Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

OPEL Meriva 1.7dti мнения

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 30 декември 2019 - 19:33

 Alex.T, на 30 декември 2019 - 19:30, каза:

Да до сега винаги съм карал бензинки с газ и без газ, и затова реших, че е време да си купя дизел. Според мен на този 1л7 ,няма да е толкова фатална подръжката до преди 10 год беше скъп дизела, но сега е по добре. Твърдо реших дизелче, понеже както вие казахте бензина трябва да е с голям обем и газ.



Ами затова както виждаш, някой хора не говорим наизуст, а с факти, които не могат да се оспорят..
Решил си , решил си - вземаш и точка, Аз не те отказвам, просто те насочвам че не си заслужава 75-те коня, при условие че 100-те (пак идентичен като разход), но ще печелиш от 6-тата скорост както от обороти, така и от разход с малко надолу.., просто няма да си заслужава после да се ядосваш че не си взел това. Всичко друго е поправимо, и както е казал Тишо, от правилните хора и правилната диагноза. Митовете за "скъпото" вече не са такива, откакто икономистите се набъркаха навсякъде, при механиците също..

Тишо познава най-добре тия двигатели, но според мен , вариантът, който ти казвам е по-добър, нека и той каже така ли е .
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 30 декември 2019 - 19:50
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 30 декември 2019 - 19:54

Ако е Мерива- двигателя е 1.7 на 101 к.с. Няма друг. И гледаш да има шест скорости, а не пет. Е, може някоя Мерива ОПЦ да удариш от тотото, ама там ще трябва газ, а багажника е.... нищо и половина.
Но пак отиваме на сравнението Мерива с Астра. И Астрата печели, естествено. Меривата е на базата на Корса все пак.

И пак да предложа да покараш мойто 308:-)
Мнението беше редактирано от tisho.74: 30 декември 2019 - 19:56
Отговори

Alex.T снимка Alex.T 30 декември 2019 - 20:46

Да разбрах,че 100 коньовия е по добър, но вие не разбрахте, че тази която съм избрал ще бъде на добра цена и днес даже я въртях малко из автокъщата и ми се стори добра, та затова на макия ммотор съм се спрял. :icon_wink2: :icon_wink2: :icon_wink2:
А пък за 308 то, накарал съм се вече на френски автомобили и мога да кажа едно за тях.- Доста добри с нормална подръжка, специално за ПСА групата.И пак бих карал френски по специално ситроен ц5 от 2009 нататък, но все още не съм готов за такъв автомобил.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 30 декември 2019 - 20:56

Тази въпросната не е с шест степенна скоростна кутия. Пишеш, че това е критерий, а не го следваш.
Що се занимаваме с глупости не ми е ясно.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 30 декември 2019 - 20:57
Отговори

Alex.T снимка Alex.T 30 декември 2019 - 21:04

 tisho.74, на 30 декември 2019 - 20:56, каза:

Тази въпросната не е с шест степенна скоростна кутия. Пишеш, че това е критерий, а не го следваш.
Що се занимаваме с глупости не ми е ясно.


Да аз затова питах за тази 5степенната в какви обороти се движи със 120 например и какъв разход дава при тази скорост,иначе сте прави че по новия и модерен мотор със 6 скорости е по добър,но мен ме интересува конкретно този
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 30 декември 2019 - 21:15

Нито е по-нов, нито е по-модерен. Същият си е. Само е по-мощен и се среща с шест скорости.
Отговори

talatinov снимка talatinov 30 декември 2019 - 23:34

Какво беше Димов ,няма мозък да побере колко работа е свършил дизела! Хаха
Отговори

Коцето снимка Коцето 31 декември 2019 - 13:06

 Д-и-м-о-в, на 30 декември 2019 - 19:33, каза:

Ами затова както виждаш, някой хора не говорим наизуст, а с факти, които не могат да се оспорят..

Д----И----М----О----В!!!
Вярно е че някой хора говорят с факти, ти обаче не си от тях! Твоите факти са си твои и са неоспорими само за теб. Всъщност обаче 80% от тях са пълни глупости на търкалета поднесени като лекция на необоримия всезнайко, доста хора са се опитвали да ти го кажат завоалирано и щадящо за теб (да не се обидиш евентуално или да не се разваля добрия тон на форума), така че да се усетиш и да намалиш малко темпото, някои като Калин ти го казаха директно и аз ще бъда от тях щото вече не издържам!
Спри се бе човек! ти си "на всяко гърне мерудия", бе то няма тема без твое участие, как пък от всичко разбираш? Изглеждаш точно като дежурен дневален по форум, ма ти нямаш почивка бе човече, работиш ли нещо изобщо? нямаш ли друго какво да правиш? хоби имаш ли някакво? или хобито ти е да ръсиш мозъци по темите на хората и да пълниш сървъра на форума с измишльотини и празнодумие. Сигурен съм че ако форума имаше рейтингова система с отрицателно гласуване ти щеше да си първенец.
Айде със здраве! и остави за малко компютъра да идеш да помогнеш на майка ти да прави сърмите щото вярвам че и там трябва акъл да дадеш. Ако се чудиш дали форума ще осиротее без твое присъствие няколко часа бъди спокоен, и няколко дни да отсъстваш ще е плюс, а и ще се отрази благоприятно на дисковото пространство на форумния сървър!

ПП - извинявам се на авторът на темата за словоизлиянието си и дано да улучи с избора на кола!

Весело посрещане на новата 2020 година на всички съфорумници! и на Д-И-М-О-В включително!
Мнението беше редактирано от Коцето: 31 декември 2019 - 13:44
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 31 декември 2019 - 13:50

 Коцето, на 31 декември 2019 - 13:06, каза:

Д----И----М----О----В!!!
Вярно е че някой хора говорят с факти, ти обаче не си от тях! Твоите факти са си твои и са неоспорими само за теб. Всъщност обаче 80% от тях са пълни глупости на търкалета поднесени като лекция на необоримия всезнайко, доста хора са се опитвали да ти го кажат завоалирано и щадящо за теб (да не се обидиш евентуално или да не се разваля добрия тон на форума), така че да се усетиш и да намалиш малко темпото, някои като Калин ти го казаха директно и аз ще бъда от тях щото вече не издържам!
Спри се бе човек! ти си "на всяко гърне мерудия", бе то няма тема без твое участие, как пък от всичко разбираш? Изглеждаш точно като дежурен дневален по форум, ма ти нямаш почивка бе човече, работиш ли нещо изобщо? нямаш ли друго какво да правиш? хоби имаш ли някакво? или хобито ти е да ръсиш мозъци по темите на хората и да пълниш сървъра на форума с измишльотини и празнодумие. Сигурен съм че ако форума имаше рейтингова система с отрицателно гласуване ти щеше да си първенец.
Айде със здраве! и остави за малко компютъра да идеш да помогнеш на майка ти да прави сърмите щото вярвам че и там трябва акъл да дадеш. Ако се чудиш дали форума ще осиротее без твое присъствие няколко часа бъди спокоен, и няколко дни да отсъстваш ще е плюс, а и ще се отрази благоприятно на дисковото пространство на форумния сървър!

ПП - извинявам се на авторът на темата за словоизлиянието си и дано да улучи с избора на кола!

Весело посрещане на новата 2020 година на всички съфорумници! и на Д-И-М-О-В включително!



Да бе , ясно ми е че ти отначало си по-умен от Опел (като Калин) и знаеш по-добре какви диференциали слагат на бензините и на дизелите. Аз не съм виновен че не можеш да четеш данни и да смяташ.На всички като тебе казвам че не спорите с мен, а с производителя, ама няма кой й и с какво да помисли..

Весело посрещане на всички още веднъж. И мисли за твоя рейтинг (щом искаш много да се доказваш). Аз не съм от тези с доказванките.

И много се забелязва че "все аз не съм прав" , ама ти не казваш как е , щом аз не съм прав, а само дрънкаш по мой адрес. Това не те прави много "рейтингов"
Айде като си много отворен, кажи му на човека как е да видим и ние "незнаещите" дето не говорим с факти.
Айде дай да видим какво ще му кажеш НА НЕГО, с кой двигател на колко оборота ше е при бензин и при дизел (човека търси малкия данък щом даже и 75 коня му е намерената кола). Давай да те видим какво ше обясниш НА АВТОРА, не на мене - за да ти видим рейтинга.

Ти си достоен като Калин за "Скрий меннията на този потребител" и ще бъдете там и двамата точно след като видя какво ще му обясниш на автора.
Щото аман от "аз съм много добър, а ти си тъп".. Точно такива сте и двамата с него. Вие сте най най най.. всички останали са много тъпи, ако забелязваш сте точно двама трима дето ги ръсите тия неща(не само за мен). Значи сте си толкова по принцип. Останалите имат малко повече акъл от вас, да кажат и докажат как е , след като някой не е прав. Аз по въпроsа нямам какво да доказвам, защото документацията за всички кутии(и на кои двигатели се слага) я има в opel-infos.de. Който е много голям разбирач и се прави на велик, като тебе - отваря и чете.. да видим какво ще прочете.

Гледам ти отговора към автора, дизел на колко оборота пита той. Ти му кажи и за бензина, за да знае човека (нищо че кара бензин само досега). И само пак да кажа че гледам не виждаш хубаво - НА АВТОРА да отговориш.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 31 декември 2019 - 14:09
Отговори

Коцето снимка Коцето 31 декември 2019 - 14:39

Д-И-М-О-В, отначало те приемах за колоритно попълнение във форума, след онази твоя тема обаче "за парещите клеми на акумулатора" където се изхвърли че ще ги запоиш със сребърен припой ми стана ясно колко вдяваш. От скоростни кутии още по-малко вдяваш, за това и не влизам в подробности, да влизам с теб в обяснителен режим за каквото и да е нямам никакво желание.
Калин го остави, той е на светлинни години пред теб по знания, вероятно и по умения (не го познавам лично). Всичките му постове и отговори в темите са били точни и на място, сигурен съм че е помогнал на много хора за разлика от теб. Лошото е че такива като теб направиха така че да не влизат разбиращи хора като него, може би ще разбереш какво ти казвам!
И сега да ти кажа една приказка от един голям мъдрец на нашето съвремие - Далай Лама
Не е цитат, просто перефразирам.
<<< Когато говориш казваш само това което знаеш, когато слушаш другите какво говорят винаги научаваш нещо ново! >>>
Надявам се разбираш какво искам да ти "кажа"!
Срещал съм много всезнайковци като теб и повярвай ми! те никога не разбират колко малко знаят всъщност! Разбираш ли? вероятно не!
Дерзай! и сядай да четеш, повече отколкото пишеш.
Мнението беше редактирано от Коцето: 31 декември 2019 - 14:41
Отговори

talatinov снимка talatinov 31 декември 2019 - 14:41

Димов,автора пита някой собственик на такива коли да кажат е не някой професор да смята тука,повечето хора си имат и друга работа ,не само да пишат и смятат! И сега едва ли бензин 1,4 или 1,6 ще с повече от 3500 с 120 което е нормално ,нито мотора става Шумен нито разхода му е голем. А дизела предполагам ще е на около 2800-3000 ,все пак говорим за 75 коня ! И ми отговори какъв ще е разхода на тоя дизел с 140?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 31 декември 2019 - 14:42

Калин и по умения е на светлинни години.... с удоволствие съм го виждал два пъти:-)

Абе само аз ли разбрах, че колата вече е взета изгодно, та още си губите времето?
Мнението беше редактирано от tisho.74: 31 декември 2019 - 14:44
Отговори

talatinov снимка talatinov 31 декември 2019 - 14:44

Аз познавам Калин лично и потвърждавам че умее и знае доста ! Такива в форума няма много едва ли са повече от 3-4.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 31 декември 2019 - 14:49

Разбира се, перфектен отговор получи автора от теб. Надявам се да му е полезен.
Честито, влизаш в листата на "избраните". Съжалявам. Аз опитах да те насоча към въпроса на автора, ти пак за мен говориш (нямало да влиза в подробности). Ми недей, като нямаш с какво. Само че темата не е за мен аз какъв съм, ни то продължаваш да го правиш, въпреки моята подкана да обясниш каквото е правилно на човека..

Е, ясно - злобееш. няма нищо, аз съм свикнал.. Тъй че аз чета каквото трябва, а за клемата ясно са ми обяснили че СТАВА да се запои с тоя припой, само че аз не съм взел правилната горелка и правилната газ. Тъй че явно си я чел нея тема много отгоре-отгоре, както винаги правиш по мои постове и после дрънкаш по мой адрес. Е, сега си дрънкай, само че аз няма да давам внимание на неконструктивен човек(за автора), мен ме остави.

 tisho.74, на 31 декември 2019 - 14:42, каза:

Калин и по умения е на светлинни години.... с удоволствие съм го виждал два пъти:-)

Абе само аз ли разбрах, че колата вече е взета изгодно, та още си губите времето?



Не Тишо, не сме разбрали.
А относно губенето на време, просто мразя някой да спори за очевидни работи и после мен да обвинява.

Относно Калин(никога не съм спорил за "уменията му", нека ги има, не съм душманин и никога не съм бил). Явно от тях много се е възгордял и има всичките останали са низши същества.. това не е много добре говорещо. Това му е проблема, защото и той както Коцето, вместо да каже защо и в кое не съм прав, тръгват да плещят по мен, какво съм, бил, какъв съм глупав, тъп, смотан.. Това ако е правилно, аз съм трамвай.
Правилна е само приказката за форумите и най-вече за българския.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 31 декември 2019 - 14:50
Отговори

talatinov снимка talatinov 31 декември 2019 - 15:06

Димов на мен ще отговориш ли?
Отговори

Коцето снимка Коцето 31 декември 2019 - 15:47

 tisho.74, на 31 декември 2019 - 14:42, каза:


Абе само аз ли разбрах, че колата вече е взета изгодно, та още си губите времето?

И аз така разбрах, дори още в първите постове на питащия усетих влюбването му "от пръв поглед" точно в тази кола, дори и доводите за по якия мотор не го разколебаха. Може пък колицата наистина да си заслужава, дано преценката му да е била правилна.
Отговори

Alex.T снимка Alex.T 01 януари 2020 - 23:01

Всъщност колата още не е взета изчаквам да продам моята и тогава ще я взема,вече съм сиг,че я искам. :icon_wink2: :icon_wink2:
Отговори

Alex.T снимка Alex.T 29 януари 2020 - 10:02

Здравейте отново, Меривата е взета, та първия ми въпрос е?
Мога да взема едни джанти 15 от Астра Г, но със гуми 205, ще влезнат ли в нея?
И на това СД 2005, мисля че беше, може ли да се изкара АУХ?
Отговори

k opel e снимка k opel e 29 януари 2020 - 10:25

Може да се вкара AUX на 2005 и работи отлично. Аз съм с такъв и с AUX.
Отговори

benzy снимка benzy 29 януари 2020 - 16:49

Въпреки, че няма смисъл, щото колегата е финиширал покупката ще дам едно рамо на Димов.
Като отявлен бензинджия и като собственик на 1.4 бензин, който взех щото дизела ми беше шумен сега ми иде да се ритна отзад!
До 90 е перфектно - работи приятно и шум от двигател не се чува - стъпиш ли на магистралата главата ти гръмва! Дори не помня кога за последно съм карал със 120... на 3000 оборота съм със 105 и вече е осезаемо по-шумно!
Малък бензин е за града!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg