Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Vectra C20XE - Нов съединител приплъзва?

manta снимка manta 01 май 2014 - 09:57

Феродовия диск е нов и на моменти приплъзва интересното е че като покарам малко в обороти и замирише на феродо демек загрее приплъзва по малко?Става въпрос за с20хе и се чудя как да покарам вектрата за да улегне феродото по бързо?
Отговори

kalin09 снимка kalin09 01 май 2014 - 11:28

С жило ли е?
Къде отделя?
Кутията каква е?
Марка на съединителя?
Отговори

Marko_spiro снимка Marko_spiro 01 май 2014 - 18:18

Сменява се КОМПЛЕКТ
Отговори

manta снимка manta 07 май 2014 - 16:43

С жило е ,отделя горе бих казал към горния край ,кутията е ф20 съединителя е Лук.
Отговори

kalin09 снимка kalin09 07 май 2014 - 18:53

Няма да улегне,май ще трябва да смениш притискателя...
Отговори

gecatax снимка gecatax 11 май 2014 - 18:16

Или го натегни, щом отделя високо.Може да е отпуснат много и да не захапва изцяло.Защо да се сменя комплект, аз на моята преди сменях само феродовия защото се беше потрошил, другото беше като ново.При мен отделяше високо и даже седеше на пуло съединител, след регулиране колата стана супер.
Поздрави!
Отговори

kalin09 снимка kalin09 11 май 2014 - 18:31

На опел с жило няма никакъв шанс да го натегнеш така,че да приплъзва. Да не говорим че за да отделя по-ниско трябва да се охлабва. Може и да стане само с феродо,а може и да стане като на колегата,риска си е ваш...
Отговори

pe6o_ снимка pe6o_ 11 май 2014 - 18:44

ако не е отпуснато жилото / по принцип някои правят тази грешка на ръчната спирачка и режат жилото /бях свидетел на такава изцепка/
Отговори

kalin09 снимка kalin09 12 май 2014 - 03:58

Е това не го разбрах,ще го поясниш ли?
Отговори

Synthy снимка Synthy 12 май 2014 - 12:50

Жилото като се разтегне и не може да се регулира както трябва за да хваща ръчната (жилото вече е по-дълго от колкото трябва да бъде), реже се жилото и се наставя, като по този начин се скъсява за да "има" колата отново ръчна спирачка. Голяма простотия е това.
Отговори

kalin09 снимка kalin09 12 май 2014 - 18:00

Добре де,ние говорим за съединители някакви...
Отговори

gorskiq снимка gorskiq 12 май 2014 - 18:03

При смяна на съединител е желателно да се смени и притискателя. Маховика ако е надран или с ръбче също може да е причина да не ляга хубаво диска.
Отговори

pe6o_ снимка pe6o_ 12 май 2014 - 20:47

колега kalin09 мисълта ми беше че като се по износи съединитела и го понатегнеш от жилото / нали има една врътка,гаика на лостчето долу/на скоростите/ и като сложи новия съединител и не развърти гайката и се получава повече от нормално натегнато жило .

а за спирачките имах в предвит задните /ръчната/ като сменят накладки и не върнат гайката на самозатягащия механизъм и при дръжката на ръчната има една шпилка и от нея също се до обират луфтовете. и става късо жилото и немогат да се монтират новите накладки/ барабанни/


колега Synthy , поне аз не съм чул до сега някои да наставя жило на ръчната , или да го скъсява още по малко да се "разтегне" жило
Отговори

Martin_88_ снимка Martin_88_ 12 май 2014 - 21:26

Мале мале какви прости професори сте не е истина много яно че няма да олегне кои идиот сменя само феродоф диск на кола на незнаисе километра икономията ти излиза скъпа шанс
Отговори

gecatax снимка gecatax 12 май 2014 - 21:49

 Martin_88_, на 12 май 2014 - 21:26, каза:

Мале мале какви прости професори сте не е истина много яно че няма да олегне кои идиот сменя само феродоф диск на кола на незнаисе километра икономията ти излиза скъпа шанс

Ако визираш мен, моя комплект беше сменен преди 50-тина хил. км. но феродовия се счупи(незнайно защо, явно кофти бройка), много ясно че няма да сменя целия комплект при положение че всичко друго е като ново.То ако трябваше да се сменя само комплект нямаше да продават отделно.
Поздрави!
Отговори

manta снимка manta 12 май 2014 - 22:48

Ами ако се окаже поизносен маховика има шанс до улегне съединителя и да заработи след време добре.
Отговори

pe6o_ снимка pe6o_ 12 май 2014 - 23:05

колега има ли износено няма как да улегне защото луфта между маховика и притискателния е станал по голям , кошницата лега на маховика няма как да се приближи повече от това което е .

ако ти е износен маховика можеш да го престържеш,шлаифаш и тогава притискателния ще може да дава необходимото притискане на феродовия към маховика .

ако притискателния е износен пак не става ,трябва да се смени

в същност маховика износва ли се ,имам няколко маховика от москвич, три от кадет и не съм видял изяден маховик ? не знам
Мнението беше редактирано от pe6o_: 12 май 2014 - 23:10
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 12 май 2014 - 23:19

Маховика само може да се прегрее по спомени. Иначе за притискателя издържа колкото и феродовия общо взето, защото ламелите на притискателя имат и умора на материала след толкова много километри понякога и над 100 000.
Отговори

kalin09 снимка kalin09 13 май 2014 - 07:24

 pe6o_, на 12 май 2014 - 20:47, каза:

колега kalin09 мисълта ми беше че като се по износи съединитела и го понатегнеш от жилото / нали има една врътка,гаика на лостчето долу/на скоростите/ и като сложи новия съединител и не развърти гайката и се получава повече от нормално натегнато жило .

а за спирачките имах в предвит задните /ръчната/ като сменят накладки и не върнат гайката на самозатягащия механизъм и при дръжката на ръчната има една шпилка и от нея също се до обират луфтовете. и става късо жилото и немогат да се монтират новите накладки/ барабанни/


колега Synthy , поне аз не съм чул до сега някои да наставя жило на ръчната , или да го скъсява още по малко да се "разтегне" жило

Когато гайката е навита повече единственото което се случва е педала да се вдигне нагоре. Тои няма крайно положение,може да се вдига чак до таблото. Значи няма как съединителя да е под напрежение. А всяко "превъртане" на съединителя "подпалва" феродото, то си губи своиствата и си една крачка по-близо до нова смяна...
Отговори

pe6o_ снимка pe6o_ 13 май 2014 - 20:30

прав си колега е сега го проверих и на ситроен със жило и на кадета ми със жило се вдига педала , да не е пък сменян педала и да може да законтря ? ако не това остава само кошницата с притискатела
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg