Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Продава / Платени Обяви / Сервизи и Магазини ...

Alpine, JVC, Kenwood, Pioneer, Sony, LG Модули за Мулти-Волан Opel/Ford/Mazda/Honda/Nissan/Chevrolet/Citroen и BMW

Тази тема е заключена

rekord 1984 снимка rekord 1984 03 декември 2010 - 22:14

Благодаря за екстрата!Супер е адаптора,майстора също!
Отговори

VectraB снимка VectraB 04 януари 2011 - 16:27

:doh: Честита и Успешна Нова 2011г. Много здраве и късмет на Всички. :doh:

Празниците свършиха, време е за работа :doh:
Вече имам готови няколко готови адаптора за Opel/Ford/Mazda.
Адаптори за Renault ще правя при заявка.

В отговор на някои повтарящи се запитвания на e-mail и Л.С.
  • Независимо, че първите няколко мнения са от преди години, ги редактирам при нужда и съдържат актуална информация.
    Това важи, както за моделите адаптори, така и за Партньорите с които работя.
  • Не знам каква наличност на адаптори има при партньорите, запитайте първо с тях.
    Ако нямат това което търсите, не желаят да го доставят, и/или не ви усутройват условията които предлагат, свържете се с директно с мен.
  • Намирам се в София, кв. Лозенец, до х-л Кемпински

:icon_evil2: При въпроси, не се притеснявайте да се обадите : 0884 129 600 - Юлий

p.s. До края на месеца ще има развитие и по проекта V/T->Opel TID/MID, като обмислям да включа и някой допънителни ф-ии, като налягане на маслото.
Отговори

VectraB снимка VectraB 12 февруари 2011 - 00:25

Най-накрая Проекта TID/MID<->Температура/Волтметър е готов.
Не мога да повярвам, че го довърших. :rofl:
Систената е доста гъвкава. Доволен съм от направеното, което е малко нетипично за мен :doh:

Работи с 8 и 10 символни Opel дисплеи, като у-вото автоматично разпознава вида и протокола :
AstraF - TID/MID
CorsaB/TigraA - DID/TID
AstraG - TID/MID
OmegaB - TID/MID
VectraB - TID/MID
ZafiraA - TID/MID
Харесвам Plug&Play :mhihi:

До 2-3 дена ще напиша подробности, спецификации, функции, снимки, видео и т.н.

p.s. Special Thanks to my friend Иво (Maiky), с когото обсъждахме фунциите и гъвкавото управление на адаптора,
както и за осигурения от него TID /AstraF :idiot:
Отговори

VectraB снимка VectraB 19 февруари 2011 - 14:46

Подробности и снимки за адаптора Волтметър/Термометър, за краткост ще го наричам V_T адаптор.

1. V_T aдаптора е един модел за всики 8/10 символни дисплеи на Opel. Дисплея се разпознава автоматично при началното му захранване.
Това става еднократно след монтажа или при прекъсване на захранването от акумулатора, няма да се показва при всяко включване.
Публикувано изображение Публикувано изображение

2. Извършва измервания на тепературата с външен цифров датчик DS18B20, които се поставя в салона на автомобила. Диапазона на измерваната температура е –55°C до +125°C. Резолюция на датчика е излишно висока 0.0625˚C.
За пригледност и намаляване на флуктуациита, на дисплея тепературата се показва със стъпка от 0.5˚C.

Публикувано изображение Публикувано изображение

3. Измерване на напрежението на акумулатора на автомобила.
Измервано напрежение от 7V до 18.4 V. Показания на дисплея са със стъпка от 0.1 V.
Визуализация на Моментната стойност :

Публикувано изображение Публикувано изображение

4. Показания на Максимално и Минимално напрежение за периода. Под период се разбира активен режим (показания на дисплея) и режим готовност/standbay (без показания на дисплея, например когато колата е паркирана през нощта).
Визуализацията на MinV и MaxV се извършва еднократно за 3-4s. при промяна на режима (активен->готовност и готовност->активен).

Публикувано изображение Публикувано изображение
Публикувано изображение Публикувано изображение

Измерването и запомнянето на Минимално и Максимално напрежение е удобно за следене на състоянито на акумулатора, като и неговото зареждане от алтернатора.

5. Превключване на показанията Волтметър/Термометър.
- Стандартно то е автоматично. Показанията се превключване през 30s. (времето е въпрос на дискусия и уточняване). Но мисля, че по-честата смяна би дразнила и разсейвала.
- Предвидена е възможност за свързване на допълнителен бутон (Switch button или Push button). Може да се ползва и някой от стандартните за интериoра на Opel, както и всеки друг. Бутона се свързва на мястото на изведен jumper на V_T адаптора, и може да се добави по всяко време.
- Независимо от текущото показание, ако напрежението излезе от границите [11V - 14.5V] , автоматично се визуализира само Волметъра, без температурата. Като стойността на екрана започва да мига, за да привлече вниманието.

p.s. Снимките са лоши, но дават представа за функциите и изгледа :devil-smiley-019:
Отговори

martivectrab снимка martivectrab 05 март 2011 - 17:16

здравей Юлий,радвам се че вече си готов със V-T метера имам желание да си сложа такова животно и при мен елегатно и ефективно.
искам да изкажа благодарност и за адаптора за волан ползвам за JVC вече повече от година и съм много доволен има и повече функции от стандартното радио
Публикувано изображение
Отговори

motorhead1973 снимка motorhead1973 10 март 2011 - 21:03

Искам да изкажа своите благодарности на Юли за търпението и перфектно свършената работа по демонтажа/тегав/ на оригиналното CD и монтажа на адаптора и новото CD. Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение
Отговори

bobi_0959 снимка bobi_0959 12 март 2011 - 11:24

Още един собственик на адаптер за волана за рено-пайнер,човека е много точен,прати ми адаптера,но се оказа,че нещо е дефектен,обадих му се и веднага ми направи нов и ми го прати,евала много е коректен,а новия адаптер си работи перфектно и си е голям кеф и удобство да го ползваш.Юлий благодаря много приятел.
Отговори

kosama снимка kosama 19 март 2011 - 22:16

Още един горд собственик на адаптер за OPEL с ALPINE, благодаря много на Юли, наистина останах изумен от работат му, и то при положение че при мен беше малко неподредено, но човека си свърши работата перфектно.
Респект.
Отговори

VectraB снимка VectraB 22 март 2011 - 20:17

Благодаря на Всички за добрите отзиви :biggrin:
Тони (kosama) е скромен, но е мераклия :thu:. Не беше неподредено, просто при него монтирахме Alpine адапторaa на VectraA, с мултиволан от VectraB.
Лентовия кабел и волана паснаха перфектно, остава да реши въпроса с пластмасовите кори на колонката и да сподели резултата.

Малко инфо за V_T адаптора.
Вече поръчах платките и кутийките, очаквам доставка. Планирам още 10-15 дена последни тестове в автомобили на приятели.
След 10 април трябва да имам няколко готови V_T адаптора. :flag:
Отговори

Petio снимка Petio 23 март 2011 - 19:31

Това е добра новина, едно мое мнение по добре е да се превключват показанията ръчно и ако може да стане със стандартен бутон в колите даречем бутоните на дисплея или ....
Едно уточнение за да бачка адаптерчето трябва данесме с оригиналното радио нали
Каква ще е ориентировъчната цена на тази глезотийка и всеки ли ще може да си я монтира (като адаптера за волана)
Отговори

VectraB снимка VectraB 23 март 2011 - 22:09

 Petio, на 23 март 2011 - 19:31, каза:

Това е добра новина, едно мое мнение по добре е да се превключват показанията ръчно и ако може да стане със стандартен бутон в колите даречем бутоните на дисплея или ....
Едно уточнение за да бачка адаптерчето трябва данесме с оригиналното радио нали
Каква ще е ориентировъчната цена на тази глезотийка и всеки ли ще може да си я монтира (като адаптера за волана)

 VectraB, на 19 февруари 2011 - 14:46, каза:

...............
5. Превключване на показанията Волтметър/Термометър.
- Стандартно то е автоматично. Показанията се превключване през 30s. (времето е въпрос на дискусия и уточняване). Но мисля, че по-честата смяна би дразнила и разсейвала.
- Предвидена е възможност за свързване на допълнителен бутон (Switch button или Push button). Може да се ползва и някой от стандартните за интериoра на Opel, както и всеки друг. Бутона се свързва на мястото на изведен jumper на V_T адаптора, и може да се добави по всяко време.
.........................

Мисля че, това отговаря на въпроса за превключването. Аз съм предвидил възможност (опция), и тя ще бъде описана в документацията. Решението и реализацията е индивидуална. Но трябва да се ползва независим и отделен бутон. С времето ще дам някои реализирани варианти и предложения.

V_T Адапторът и Оригиналното радио с RDS не могат да се съвместят да работят заедно. Или едното или другото, такъв е протокола за комуникация. Не може да има 2 Мaster у-ва.

Ще напиша подробна инструкция за монтаж. Но не мога да преценя дали "всеки" ще се справи успешно. V_T адаптора има много повече кабели за връзка и е по-сложен за монтаж от адаптора за волан.

Цена: 50+10 = 60лв.
1. Основен модул V_T адаптор : 50лв.
2. Цифров датчик с кабел и куплунг : 10лв.
Отговори

basipalura снимка basipalura 27 март 2011 - 17:47

Привет Юли,какво стана с новия ти проект,кога ще бъде завършен и влезне в масова употреба?
Поздрави.
Станчо.
Отговори

VectraB снимка VectraB 29 март 2011 - 16:45

Не само има развитие, но и връщане назад няма. Току що взех кутийките от Еконт. :dance:
Специални благодарости на моя приятел и партньор в Пловдив - Н. Божилов, който фрезова перфектно отворите на капаците. :knee:
До края на седмицата очаквам и платките. След последни тестове, към 10 април ще имам готови V_T адаптори, като пътво ще монтирам и изпратя вече заявените.

Остава да напиша ръководстово за ползване и монтаж. Това е най-досадната работа :icon_wink2:
Отговори

izzo_86 снимка izzo_86 01 април 2011 - 20:46

:biggrin: Ооооооще един доволен притежател на адаптер за командване на СИ ДИ-то от волана на:love_opel: :kinggrin: и то благодарение на Юли:knee: браво!



Той ни кара да се чувстваме комфортно в нашите коли, на право се качих един клас на горе:biggrin: !
Супер си Юли!
Отговори

VectraB снимка VectraB 09 април 2011 - 21:32

Първите няколко бройки V_T адаптори са готови. :dance:

Прилагам две бързи снимки :


Публикувано изображение

Публикувано изображение

Размер на кутийката : 42/60/26mm. Всички връзки са на куплунзи, за по-лесен монтаж и поддръжка.

Ще направя още 3-4 дена тестове, за да се уверя, че няма бъгове.

Средата на другата седмица започвам да монтирам и изпращам вече поръчаните V_T адаптори.

p.s. Още не съм написал ръководството за ползване и монтаж :sad-smiley-046:
Отговори

corowin снимка corowin 10 април 2011 - 11:26

вече и аз имам "тарикатския" адаптер,бачка на 6 благодарение на Юли.много е точен(Юли)така че ако имате колебания...недейте ;)полафихме,послушахме Металика,абе с една дума Евала
Отговори

astrabg снимка astrabg 10 април 2011 - 17:49

още една благодарност към Юли,за СУПЕР АДАПТОРЧЕТО.Днес пристигна от БГ в Италия и вече е монтирано,всичко работи перфекно. :yahoo: Благодаря отново за колегиалноста на колегата :knee: :knee: :knee: :clap: :clap: :clap: A ето и една снимка на мойто преработено воланче което за голяма радост вече е супер.ПОНЕ ЗА МЕН ДЕ.http://svetlozard.snimka.bg/tuning/astra-g.577908.22956861
Отговори

VectraB снимка VectraB 16 април 2011 - 21:30

Благодаря момчета :thu: Радвам се, че сте доволни от новата "Екстра". А Metallica за мен са :first:

Надявам се и новия V_T адаптор да бъде така полезен и успешен. Доста труд, знания, време и пари вложих в неговата разработка.
Днес, успях да завърша и Ръководството :

V_T_manual.pdf
Отговори

VectraB снимка VectraB 21 април 2011 - 17:06

Няколко думи за монтажа на V_T адапторът при TID.
Тествах използването на вградените бутони на самия дисплей (за сверяване на часовника). Няма никакъв проблем и може да се ползва, който и да е от двата. Принципът е еднакъв, както в TID-a, така и във V_T адаптора. Няма опастност от повреда в което и да е у-во, даже и да обърнете погрешка конектора. Единственото условие е да не подадът 12V :icon_wink2:
Снимки как става това за TID AstraF. В случая е включен долния бутон. Избрах него защото е по голям и може би по-удобен.

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение

При големите 10 символни TID(VectraB/ZafiraA) е още по-просто. Средната пластина е масата, а крайните са съответния бутон. При саляне на капака на TID се виждат спойките им, с голяма площ са и са лесни за запояване от всеки.
В момента нямам TID от AstraG и не мога да направя снимки. Но и там приципът е същият.

Единственото неудобство е, че TID-a трябва да се демонтира, за да се запои кабела.
Който не му харесва автоматичната смяна, има избор и поле за действие и творчество :kinggrin:
Отговори

ГостИвайло T. Маринов_* 29 април 2011 - 22:27

Здравейте
искам да изкажа благодарности по адрес на Юлий,
от няколко дни използвам адаптера за моята Vectra B,
и съм очарован от това да използвам бутоните на
волана за да контролирам моето JVC KD-G441.
Вече имам още една причина да се усмихвам докато
шофирам и се наслаждавам на любимата ми музика.
Радвам се че има коректни и точни хора като Юлий,
от позвъняването ми до пристигането и монтажа на
адаптера бях улеснен до максимална степен от него.
Благодаря още веднъж :)

Поздрави
Ивайло Маринов
Отговори
Тази тема е заключена
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg