Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

проблем скористи

axxell снимка axxell 22 май 2018 - 20:58

Здравейте,
Появи ми се следния проблем. След смяна на съединител, лагер помпа и демпферен маховик трудно влизат пета и задна. Някои има ли идея от какво?
Отговори

tihii снимка tihii 23 май 2018 - 09:03

Ако проблема е само при пета и задна . най-вероятно трябва да регулираш механизма за превключване на скоростите.Не знам при теб дали става така .
Отговори

axxell снимка axxell 23 май 2018 - 09:35

 tihii, на 23 май 2018 - 09:03, каза:

Ако проблема е само при пета и задна . най-вероятно трябва да регулираш механизма за превключване на скоростите.Не знам при теб дали става така .


Майсторите които сменяха съединителя казаха че тия скорости не можели да се регулират. Може и да бъркат. Нещо бърникаха, оправиха ги колкото да изляза от сервиза и после пак същата история. Та дали наистина тия скорости могат да се регулират-това е въпросът?
Отговори

ceko снимка ceko 23 май 2018 - 19:54

Регулира се лоста спрямо жилата,там където се заключват жилата за лоста е назъбено,и клипса като се откачи може да се регулира хода на жилото.Малко е пипкава работата и е въпрос на напасване.Taka e на астра и зафира а,мисля че и тук е същото.
https://z22se.co.uk/...l-vectra.26818/

е тук се вижда
Отговори

axxell снимка axxell 24 май 2018 - 10:22

 ceko, на 23 май 2018 - 19:54, каза:

Регулира се лоста спрямо жилата,там където се заключват жилата за лоста е назъбено,и клипса като се откачи може да се регулира хода на жилото.Малко е пипкава работата и е въпрос на напасване.Taka e на астра и зафира а,мисля че и тук е същото.
https://z22se.co.uk/...l-vectra.26818/

е тук се вижда

Благодаря!
Отговори

axxell снимка axxell 24 май 2018 - 13:24

И да си завърша темата. Какво се оказа днес в крайна сметка. При скоростния лост от към страната на шофьора странично имаше изпаднало едно нещо като капаче с диаметър около 15 мм. което влиза в една дупка и служи като уплътнение. Залепиха го където му е било мястото и всичко е наред вее. Явно е изпаднало при изкарването на скоростната кутия и местенето на жилата.
Благодаря на всички опитали да ми помогнат.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg