Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to 402 м. ...

Не мога един старт като хората да направя

Гостboxer_* 10 декември 2006 - 16:54

kleyn, на Dec 9 2006, 11:03 PM, каза:

Публикувано изображение

мога да ти пусан едно клипче с моето NE от Божура старт от 4000об. с рязко пускане на съединителя да видиш к`во се получава
 

Няма нужда щот не разполагам с мое да видиш аз как тръгвам с 5500.
Който ме е гледал може да потвърди дали паля съединителя или гумите :)
Отговори

Гостboxer_* 10 декември 2006 - 17:01

LET's fly, на Dec 10 2006, 05:54 PM, каза:

хех, да те напраим тебе модератор а ))) То ако за това се даваше предупреждение нямаше да има "чисти"  :thu:

Темата отново се разводнява , давайте си сметка , че за един старт имат значение много ама много неща. Например ако ти е заминал съдинителя може и на 8000 да стартираш и пак няма да превърти....
 

Не искам да съм модератор.
Доколкото знам Sherman нарушава правилата и по-точно т.5 на които мод екипа съм забелязъл,че държи особено!
Може да каже,че не е съгласен и т.н. и без обиди-ако е за обиди всеки може нали така?
Съединителя ми е почти нов-пълен комплект Закс .
Отговори

Sherman снимка Sherman 10 декември 2006 - 17:08

проблема предупреждението ми ли е...нарушил съм там некво правило и нема проблем да си получа предупреждението...боли ме :thu:
ама и да получа 90% предупреждение пак ще си остенеш малоумен и на тебе акъл нема да ти дойде у главата...аз даже бих ти предложил да тръгваш на прекъсвач...още по-добър старт ще дадеш и горко му на новия ти съединител...аз май се сещам защо стария си го сменил с тези стартове от 5400 :thu:
Отговори

StunyGT снимка StunyGT 10 декември 2006 - 18:05

boxer, на Dec 10 2006, 04:51 PM, каза:

Sherman, на Dec 9 2006, 09:55 PM, каза:

абе ти си малоумен бе...от 5400 ще ми тръгва с обикновени гуми и само на предно :thu: не е нужно да ти познаваме точно твойта кола, за да кажем че говориш глупости
 

За тази реплика трябва да получиш предупреждение :thu:
Моля някой модератор да го "награди" :)
 

колегите се опитват да ти обяснят за да не се излагаш но ти си пишеш работи без да дообясниш та да те питам;
даннеби да си 4х4
и неси мисли че ти си най-разбиращият и знаещият от регистрираните в този форум защото има хора писали по-горе начина за ПЕРФЕКТЕН старт и аз мога да кажа че на черното немога да кажа бяло та ако не си 4х4 и с нормални гуми тръгваш от 5400 без да правиш облаци пушек обясни за да несе пишат такива реплики. :25: и да ни просветиш :b070:
Отговори

Piron45 снимка Piron45 10 декември 2006 - 19:30

Пич, всичко става по усет. Не ти трябват оборотомери и обороти.
Форсираш и слушаш двигателя , леко отпускаш педала на съединителя докато започне да приплъзват гумите, в този момент малко отпускаш газта и пускаш съединителя до край,при това положение гумите зацепват, в момента когато пуснеш съединителя даваш мръсна газ и до толкова че да държиш гумите на границата на приплъзването. С увеличаването на скоростта увеличаваш и подаването на газ и така до ламарината.
Желая ти успех. Имай пред вид че не става от първия път. Трябва да набереш опит за да синхронизираш краката. :thu:
Отговори

MINYO снимка MINYO 11 декември 2006 - 18:51

MaXo, на Dec 8 2006, 08:30 PM, каза:

Играта е с газта не със съединителя ... съединителя се хвърля рязко ... газта първоначално се задържа в начална позиция ...аха да тръгне да спре да върти ... започваш да натискаш газта!По едно време оборотомера ще ти се върне и пак ще тръгне стремглаво към лютеницата ... аха да влезе там ... 2ра. :19a: По-трудно е при много силните коли... при тях това връщане на стрелката на оборотомера го няма ... и там трябва сам да усетиш кога си направил реалната скорост на 1ва!!!Щото ти може да въртиш гуми и оборотомера да е червеното, а километража да показва 60 примерно ... но колата ти да се движи реално с 30 ... и като удариш 2ра тя умира. :19a: Не знам дали ме разбра ... devil_vas също почна така да практикува стартовете и на първа тръгва много добре... пердаши много силни времена на 20м!!! :19a:

Като имам предвид въртене на гуми ... то не става въпрос да ги запалиш, а да има едно приплъзване около 20-30% ... там някъде би бил идеалния старт.... поне така съм чел.... явно някакви хора са правили тестове. ;)

Явно като много други хора смачкавш педала колкото може и това ти е грешката... а никой не може да ти напише от колко точно да тръгваш ... една и съща кола с едни гуми би тръгвала добре на около 2000об ... с други на около 4000 ... настилки и прочие ти е ясно.
 

:19a: Мисля че така е най правилно тръгването но за всяка кола е индидвидуално зависи от предаването тежеста джапанките и мощноста. За тва се правят загрявки с колата просто трябва да я усетиш при тръгването да отпуснеш газта и да избегнеш преплъзването на гумите по възможност да го сведеш до минимум и в момента в който усетиш че си стъпил вече стабилно да я смачкаш. Ами не ме разбирайте погрешно не съм голям стартаджия не съм чел и по книги как става просто от опит знам че така е добре в сравнение с другите техники на тръгване. Примерно със старата ми таратаика която беше със задно предаване гуми 205/50 2.0 кубика инжекция като искам да я засиля от място просто задържам на 1900 - 2000 оборота пускам съединителя получава се съвсем леко превъртане оборотомера връшта малко и вече знам че съм застанал стабилен понеже колата се е отлепила и мачкам до малко преди критични и блъскам 2рия зъб като се стремя да не задържам много съединителя и почти не отпускам газта при смяната на предавката ама то всичко става за секунди и го правиш почти по навик за това трябва да сисвикнал с колата да си правил много опити за тръгване бая пъти и да знаеш как се засилва най добре и на колко оборота. И пак подчертавам не съм състезател или нещо подобно просто исказвам мнение. Така че не ме нападайте ако греша нещо.
Отговори

Гостboxer_* 11 декември 2006 - 19:20

Sherman, на Dec 10 2006, 06:08 PM, каза:

...аз май се сещам защо стария си го сменил с тези стартове от 5400 :19a:
 

Смених го защото му тежеше дебелия гъз на майка ти :19a: всеки ден да я карам до гарата.Искам да дойдеш и да си я прибереш от нас! :19a:


oще една лична нападка към Шерман или когото и да било друг от твоя страна и ще има последствия, вместо да се правиш на големия биткаджия се вслушвай малко в съветите на хората. Можеш да си продължиш драмата на ЛС ,но не и тук
Мнението беше редактирано от Cesar: 11 декември 2006 - 23:03
Отговори

Sherman снимка Sherman 11 декември 2006 - 20:45

абе бургаски пишлегар, не си ти човека, който ще говори за майка ми по какъвто и да е повод, а камо ли за гъза й...ти неква голема мутра ще ми дойдеш...ама те разбирам..всеки на 500км разтояние може да говори отворено...да не се окажеш като повечето форумни "батки" неква писерушка наживо...
Отговори

Гостboxer_* 12 декември 2006 - 09:18

Cesar, на Dec 11 2006, 08:20 PM, каза:

oще една лична нападка към Шерман или когото и да било друг от твоя страна и ще има последствия, вместо да се правиш на големия биткаджия се вслушвай малко в съветите на хората. Можеш да си продължиш драмата на ЛС ,но не и тук
 

Къде видя да се правя на биткаджия?
Ако беше следил внимателно темата щеше да видиш че въпросния изскочи пръв с обидите.Даже предупредих мод екипа.
Или кво ся?Познаваме го и не можем да му намаляме/трием съобщенията и да му правим забележки ?
Двойни стандартчета?Брао! :19a:


:19a:
Мнението беше редактирано от Cesar: 12 декември 2006 - 10:43
Отговори

Гостboxer_* 12 декември 2006 - 09:20

Sherman, на Dec 11 2006, 09:45 PM, каза:

абе бургаски пишлегар, не си ти човека, който ще говори за майка ми по какъвто и да е повод, а камо ли за гъза й...ти неква голема мутра ще ми дойдеш...ама те разбирам..всеки на 500км разтояние може да говори отворено...да не се окажеш като повечето форумни "батки" неква писерушка наживо...
 

Да не би да разкрих някаква семейна тайна,че се разпени като разгонен нерез? :19a: :19a:
P.S.Някой ако иска да заключи темата,че се изчерпа

:19a: :19a:
Мнението беше редактирано от Cesar: 12 декември 2006 - 10:42
Отговори

devil_vas снимка devil_vas 12 декември 2006 - 10:49

тръгването и при мен е точно както го обясни MаXo, съединителя в храстите и контрол на газта. газ до ламарината при старт не е добро решение за XE мотор ;)

колегата дето тръгва от 5400, колега - трябва или да си на задно със шпер или да си 4х4, на предно от 5400 има да си връткаш гуми... да, страта може да е атрактивен (за теб), но няма полза от него на 400м (че и на която и друга дисциплина да е)
Отговори

nqkuv_lud снимка nqkuv_lud 12 декември 2006 - 12:59

я да ви питам предлагат ми кутия със шпер,ако си без хидравлика обаче си мисля че за ежедневна употреба няма да става колата,някои да е ползвал
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 13 декември 2006 - 17:45

Според мене абсолютно всяка кола има различен старт и просто трябва да го напипаш чрез проби!При мене старта е бая тегав!Като съм с пуснат TC повече от 3500 оборота и почва да ми връща газта от кадето разбрах и че като го изгася на тия обороти се изтрелвам най-здраво!Метода на проба - грешка е най-удачния за стартовете!Поне според мене де! :19a: :19a: :19a:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg