Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Смяна на Талон

Sandro снимка Sandro 03 февруари 2020 - 14:22

Добър ден,
Днес купих кола, и нотариуса каза че е пратил всички документи в Кат.
И въпроса е утре като ида в Кат трябвали да закарам колата след като няма да сменям номерата.
Колата е с Варненски номера а аз съм от София
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 03 февруари 2020 - 14:43

Ми трябва. Нали ще сменяш талона все пак.
Отговори

benzy снимка benzy 03 февруари 2020 - 14:49

Честито!
Те промениха нещо в закона и вече може да караш и с варненските ако не се лъжа...
Ама тая кола нали си я взел за каране - ходи с нея а всеки случай.
А ако караш основно в Сф, защо не си смениш номерата 20-30 лева е разликата, ама няма да те заглеждат ченгета и да те псуват на селянин съгражданите ;)

П.С.
Жорка, за талона мисля, че не минава канал - само смент собственика и кой от къде е :)
Мнението беше редактирано от benzy: 03 февруари 2020 - 14:50
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 03 февруари 2020 - 14:55

Не съм сигурен, ама да не прави втори курс до КАТ. За по сигурно да връй с каляската.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 03 февруари 2020 - 15:05

Не съм чул ако вземеш колата от друг град да не сменяш номерата. Ако си остава в същия не се ходи с колата, а само с документи. Ако се сменят номерата се минава канал.
Отговори

benzy снимка benzy 03 февруари 2020 - 15:08

Тъй де, и аз тва викам - за всеки случай да е под ръка, че то висенето на гише е гадното в Софийския КАТ и ако те върнат да висиш втори път щото колата я няма отидоха 2 дена за алилуаята
... па и на 2 дена кола, аз ако съм и до кенефа снея ще ходя :)
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 03 февруари 2020 - 15:08

Вече може и номера да не се сменят а да се регне в Сф с варненски номера. Талона обаче от де ще издадат не знам.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 03 февруари 2020 - 15:09

В София си има гишета отзад. Аз сменях няколко талона по-миналата есен на веднъж, но все на коли от София.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 03 февруари 2020 - 15:14

Като продавах мойта каляска и човека с варненски постоянен адрес го пратихме да си регистрира колата у Варна. После обаче позволиха да се регистрират коли навсякъде със секви номера. Трее са пита у КАТ.
Отговори

benzy снимка benzy 03 февруари 2020 - 15:19

 JorkataG, на 03 февруари 2020 - 15:08, каза:

Вече може и номера да не се сменят а да се регне в Сф с варненски номера. Талона обаче от де ще издадат не знам.

Е то си е същата процедура, преди доколкото помня реда като е кола от друг град беше:
- отиваш на гишето там ти дават едни документи,
- с тях ходиш на канал да ти проверят рами и глупости
- връщаш се пак на гише дават ти новите номера
- и с тях пак на канала да ти ги сложат

Сега фактически отпада ходенето на канал щото изградиха някакви връзки между областните дирекции и нотариусите и на гишето само ти печатат новия талон с твоите данни за собственик... ама знае ли човек. По-добре да е колата с тебе и да не ти трябва, отколкото да си без колата и да искат да я видят
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 03 февруари 2020 - 15:57

Разкош :yahoo: . Колко непродаваеми коли ще се продадът сега
Отговори

Sandro снимка Sandro 03 февруари 2020 - 15:59

 ivan_pop, на 03 февруари 2020 - 15:53, каза:


Четох гледах....
На всякъде различно...Едните пишат трябва други не трябва
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 03 февруари 2020 - 16:05

 Sandro, на 03 февруари 2020 - 15:59, каза:

Четох гледах....
На всякъде различно...Едните пишат трябва други не трябва

Най-добре да питаш в КАТ или там където ще се регистрира колата.
Според мен щом няма да се сменят номерата, процедурата трябва да е същата като в случай и ако и продавача и купувача са от София.
Отговори

Sandro снимка Sandro 04 февруари 2020 - 12:44

Темата е приключена успешно :)
Минават се канали за 5 мин .... Само рамата гледат
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 04 февруари 2020 - 12:54

 Sandro, на 04 февруари 2020 - 12:44, каза:

Темата е приключена успешно :)
Минават се канали за 5 мин .... Само рамата гледат


А номерата смени ли ги или тя е от същия град?
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 04 февруари 2020 - 14:56

Здравейте ! Не е съвсем по темата, но все пак. Преди малко сменях големия и малкия талони поради смяна на адресната регистрация в София. Никакви канали. Пратиха ме в сградата за регистрация зад всички канали точно до тази, където се плащат нарушенията. Не мога да кажа , че бяха много любезни. Взема се номерче първо и на гишето за подаване се минава страшно бързо. След това платих 23 лева на касата за новите талони. След това чаках 25-30 мин да станат готови талоните и ме извикаха по радио уредбата. Общо процедурата ми отне малко по-малко от час. Успех !

Това за запазването на номерата от друг град го четох и аз.
Мнението беше редактирано от javor_bg: 04 февруари 2020 - 14:57
Отговори

sathv снимка sathv 04 февруари 2020 - 14:59

Той ще ги смени по-късно. И брат ми се опита да кара в София с различни номера от софийските, ама катаджиите го спукаха от глоби. Наркоманчетата пъ 3 пъти му разбиваха колата. Сега със софийски, няма такива проблеми.
Абе има, ама като си дойде в Габрово.
Мнението беше редактирано от sathv: 04 февруари 2020 - 15:00
Отговори

Sandro снимка Sandro 04 февруари 2020 - 15:39

 javor_bg, на 04 февруари 2020 - 14:56, каза:

Здравейте ! Не е съвсем по темата, но все пак. Преди малко сменях големия и малкия талони поради смяна на адресната регистрация в София. Никакви канали. Пратиха ме в сградата за регистрация зад всички канали точно до тази, където се плащат нарушенията. Не мога да кажа , че бяха много любезни. Взема се номерче първо и на гишето за подаване се минава страшно бързо. След това платих 23 лева на касата за новите талони. След това чаках 25-30 мин да станат готови талоните и ме извикаха по радио уредбата. Общо процедурата ми отне малко по-малко от час. Успех !

Това за запазването на номерата от друг град го четох и аз.

Канали се минават задължително при смяна на Областта.(няма значение дали се сменят номерата)Ако са от една област няма канали :)




 sathv, на 04 февруари 2020 - 14:59, каза:

Той ще ги смени по-късно. И брат ми се опита да кара в София с различни номера от софийските, ама катаджиите го спукаха от глоби. Наркоманчетата пъ 3 пъти му разбиваха колата. Сега със софийски, няма такива проблеми.
Абе има, ама като си дойде в Габрово.



Ако съм в нарушение нямам против да ме глобяват,в София кардинално трябва да се промени мисленето на водачите
Мнението беше редактирано от Sandro: 04 февруари 2020 - 15:41
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 07 февруари 2020 - 10:17

Да не забравите да отидете при застрахователя за анекс след смяната на талона с нов постоянен адрес.
Мнението беше редактирано от javor_bg: 07 февруари 2020 - 10:43
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg