Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Корса Z16lel се спъва...

ZeroOne снимка ZeroOne 12 ноември 2019 - 00:04

Здравейте, клуб! Имам Опел Корса D 1.6 GSI 150 к.с. Купих я с много мерак, но бера страшно много ядове с нея. До сега съм вътре с около 3000 лева и не мога да се избавя от проблема.
Всъщност проблемите са 2.
1. При напълно студен двигател колата пали много зле. Пали, но пали на 2-3 цилиндъра. Чуват се препуквания. Чува се сякаш турбото се опитва да върти. В момента, в който чукна педала на газта , двигателя влиза в час и както се казва ни лук ял ни лук мирисал... Проблема е масов в 80% от паленията сутрин. Чек не светва. Не записва грешка. Диагностиките докато се осаферят и всичко е минало... Случва се понякога и да изгасва. Ако я оставя да се справи сама ... Неравномерната работа продължава около 20-30 секунди, но през тези 20-30 секунти положението е трагично.
2. Колата се "спъва" при набиране. Случва се рядко, но е страшно дразнещо!! Ако се зачудите къде съм дал 3000лева ще изброя. Сменил съм: Свещи, дроселова клапа, мап сензор, управляващия електронен клапан на турбината, сложиха ми оригинален софтуер в Стефанов в Пловдив, защото се съмнявах за някакъв неуспешен чиптунинг. Безброй диагностики като само 1 беше успешна. Смених и турбина, което се оказа изцяло излишно!!! Смених го защото набедиха тапата на гейта при топлата част на чугунения колектор. Хванахме, че някой бе въртял болта на гейта и турбината пренадуваше. Надуваше на 0.8 при нормално 0.6 . След като го регулираха проблема на 90% изчезна. Появава се на 20 ускорения 1 път... Като казвам ускорения няма значение дали ще я понасъпя или ще си карам спокойно. Като цяло съм много спокоен шофьор и колата съм я взел да си ме вози. А и има вид и хваща око.
Ще вметна и че колата е напълно обслужена и то с оригинални части в Стефанов.

Вече не знам какво да сменям. Всичко върви към отчаяние...
Да вметна още, че Пловдив е най-мързеливия град на света. 90% от майсторите с Х_й да ги сочиш...
Помагайте ако можете! Не искам да се разделям с нея ама положението става сякаш карам нещо по-скъпо от Мерцедес дори...

P.S. Утре ще сменям съединител + маховик! Кръстил съм колата "Златния Орел" :D
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 12 ноември 2019 - 10:22

Е съединителя наистина ли ти е за смяна или така и так си почнал? Примерно като ти е мерак да сменяш на сляпо защо не смениш датчик разпределителен вал или още по-добре да огледаш инсталацията му. Може би да сравниш оборотите му с този на колянов вали или да провериш как работят температурните датчици преди и след запалване без да даваш газ? Защо не пробваш с друг дебитомер от друга такава кола или нещо просто дето не струва пари?

Купих от тъста ми една астра Г. Той и смени съединителя малко преди да я махне и като я взех изглеждаше като да е за съединител. Оказа се един вакуум клапан дето не работеше... Представи си. Оправих го и колата тръгна да върви нормално. Симптомите притрисане при тръгване и така нататък изчезнаха.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 12 ноември 2019 - 10:24
Отговори

ZeroOne снимка ZeroOne 12 ноември 2019 - 13:12

Лагерпомпите при м32 кутиите правят доста чест проблем. И както знаем при съединител с лагерпомпа се сменя комплект. Да маховика може да се окаже здрав, но едва ли . Има един много гаден резонанс от към кутията. Надявам се да си го спестя. Скоростите включват трудно понякога неприятно дори. Сменял съм и жило на лоста, но се оказа напразно. За жилото в Стефанов ме подведоха яко.

Никоя диагностика не хваща проблеми и разминавания в електрониката на колата. Имам и нов дебитомер. Все още не съм стигнал до датчиците за вал и колянов вал. Нито пък импулсен... Не са много скъпи ама гледам да отметна големите неща първо.

Като цяло колата уж е позната и всичко има за нея. А няма майстор, който да каже "Ей тук е проблема!" и да го реши.
Относно вакуумните клапани и тръбички ... Дори не знам къде да ги търся. Някои неща са доста скрити.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 12 ноември 2019 - 13:18

Ми давай в същия дух :smile3560: отмятай скъпите работи, че да стигнеш до евтините. Тая кола с М32 кутия ли е? нещо не ми се връзва от съединителя да ти прави такива работи. Той много характерно ще тропа при студен старт, ако е тръгнал маховика. Знам ли. Смени една спирачна течност първо, пък после го мисли.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 12 ноември 2019 - 13:19
Отговори

ZeroOne снимка ZeroOne 12 ноември 2019 - 13:30

На студено при пускане на съединителя се чува леко "мрънкане" . При почти всяко натискане на съединителя се чува мятане и резонанс. Повярвай ми не ми се дават толкова пари ама явно няма да се размина :D . От към електроника скъпото свърши, макар че турбото не е електроника... :D
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 12 ноември 2019 - 13:41

Ами доста пари си дал за доста малък резултат. Смени спирачната течност после мисли за съединителя. Не ти го казвам ей така.
Отговори

ZeroOne снимка ZeroOne 06 декември 2019 - 22:15

Сагата продължава! Сменени датчици за температура на вода, импулсен и датчин на разпределителен вал...! Гадния кош отново се спъва!
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 06 декември 2019 - 22:25

Чета пак темата. Въртяли сте болта на гейта. Ако не е бил баран сте го набарали. Ако е имало друг проблем и сте го решили, сега това ще е проблем, ама божа работа. Не се сменят така частите. Така се сменят майсторите.
Отговори

ZeroOne снимка ZeroOne 07 декември 2019 - 00:15

ЧИСТО НОВА ТУРБИНА! Като казвам чисто нова означава чисто нова! С кашона с етикета цял комплект от завода! Не е рециклирана не е барана... Нищо никъде не е въртяно и нищо никъде не е побългарявано! Оригинални части без компромис! И не става, и не става, и не става, и не става, и не става...! Е_бати КОША! Мисля да я пусна за части и да ми е мирна главата!
Единственото което не съм сменил е бубината, но няма никаква логика да е тя. Винаги в един диапазон обороти винаги един и същи начин на държание... Писна ми! Предупреждаваха ме да не взимам тази марка ама аз си викам "Айде Опел е... Позната европейска кола. Ще я познават. Ще се рамонтира евтино и лесно. Ще си я карам и няма да бера големи ядове." Пълен кош! Никога вече. И нов да е ще ида да си взема Хюндай. Или Голф 2-ка . Поне да зная защо нямам кола!
Мнението беше редактирано от ZeroOne: 07 декември 2019 - 00:38
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 07 декември 2019 - 09:19

Много генерално се изказваш..... Даваш определения, защото те е яд, че хвърляш много пари на вятъра! Не виждам да споменаваш дюзи. Мерено ли е налягане на горивната уредба? Компресия, вакуум? В какви обороти се "спъва"? Свещите какви са и на какъв GAP са?
Мнението беше редактирано от IvailoM: 07 декември 2019 - 09:24
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 07 декември 2019 - 09:46

Аз като чета си точно с класическите симптоми за бобина: трудно палене на студен двигател и забиване в едни и същи обороти или натоварване на двигателя. Колко е здрав Опела ли? Ами както виждаш сменяш все здрави части по него, съжалявам, че не си попаднал на читави майстори. Пробвал ли си диагностиката в Bosch?
Пробвай когато загрее колата да ускориш бързо на 2-ра до 50км, след което включваш 5-та с газ до ламарината докато не мине голямото натоварване т.е. когато колата почне да ускорява можеш спокойно да отпуснеш газта и сподели резултата.
Успех :icon_wink2:
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 07 декември 2019 - 15:31

Колега,
Намери читав и проверен диагностик!
Така поред можеш да смениш и цялата кола.
И отстранявай проблемите по реда им на възникване. Оправи паленето на студен двигател и тогава се занимавай с друго.
Ако междувременно не е отстранено, докато си оправил първия.

Колегите вече ти написаха реда за проверка / диагностика:
1. качествено гориво > смени горивен филтър > наличие на говиво и достатъчно налягане > свещи > кабели > бобина.
2. компресия в цилиндрите
3. проверка на моторчето за празен ход и EGR (почистване при нужда), дроселовата клапа.
4. Следващ етап - изпускателна система:
lambda сонда (не знам 1 или две са), състояние на катализатора и останалата част на системата.
Всичко това се прави в оборудван със съответните уреди, манометри, осцилоскопи и т.н. сервиз.
Не само с някаква OBD диагностика. Въпреки, че основните параметри на датчиците излизат.

Така както си започнал оттук - оттам няма да ти се получи.

Успех!
Мнението беше редактирано от Gena_bs: 07 декември 2019 - 15:32
Отговори

ZeroOne снимка ZeroOne 09 декември 2019 - 02:45

 Gena_bs, на 07 декември 2019 - 15:31, каза:



Колегите вече ти написаха реда за проверка / диагностика:
1. качествено гориво > смени горивен филтър > наличие на говиво и достатъчно налягане > свещи > кабели > бобина.
2. компресия в цилиндрите
3. проверка на моторчето за празен ход и EGR (почистване при нужда), дроселовата клапа.
4. Следващ етап - изпускателна система:
lambda сонда (не знам 1 или две са), състояние на катализатора и останалата част на системата.
Всичко това се прави в оборудван със съответните уреди, манометри, осцилоскопи и т.н. сервиз.
Не само с някаква OBD диагностика. Въпреки, че основните параметри на датчиците излизат.



Искам да дойдеш да й намериш горивния филтър и стъпковото моторче и EGR-a ... Моля! Наистина МОЛЯ! Да не пишеш повече в тая тема! Който ги намери тези неща в тая кола му я подарявам! Чешем си пръстите...

През изминалите 3 дни смених датчици за температура на вода, импулсен и за положение на разпределителен вал. Промяна НЯМА!. Здрав ОПЕЛ няма. Нека да спомена, че след смяната на съединителя и маховика проблема с превключването си остана. Скоростите взлизат зле. При включване на 1-ва колата подскача преди да влезе. Леко но съвсем осезаемо. 2-ра влизаа зле. На 4-та лоста вибрира.
Този двигател не е с директно впръскване както по-големите 192 и 211 к.с.
Говорете ми колко е здрав Опел. Аз видях и ми стига толкова.

Колкото до диагностиките... Четена е с БОШ, с кош, с делфи или опком с какво ли не и в Стефанов ми вдигат рамене... Това е то. Ще купя и бубина в крайна сметка остава само тя. Оборотите и те играят... Колата си подава сама газ понякога. При изреждане на скоростите оборотите се вдигат при почти всяко натискане на съединителя. "Ама то е нормално."... Не очаквах такава еднодневка да са направили германците. На 177000 к.м. е. Оказаха се реални. До колкото може да се вярва на "Стефанов".
Мнението беше редактирано от ZeroOne: 09 декември 2019 - 13:53
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 09 декември 2019 - 08:23

Като се форсира сама ти остава да смениш и датчик колянов вал, ако играе оборотомера само, тоя датчик дето дава информация за оборотите. Чудя се защо да няма ЕГР тая кола, ама айде.
Отговори

Коцето снимка Коцето 09 декември 2019 - 10:56

 ZeroOne, на 09 декември 2019 - 02:45, каза:


Здрав ОПЕЛ няма.


Е тук вече бъркаш генерално. Това че си попаднал на кофти екземпляр или не можеш да намериш читав майстор изобщо не е мерило за здравината на Опел. Имам един познат който се прекланяше пред WV, смени 3 броя и на четвъртия му побеляха косите, 4 хилки изсипа за такива истории като твоята и накрая я продаде за половината пари на части, генералния му извод беше - развалиха ги тея коли ЕЙ. Историята познава много такива случай на закупени автомобили които дават някакъв дефект и след некачествен или неправилен ремонт се вадят генерални изводи за марката като цяло. Опел си е здрав автомобил като всички останали, единствения му недостатък до преди 25 години беше ръждата и толкоз, но набедени спецове още говорят че ръждата на Опел си е повсеместна и задължителна.
Мнението беше редактирано от Коцето: 09 декември 2019 - 12:05
Отговори

ZeroOne снимка ZeroOne 09 декември 2019 - 13:57

 Ne6to Smisleno, на 09 декември 2019 - 08:23, каза:

Като се форсира сама ти остава да смениш и датчик колянов вал, ако играе оборотомера само, тоя датчик дето дава информация за оборотите. Чудя се защо да няма ЕГР тая кола, ама айде.


Ако говориш за импулсния, който се свързва с бубината- сменил съм го. Колкото до EGR-а ами няма си. Не съм го премахвал или затапвал. Дросела е почистен. Дори имам един резервен в багажника. Пробвал съм и с него, разлика няма.

Къде се намира вакуум помпата на тези коли? В интернет намирам само една кутия, която е под входящия колектор и нищо друго.
Мнението беше редактирано от ZeroOne: 09 декември 2019 - 13:57
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 09 декември 2019 - 14:26

За мен този мотор има симптоми за проблем по вакуум линиите - забиване на муцуна, спорадично форсиране и лошото палене. Ако се вярва на тази връзка то има наличие на вакуумен резервоар като при астра Г и съпътстващите го проблеми, но пък липсва ЕГР. Един тест на връзките с вакуум помпа за пропуски все ще даде някаква ориентация.
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 09 декември 2019 - 18:34

@ZeroOne,
"...Да не пишеш повече в тая тема! ... Чешем си пръстите..."
Ей за такива реплики при опит да помогна от доста време избягвам да пиша по форумите!
Колегите вече ти написаха относно изказванията и генералните ти заключения.
Мога само да добавя, че НИКОЙ от форума не ти е виновен, че си блял, когато си купувал колата!

Жив и здрав!
p.s. Благодаря за предложението за подарък, но Corsa D ми е малка като пространство.
Мнението беше редактирано от Gena_bs: 09 декември 2019 - 19:25
Отговори

freeqwerty снимка freeqwerty 09 декември 2019 - 19:20

 ZeroOne, на 12 ноември 2019 - 00:04, каза:

Здравейте, клуб! Имам Опел Корса D 1.6 GSI 150 к.с. Купих я с много мерак, но бера страшно много ядове с нея. До сега съм вътре с около 3000 лева и не мога да се избавя от проблема.
Всъщност проблемите са 2. При напълно студен двигател колата пали много зле. Пали, но пали на 2-3 цилиндъра. Чуват се препуквания. Чува се сякаш турбото се опитва да върти. В момента, в който чукна педала на газта , двигателя влиза в час и както се казва ни лук ял ни лук мирисал... Проблема е масов в 80% от паленията сутрин.

Абсолютно същият проблем и аз имах с бившата си омега, след като един гаражен майстор ми разбъзика вакуумите. Започна да пали трудно сутрин и запали ли се започваше едно тресене, глъхнене и дори гаснеше, ако не поддържам газта. Тръгвам и забива муцуна при рязко подаване на газ. След 500-600 метра до първият светофар се оправяше.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 09 декември 2019 - 19:50

 Gena_bs, на 09 декември 2019 - 18:34, каза:

Мога само да добавя, че НИКОЙ от форума не ти е виновен, че си блял, когато си купувал колата!

Може ли да обясниш, като купуваш кола втора ръка и цял ден да я гледаш, как може да и видиш всичките недостатъци?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg