Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Тема за затъмняване на стъкла, фарове и стопове

JamaleZ снимка JamaleZ 17 ноември 2009 - 01:45

здравеите,за колегите около балчик варана мога да дам информация за някакъв от едно село междо балчик-варна,затъмнява стопове и фарове с фолио и пароструика,взема по 15 лв единична цена,комшията си ги е затъмнил при него и е станало като фабрично,напражо нямам думи,ако някои е заинтересован да пише,а аз ще питам комшията за точния адрес на човека!
Мнението беше редактирано от JamaleZ: 17 ноември 2009 - 01:46
Отговори

NOVOBRANEC снимка NOVOBRANEC 17 ноември 2009 - 11:12

Здравейте колеги! Реших само да драсна няколко реда за "КАТ"-аджийските проблеми...
това, което изнамерих е от "ЗАКОН ЗА ДВИЖЕНИЕТО ПО ПЪТИЩАТА"
->"Глава втора. ПРАВИЛА ЗА ДВИЖЕНИЕ ПО ПЪТИЩАТА"
-> "Раздел XX. Задължения на водачите на пътни превозни средства"
-> Чл. 105. (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.)
___Забранява се:___

->(1)
ограничаване на видимостта през челното стъкло и през страничните стъкла на
автомобила, осигуряващи видимостта на водача към пътя, както и намаляване на
прозрачността им.

->(2) Ограничаване на видимостта през стъклата на задните врати на леките
автомобили, както и намаляване на прозрачността им
, се допуска само при наличие на
огледала за виждане назад от двете страни на автомобила.


....Иначе и аз мисля да си слагам фолио, но до тогава имам още доста ремонти работи по кошничката ми :mhihi:
Успехи на всички! :icon_wink2:
Мнението беше редактирано от NOVOBRANEC: 17 ноември 2009 - 11:15
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 17 ноември 2009 - 12:53

Винаги ми е било интересно.. някъде в Закона споменава ли се нещо за ЗАДНОТО стъкло ? :icon_wink2:
Отговори

mecho-astra снимка mecho-astra 18 ноември 2009 - 20:20

Забранява се затъмняването на предното и предните странични стъкла. Ако нямате огледала за обратно виждане е забранено изобщо затъмняването на стъклата. Най ми е интересно като видя кола с 2 странични задни стъкла и само те затъмнени...Само си задайте въпроса как се кара баничарка без да се вижда назад и ще ви стане ясно, че задното стъкло може да се затъмни...
Отговори

vladata снимка vladata 11 януари 2010 - 18:25

колеги нещо от скоро поради повечко сваляне и вдигане на задните стъкла ми се "подпра" фолиото най горе на задните прозорци, а уж се беше залепило както трябва(китайски боклуци......). Мисля си дали немога да сваля и да мина една или две ръце самите стъкла с този черни спрей на DupliColor транспарантния :icon_wink2: , ако не стане мога да го "измия" с кореселин и пак да си е по старому, според вас дали ще се получи???
Отговори

de4kin снимка de4kin 16 януари 2010 - 23:22

 izzzo, на 01 Jan 2005, 14:55, каза:

Пичове, наскоро купих една Астра и имам няколко въпроса. Първият е за стъклата: някакви съвети относно тяхното потъмняване- фолио, тониране или нещо друго? Какво да бъде?
Другият въпрос е за нагревателя на задното стъкло- ОТКЪДЕ ПОДЯВОЛИТЕ СЕ ВКЛЮЧВА? Никъде няма бутон! Или се управлява от бордкомп.?!? (колата е 96г.)
Тhanks


приятел копчето е на степените на парното просто го дарпаш кам теб и готово жалтото крагче трябва да светне по силно...
Отговори

vladata снимка vladata 17 януари 2010 - 14:54

Kaзано - Пробвано, пробвах с транспарантния спрей на дупли и не ми хареса как става, прекалено е прозрачно..... малко да се позатопли и мисля да пробвам с обикновен черен спрей

пп. Колега ти видя ли от кога е поста който цитираш ......, предполагам пича за 5 год. все някой му е дал рязяснения :devil-smiley-019:
Отговори

Valx снимка Valx 17 февруари 2010 - 19:31

Извинете ме,ако се дублира поста някъде из темата,но вчера се изчанчих с едно фолио като целуфан от това ментажкото при затъмняване на задното стъкло на астра Ф заради кривоста му от една страна и фолиото от друга.
Та въпроса ми е някой да знае някое и друго чалъмче при затъмняването,защото се поразпитах вчера из едни специалисти тука и ми казаха един метод който твърдят тези спецове,че е бил най-лесния в смисъл,ако ролката както в момента ми е 50х300см предварително си режа две ленти по 25см на дължината на стъклото с аванс 2-3см,и след това остава трета лента тя е някъде към 12 см и ги наслагам хоризонтално една до друга напръскани със смес върху външната страна така че да прилепне хубаво.След това се разкрояват точно по стъклото тези три ленти,като спазиме лепещата страна да е отгоре щото после да не се заебеме :20ashley_results: като след операцията идва казват най-лесното да го залепиме от обратната страна там където му е мястото
Малко пояснение вчера нахъсан си купих две ролки за по 30 лева бр. 35% пропускливост,а ментажките ги хвърлих в коша-където им е мястото
Отговори

Jay снимка Jay 21 февруари 2010 - 22:32

Ами да ти кажа моите така ги правиха страничните.С наслагвене от външната страна и аванс 1-2 сантиметра.И после процедурата отвътре :)
Гуд лък ! :)
Отговори

SilverKadett снимка SilverKadett 22 юни 2010 - 17:20

То и моето фолио е вече за смяна - на 2-3год си е,а пък си беше ментак за 4лв ролката,а и няма да споменавам колко дюлгерски съм го направил :mhihi: ,макар че съм виждал коли с доста по-плачевно изпълнение.Въпроса ми е необходимо ли е да свалям прозорците т.е да ги махна въобще от вратите,за да стане по-хубаво и по прецизно?
Отговори

prospect снимка prospect 22 юни 2010 - 18:12

Принципно е желателно да се свали прозореца за да може да си го напаснеш идеално отсякъде но ако не ти се занимава пробваи да го сложиш така директно аз така си го слагах мойто и почти не може да се види грешката при слагането аз си я знам къде е и я вижам но друг трудно ще я забележе :mhihi:
Отговори

basipalura снимка basipalura 22 юни 2010 - 18:14

 SilverKadett, на 22 Jun 2010, 18:20, каза:

То и моето фолио е вече за смяна - на 2-3год си е,а пък си беше ментак за 4лв ролката,а и няма да споменавам колко дюлгерски съм го направил :mhihi: ,макар че съм виждал коли с доста по-плачевно изпълнение.Въпроса ми е необходимо ли е да свалям прозорците т.е да ги махна въобще от вратите,за да стане по-хубаво и по прецизно?

Копуваш си от американското,ако искаш да изкара по дълго.Колкото до това дали е необходимо избора си е твой.Аз поне свалям всичко и така го лепя.Поне да знам че е както трябва.
Мнението беше редактирано от basipalura: 22 юни 2010 - 18:19
Отговори

pu3Xopuse снимка pu3Xopuse 30 юни 2010 - 16:16

Здравейте колеги, мисля да си боядисъм рефлектора черен и имам няколко въпроса. Преди да почна да го пръскам трябва ли да го изшкуря понеже ако го напръскам и огледалния слой ще се обели и ще стане на г*з или няма проблем направо да пръскам ? Някой който го е правил нека сподели. Благодаря предварително.
ПП: 25 страници ми се видяха много за четене затова ако се повтарям моля да бъда извинен.
Отговори

kpg87 снимка kpg87 01 юли 2010 - 14:28

 vladata, на 17 Jan 2010, 15:54, каза:

Kaзано - Пробвано, пробвах с транспарантния спрей на дупли и не ми хареса как става, прекалено е прозрачно..... малко да се позатопли и мисля да пробвам с обикновен черен спрей

Колега иначе равномерно ли става с този срей? А видимостта от вътре как е, става ли за предните стъкла?
Отговори

vladata снимка vladata 01 юли 2010 - 23:20

По принцип не ми хареса цялостния ефект който се получи след полагането на една ръка от прея..... смисъл прекалено беше прозрачно и цвета не беше черен а някак като сиво. Може би ако се мине 2 или 3 пъти ще се получи добре.... Ако ти се занимавай пробвай на някое старо автомобилно стъкло и виж дали ще ти хареса след като го минеш 2-3 пъти ...


Поздрави и успех в начинанието :newsm05_41:
Отговори

bulaki снимка bulaki 04 юли 2010 - 19:02

Сега аз да Ви светна за затъмняването на фаровете и стъклата.Не си играйте с тези спрейове защото нищо няма да направите.Принципно стъклата ,за да станат извивките се правят с качествено фолио не и с това дето му викат американско(в същност е тайванско) в кръглите кутии с американското знаме.Има много марки вече и в България за затъмняване на стъклата,с които не само се правят тъмни стъклата,но и пази от слънцето,защото си имат слой с УВ фактор,затъмняващ слой,метализиран(при по-скъпите),слой против надраскване и качествено лепило,което не се разлепва.
Няколко примера ще ви дам за фолиата за стъкла като марки:SUN-TEK,ASWF,LLUMAR,3M,MADICO.Това са водещите фирми за фолиа които са с изключително високо качесвто и са сертифицирани по стандартите на ISO 9001,9002.
За стоповете и фаровете също се използват фолиа и като ти писне винаги може да се махне,като няма никакви последсвтия след интервенцията
Аз лично работя само с първите две марки фолио за стъкло,като от практиата си те най-много ми допадат,както за качество(с най-голяма гаранция са),така и за работа
Ако някой реши да се възползва от услугите ми нека се свърже с мен на ЛС,с Maiky&Linda или mileff за повече информация
Мнението беше редактирано от bulaki: 04 юли 2010 - 20:55
Отговори

astra540 снимка astra540 27 декември 2010 - 10:51

 PB7077XM, на 03 Jan 2005, 11:19, каза:

За предните странични прозорци мисля, че беше минимален процент разрешен - 5-6%

Лет'с флай... ако се не лъжа ще имаш сериозни проблеми ако затъмниш централните заден и преден джам..

kolega карам сьс затьмнено централно задно стькло от 1 година,куките си ме спират редовно и няма никав проблем


колега , почти всички мой познати са с затъмнени стъкла на цялата задница (задни странични и задно централно) и няма проблеми с куките ! аз знам че ако предните странични и централно се затъмнат , ушевите ще искат да ги почерпиш :ranting:
Отговори

Burn_0ut снимка Burn_0ut 27 декември 2010 - 12:05

колеги на мен всички стъкла са ми затъмнени вкл една лента на предното стъкло http://s1.ipicture.r...ll/2486766.html
Отговори

LASGO снимка LASGO 27 декември 2010 - 18:10

 Burn_0ut, на 27 Dec 2010, 12:05, каза:

колеги на мен всички стъкла са ми затъмнени вкл една лента на предното стъкло http://s1.ipicture.r...ll/2486766.html


100% баща ти е некаф началник в кат :ranting:
Отговори

zaxari_ снимка zaxari_ 17 януари 2011 - 20:27

 PB7077XM, на 03 Jan 2005, 11:19, каза:

За предните странични прозорци мисля, че беше минимален процент разрешен - 5-6%

Лет'с флай... ако се не лъжа ще имаш сериозни проблеми ако затъмниш централните заден и преден джам..

kolega карам сьс затьмнено централно задно стькло от 1 година,куките си ме спират редовно и няма никав проблем


Колега в грешка си ! В ЗДвП ясно е уточнено какво можеш да затъмняваш и какво не,както и при какви условия! Явно не си попаднал на правилните хора :) затова нямаш проблем!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg