Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Реглаж на Вектра Б

overkill снимка overkill 27 август 2009 - 12:17

Колеги верно ли е че ако требе да се направи реглаж на предницата се прави и на задницата,става дума за Вектра Б ,че нещо ми се струва че ме метка едно приятелче,което уж разбира от коли????
Отговори

bili4652 снимка bili4652 27 август 2009 - 12:34

Колега според мен няма смисъл да се реголира и задницата аз до колкото знам прдницата се разбива най-вече от колкото задницата. Но нека и другите да си кажат мнението.
Отговори

pe6o_ снимка pe6o_ 27 август 2009 - 12:45

нормално е , щот кат ти я регулират те ти правят сходимост /задните с предните / и ако има проблем и във задните ти го правят ,ако не си минаваш само с предните

но зада идеш да ти правят реглаж , по добре си виж цялото окачване ;лагери,криви джанти, луфтове във щанги,шарнири ,носачи,подбити или износени гуми и тогава върви да ти правят реглаж

иначе няма да има полза от реглажа дет ще го направиш
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 27 август 2009 - 13:00

Пълни глупости! Задно окачване се регулира само на коли с възможност за промяна на наклона на оста, за което трябва да е поне с два носача от всяка страна- Ауди, например. Ако някой майстор не си познава стенда и не може да обясни защо закача обтяжки и на задните колела е съвсем отделен въпрос...
Отговори

overkill снимка overkill 27 август 2009 - 13:06

Мда проблема е че от около седмица имам чувството че като пусна волана леко дърпа в дясно,ама нищо не тропа нема никви звуци ,пък и тея пътища с тея наклони не мога още да хвана имам ли проблем или не.
Та затова поговорих с едно приятелче дето се занимава с коли ,та той ми каза тая работа евентуално за реглажа ,от което ме обзе любопитство та реших да изпляскам въпроса пред по широка аудитория .
А пък колата засега си я карам ама требе некъде да хвана дето е наистина равно та да я видя със сигурност дали го има това дърпане.
Иначе мерси за инфото!
Поздрави!!!
Отговори

xarvatina снимка xarvatina 27 август 2009 - 13:10

на вектра Б задното окачване е независимо, не с цял мост а на отделни носачи, но не се регулира... няма от къде... всичко си е фиксирано, може да се промени съосието само ако има нещо разбито или криво отзад, ако всичко по задницата е наред се регулира предницата за сходимост със задницата... ако има разбито се регулира само предница без да се закача нищо на заднит колела...
Отговори

pe6o_ снимка pe6o_ 27 август 2009 - 15:15

 AlexMav, на 27 Aug 2009, 02:00 PM, каза:

Пълни глупости! Задно окачване се регулира само на коли с възможност за промяна на наклона на оста, за което трябва да е поне с два носача от всяка страна- Ауди, например. Ако някой майстор не си познава стенда и не може да обясни защо закача обтяжки и на задните колела е съвсем отделен въпрос...



зада синхронизира задните с предните/вярно е че реглаж и диагностика са две различни неща ,грешка от моя страна /и да каже на собственика ако има някакви осуквания по ходовата част/
Отговори

Globe снимка Globe 27 август 2009 - 20:48

Принципно.. като ти правят реглажа.. ,както трябва така или иначе се закачат "джаджите" по гумите.. тя програмата си показва според зависимост от модел/двигател/година/купе какви стойности трябва да има на всяко едно колело.. и от там ти показва кое къде бяга и с колко в реално време.. така че е относително дали трябва да ти правят реглаж отзад..,когато ти правят от пред..,ако идеш и кажеш искам реглаж на предница.. Дори и да има проблем с задницата никой няма да я пипне..,но ако идеш за реглаж.. ще ти направят такъв какъвто трябва да е :) Иначе може да ти носи..,ако е избягала сходимостта на задните колела например
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg