Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

X18XE1 Проблем

ctoyan снимка ctoyan 19 септември 2010 - 17:39

Здравейте колеги . Значи имам следният проблем с астричката . Когато тръгвам от някаде първо падат оборотите на двигателя и има едно замисляне около 3-4 секунди дали да тръгне или да стой на място и след това се оправя и изчева. По време на движение ми го прави същото давам и газ замисля се малко и след това припищяват гумите и всичко е ток. Значи по темите който четох разбрах за подобен проблем, но много малко разбрах понеже 80 % от коментарите нямаха абсолючно никаква връзка със случващото се .. Значи на газ това не ми го прави с инжекцион съм. Преди 2-3 дни бях свалил дюзите и съм ги чистил в продължение на няколко часа във ваничка докато не станаха като нови. Нещата който бяха написани че проблема може да е от запушен катализатор :icon_razz2: , и него свалих си сложиш траба и пак така си прави. Закачам колата с скенера гледам графиките и ги сравнявам с тези от преди същите са . Остана ми утре да пробвам да сложа други свещи и да видя дали няма да е от тях, не че са на много километри но знае ли се може да е проблема в тях . Ако със свещите не се оправи обмислям да свалям смукателите да разглобявам и да чистя . Ако някой колега се е зблусквал с подобен проблем нека да сподели как го е решил какво е направил. Не искам да ми пращате линкове с подобни теми изчел съм ги и не ми помогнаха. Ако има човек който може да отдели 5 мин да си даде съвета ще съм му много благодарен :)

Предварително ви благодаря :biggrin:
Мнението беше редактирано от ctoyan: 19 септември 2010 - 17:39
Отговори

ctoyan снимка ctoyan 19 септември 2010 - 23:09

Даже и предположения нямате ?
Отговори

ctoyan снимка ctoyan 20 септември 2010 - 06:47

Вие ме разбивате :icon_razz2:
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 20 септември 2010 - 06:51

Горивния филтър сменян ли е? Бензина да не е много застоял(стар) в резервоара? Свещите ако правеха проблем, то той би се проявявал много повече на газ. Не търси проблема в датчици, защото те участват и при работа на газ, когато уредбата е ГИ. Търси проблема около горивната уредба: гориво, филтър, помпа, регулатор на налягането на горивото
Разтъпчи колата на извънградско в по-високи обороти на бензин.
Успех!
Отговори

ctoyan снимка ctoyan 20 септември 2010 - 07:25

Еми колега филтъра беше първото нещо което смених . Бензин всяка седмица си зареждам понеже някой път ме марзи да заредя газ и го издухвам ... от нещата който ти каза остана да пробвам помпада дали работи добре :icon_razz2:

ама най-странното е че не го прави всеки път това :biggrin:
Мнението беше редактирано от ctoyan: 20 септември 2010 - 07:32
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 20 септември 2010 - 07:33

Тя помпата ще си работи щом колата върви, въпроса е какво налягане прави и дали регулатора не е заминал. Дюзите казваш са чистени, но все пак може и една добавка за прочистването им да сложиш в бензина.
Отговори

ctoyan снимка ctoyan 20 септември 2010 - 07:36

еми сега така съм направил . От седмица я карам със карера 100 от омв и такава добавка за дюзи на редех... ааа този регулатор обии ме немога да се сетя как изглежда даже каде стой :icon_razz2:
Отговори

Оги снимка Оги 20 септември 2010 - 07:41

На този двигател му се прецакват малко работи .. първо почисти дросел клапата, после смени бобината! Малко вероятно е да не се оправи :icon_razz2:
Отговори

ctoyan снимка ctoyan 20 септември 2010 - 07:43

Това мисля да правя днес да свалям дросела, може би ще замине и смукателя и него ще пречаткам дано да се оправи че е супер дразнещо.. И много ви благодаря на 2 мата че се опитвате да помагате ...
Мнението беше редактирано от ctoyan: 20 септември 2010 - 07:55
Отговори

Оги снимка Оги 20 септември 2010 - 07:49

Ако проявиш малко търпение Цтояне и спреш да определяш хората, може и повече помощ да получиш :icon_razz2:

Смукателя няма нужда да го сваляш да го почистиш, има теми, в които пише как става!
Отговори

ctoyan снимка ctoyan 20 септември 2010 - 07:55

А е прави си ама все пак малко хора от форума ще седнат точно пак нам ене да ми отговарят от каде ми е проблема , понеже не ми е за първи път да питам нещо :icon_razz2: Така ли трябва да се поразровя за тази тема ... благодаря ти
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 20 септември 2010 - 16:00

Принципно регулатора на налягането е в резервоара, може би част от помпата. За това ти казах да замериш налягането на горивото в рейката с инжекторите. Ще се повторя, но не мисля че имаш проблем по запалителната система, щом това не се проявява на газ. Друг е въпроса ако това поведение на колата се проявява на газ, или има нещо общо с температурата на мотора или температурата на въздуха.
Успех!
Отговори

ctoyan снимка ctoyan 20 септември 2010 - 16:04

По принцип колата няма термостат, но самнява точно от него да е проблема понеже той се появи когато колата почна да варви през повечето време на газ помпа не е днес менках с един приятел и беше същата работа ..
Отговори

bisserk снимка bisserk 20 септември 2010 - 16:17

 ctoyan, на 20 Sep 2010, 17:04, каза:

По принцип колата няма термостат,...


Моля?! :icon_razz2:
Отговори

PGM снимка PGM 20 септември 2010 - 16:58

аз съм със същия двигател,
миналата година ми правеше същите номера,

и аз така, смяна на свещи, филтри и т.н.

но докато не смених бубината не се оправи,

за Х18ХЕ1 има няколко варианта от 250 лв. - с незнаен призход, от 350 лв. - уж. лицензирани и 450 - немски от Булвариа с 2 години гаранция

от тогава да чукна на дърво върви като мома, а и разхода ми падна ( явно като е почнала да се разболява постепенно е увеличила разхода)


този проблем го хванах на скенер - моторчето (или регулатора ) за оборотите непрекъснато изменяше предварението в опит да поддържа стабилни обороти

дано съм бил полезен
успех
Отговори

ctoyan снимка ctoyan 20 септември 2010 - 17:11

Хм трябва да го проверя моторчето .. От бобината ме самнява да е защото на един фр въртяхме поне 4 и същия резултат ...
А вече година и косър съм без термостат така ми доиде от италия и не съм се занимавал да и слагам :Д
Мнението беше редактирано от ctoyan: 20 септември 2010 - 17:11
Отговори

Оги снимка Оги 20 септември 2010 - 17:15

 ctoyan, на 20 Sep 2010, 18:11, каза:

Хм трябва да го проверя моторчето .. От бобината ме самнява да е защото на един фр въртяхме поне 4 и същия резултат ...
А вече година и косър съм без термостат така ми доиде от италия и не съм се занимавал да и слагам :Д


Сцепи мрака направо :icon_razz2: Замислял ли си се, че колата ти може и да е икономична :biggrin:
Отговори

ctoyan снимка ctoyan 20 септември 2010 - 17:24

Икономична е засичал съм я бензина до горе от Пловдив до Стара Загора 4.8 литра с 90-100 това са около 90 км... То главната пречина да не съм го сменил е че нейскам да товаря наще с допълнителни разходи понеже съм студент, а винаги като сабера някой лев става нещо за което да заминат, като например преди 1 месец ми падна тухла на задното стъкло и заминаха 100 лв за него :icon_razz2:
Мнението беше редактирано от ctoyan: 20 септември 2010 - 17:26
Отговори

Вымпел снимка Вымпел 20 септември 2010 - 17:39

4,8 литра лелеееееееееееееееее,дай да я купя тази кола бре младеж:)))
по темата
100&
дебитомера не отчита количеството въздух,ламда сондата ти се побърква след дългото каране на газ/отчитала е други стойности/+стъпковия мотор който се регулира до голяма степен и от дебитомера...
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 20 септември 2010 - 19:26

ЕГР-а гледал ли си го как работи на скенера? Провери го все пак, нищо, че на газ не ти го прави колата. Другото, за което се сещам е бобината - вземи от някой познат за тест и ако е това поне ще знаеш за какво си даваш парите :icon_razz2: И другото са дюзите, вземи добавка, сипи високооктанов бензин и я изкарай на дълъг път да продуха.
Мнението беше редактирано от IvailoM: 20 септември 2010 - 19:26
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg