Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Zafira X20DTL след смяна на EGR

Тази тема е заключена « Prev

EmBlaNce снимка EmBlaNce 22 февруари 2015 - 19:39

Здравейте Колеги, преди време започна да ми свети MIL-а и съответно колата да влиза в авариен режим. След диагностика ми казаха ,че EGR клапана е за смяна. Тъй като лампата светеше сравнително рядко, и след форсиране за десетина секунди на около 2000 оборота, тя гаснеше, просто изчаквах със смяната. В момента в който започна да свети вече по-често реших да поръчам нов клапан и вчера го смених. Прегледах и маркуча който стига до него и не видях да има спукано (или чух). Проблема беше ,че днес на магистрала пак ми светна, а след това като я карах на по-ниски обороти и се опитвах да я накарам да светне, не светна. Понатиснах я повечко с около 150 карах около минута и малко и лампата след това не светна. Възможно ли е да трябва време да се нагласи новия клапан или да търся другаде проблема? Също така, някой колега от София с op-com би ли бил така добър да услужи за да засечем проблема?
P.S. Като сложих пръста на маркуча за EGR-то, вакуум имаше ,но не беше особено голям, така ли трябва да бъде? Благодаря Ви. Колата е с чип, правен в Италия от 2006-а година, когато колата е била на 65 000 (в момента на почти 180 000), имам дино графика, както и диск към нея. На дълго със 120 харчи 4,4л./100км. градско не съм я засичал, но над 6 не се качва. Цяла зима няма проблем със студено палене, запали и при -16 без никакъв проблем.Зареждам на Лукойл, един път в месеца я пълня с ЕКТО, а много рядко зареждам и на ЕКО. Никога не е падала под половин резервоар. Колата е в мен от 2009-та година.
Мнението беше редактирано от EmBlaNce: 22 февруари 2015 - 20:15
Отговори

vladkin1980 снимка vladkin1980 22 февруари 2015 - 20:27

На клапана не му е нужно напасване, просто за мен имаш някъде пропуск на вакум, огледай всички връзки и маркучи за напукано.Проблема може да се окаже елементарен.Може и някой от електромагнитните клапани да се базика.
Отговори

EmBlaNce снимка EmBlaNce 22 февруари 2015 - 20:37

Къде да гледам за пропуски във вакуумите Кои маркучи?? Маркуча който излиза от ЕГР-то го проверих и нямаше такъв проблем. Публикувано изображение Ето тези маркучета проверих (до акумулатора) и нямаха проблем
Отговори

vladkin1980 снимка vladkin1980 22 февруари 2015 - 20:41

Всички тънки маркучета огледай ги да нямат притрито от вибрациите и г-образните връзки за напуквания.
Отговори

EmBlaNce снимка EmBlaNce 22 февруари 2015 - 20:56

До сега бях в гаража, не открих проблем в тия маркучи. Други идеи?
Отговори

vladkin1980 снимка vladkin1980 22 февруари 2015 - 21:16

Пробвай да размениш буксите и вакумите на двата клапана до акумулатора на снимката.И покарай така да пробваш ще свети ли пак лампата.
Отговори

bat van снимка bat van 23 февруари 2015 - 07:25

Пробвай със друг дебитомер.На стария егер спукана ли му е мембраната.
Отговори

Y22DTR снимка Y22DTR 23 февруари 2015 - 11:44

Възможно е наистина да губи вакуум или някои от клапаните да прави проблем.
Защо смени ЕГР ? Ако на менбраната им няма нищо,само се чисти всмукателният колектор.
Обикновено там се набива с една чернилка и се задръства.
Астрата на бащата ще влиза за чистене на колектор.
По подобна причина светва чек забива муцуната и не върви като хората,малко на обороти и се оправя...друг път изобщо може да не светне...
Отговори

EmBlaNce снимка EmBlaNce 24 февруари 2015 - 17:44

Когато я закачахме на OPCOM даде грешка в EGR, момчето каза ,че било добре да го сменя. Прегледах вакуумите и не се оправи. Защо мислиш ,че може да е от дебитомер? Чистен е колектора. Не съм гледал дали е спукано мембраната. Той е капсулован стария. По принцип съвсем леко изпускаше като слагам пръста
Отговори

bat van снимка bat van 24 февруари 2015 - 19:39

Ами от дебитомера компа разбира дали е отворен и колко егера.Ако е муден дебитомера и не отчита правилно пулсацийте на въздушния поток ети на грешка. Я вземи това момче го питай за номера на грешката и я напиши тук.
Отговори

EmBlaNce снимка EmBlaNce 24 февруари 2015 - 23:24

P0400 беше. Аз я гледах тогава в Autodata. Въпроса е ,че сега нямам наличен OPCOM,а след 2 седмици си идва същото момче.
Отговори

k opel e снимка k opel e 25 февруари 2015 - 00:13

Ако снимката е на твоята кола, виждам нещо нередно. Заводски сивия клапан е с бял маркуч, а черния с черен маркуч, а при теб е обратното. Сега е тъмно, но утре ще видя на моята как са, и тя е ДТЛ и ще пиша. Тази грешка е за ЕГР и може да е вързан към грешния клапан.
Отговори

EmBlaNce снимка EmBlaNce 25 февруари 2015 - 00:55

Не, снимка от интернет е. Когато до 2013-та края лампата никога не беше светвала. Това са четири години. Не виждал смисъл да е свързано към грешен клапан. Отделно, маркуча ,който отива към EGR е черен и е с по-голям диаметър, а на другото е бял. Да ги разменя ли все пак? Трябва да го хвана с някаква скоба?
П.С. при мен са като на снимката!!
Мнението беше редактирано от EmBlaNce: 25 февруари 2015 - 01:15
Отговори

k opel e снимка k opel e 25 февруари 2015 - 01:15

Да така са по цветове. Мислех, че снимката е на твоята кола, но много е лесно за да е вярно. За проба дали има повреден клапан може, както даде идея и колегата vladkin1980 да размениш и маркучите и куплунгите. Ако е повреден този на ЕГР да го пратиш на този за клапите.
Отговори

Dimas снимка Dimas 25 февруари 2015 - 10:13

Ако питате мен цветовете на маркучите нямат никакво значение. Достатъчно е да не са на местата си.

Оги, при теб местата на соленоидите за ЕГР и вихровите клапи трябва да са обратно на неговите (и мойте респективно).

Към колегата пуснал темата: ако искаш можем да се разберем да се видиме някъде и да я погледна за 5 минути.
Отговори

EmBlaNce снимка EmBlaNce 25 февруари 2015 - 21:37

Окей, няма проблем. Та да разбирам ,че ако разменя маркучите (нищо ,че единия е по-голям) може да се оправи? Еднакви ли са клапаните? Защото доколкото видях са с различни номера?
Отговори

vladkin1980 снимка vladkin1980 25 февруари 2015 - 21:49

Еднакви са разменяй смело.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 26 февруари 2015 - 10:32

P0400 ти дава за всякакъв вид проблем свързан с ЕГР или Вакуум. От вакуум помпа до вихрови клапи и клапан на турбото. Принципно има едно допълнение от рода на 1/2/3/4 към в скоби (1), което дава по-точна насока. Може да ти го дава и ако сервото на спирачките изпуска също. Размени буксите и изходящите маркучи на двата соленоида, както са ти казали колегите и кажи какво става. Ако искаш направо си вземи един соленоид втора ръка и пробвай да ги въртиш един по един. Аз скоро останах без турбо и се оказа, че вакуум маркучите просто са се разхлабили с времето и изпускат. Проследи всички вакууми. От вакуум помпата до тия два соленоида и до клапана на турбото. Има и вакууми, които отиват към климатика. Виж и дебелия маркуч за сервото на спирачките в какво състояние е.
Отговори

EmBlaNce снимка EmBlaNce 26 февруари 2015 - 23:23

Утре ще прегледам тоя на сервото и ще разменя маркучите. Днес ми направи впечатление ,че пак почна да свети много рядко. Карах цял ден, светна един път като спрях на светофар. Благодаря Ви за съветите момчета!
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 27 февруари 2015 - 10:59

 EmBlaNce, на 26 февруари 2015 - 23:23, каза:

Утре ще прегледам тоя на сервото и ще разменя маркучите. Днес ми направи впечатление ,че пак почна да свети много рядко. Карах цял ден, светна един път като спрях на светофар. Благодаря Ви за съветите момчета!


Колега, не само маркучите, смени и буксите :) ако светва при спиране (силно натискане на спирачката за по-продължително време при празен ход), това е сигурен признак за недостатъчен вакуум. Възможните причини вече ти ги казах.
Отговори
Тази тема е заключена « Prev
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg