100 лева .те болтовете на главата са 87лв. шлаифа е 105 гарнитура стои косур лева гуми4ки ми те пак са си едно400б лв. така 4е това е положението дано имам късмет сега отивам да си купя турбо от 2.2 4е да ми стане тамън...............................
Мнението беше редактирано от stoian_r: 29 юни 2012 - 14:17
Отговори

swetla777 снимка swetla777 29 юни 2012 - 13:15

Колега съчувствам ти направо, аз от 99та пролетта карам дизела от профила ми и досега най сериозното нещо е комплект съединител от закс което съм сменил, вярно не съм минал много километри към двеста хиляди защото само в София карам и направо не помислям за дизел като чета оплаквания от по новите.
Мнението беше редактирано от swetla777: 29 юни 2012 - 18:05
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg