Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Смяна на мотор от 1.7 DTI ISUZU към 2.0 DTL

Nikolabg12 снимка Nikolabg12 20 юни 2022 - 14:31

Добър ден/вечер! Бих искал да попитам дали ще стане мотор от Vectra B в купе на Astra G. Бих искал да сменя сегашния мотор с 2.0 DTL защото просто е прекалено много работата по този мотор и вече не си заслужава. Преди да започна с въпросите съм решил лично аз да сменя мотора така че коментари от сорта закарай я да ти я направят ще бъдат в излишък! :icon_razz2: Та въпроса ми е дали нещо друго ми трябва освен инсталацията, планките за тампона под въздушната кутия, компютъра под калника, соленоидите и всичките малки простотиики или е това което ми трябва! Ако ме обеждава варианта за смяна на мотор след като чуя мнението тук във форума ще направя отделна тема и ще прикача снимки заедно с текст за хората който искат да го направят дори и да са малък брой.
Отговори

ulieliadi снимка ulieliadi 20 юни 2022 - 18:18

Е защо да не стане! Този мотор го има оригиналдъ и в Астра Г, така че не е драма. По-добре е ако намериш донор Астра, щото не съм сигурен скоростната кутия дали е еднаква при двата мотора. По спомен мисля че не са, но може и да бъркам. Успех!
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 20 юни 2022 - 18:43

 ulieliadi, на 20 юни 2022 - 18:18, каза:

Е защо да не стане! Този мотор го има оригиналдъ и в Астра Г, така че не е драма. По-добре е ако намериш донор Астра, щото не съм сигурен скоростната кутия дали е еднаква при двата мотора. По спомен мисля че не са, но може и да бъркам. Успех!



Не са. Закрепването им е малко по-различно.

Но нещо не виждам смяната от 75 на 82 коня какво точно ще донесе?
Както е казал колегата - по-добрия вариант е да намериш Астра донор, обаче 100 коньова и от там нататък като направиш смяната, да идеш да го чипосат(ако вече не е бил) и тогава вече разликата от 75 до примерно 125 ще е доста по-осезаема. Такава смяна вече си струва според мен.
Отговори

Nikolabg12 снимка Nikolabg12 21 юни 2022 - 12:46

Проблема е че този исузу мотора който е пак ми напълни модула, има глава за смяна и гнп и просто вече не си струва.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 21 юни 2022 - 18:39

Да, разбирам, дойде ми на ум, че има нещо с мотора ти, но казвам, че е по-добре да се поразтърсиш за по-добри резултати. Това ми беше идеята.
Отговори

Nikolabg12 снимка Nikolabg12 21 юни 2022 - 22:48

 Д-и-м-о-в, на 21 юни 2022 - 18:39, каза:

Да, разбирам, дойде ми на ум, че има нещо с мотора ти, но казвам, че е по-добре да се поразтърсиш за по-добри резултати. Това ми беше идеята.


Имам една 2.0 DTL в двора и просто стой и не се ползва и предпочитам да го сложа него от колкото да стой разбираш предполагам каква ми е идеята :D
Отговори

k opel e снимка k opel e 22 юни 2022 - 07:17

Ако решиш двата проблема качвай го. Първия е Технотест. За една буква или цифра се иска протокол. Там бяха 300 лева, но преди година-две. За толкова вече може да се вземе цял мотор 1,7 Исузо. Втория е инсталацията. На Вектра Б ЕКУ е зад жабката. На Астра Г е под левия подкалник.
Исузото е масло в антифриза ли е? Модула на нафтовата помпа се ремонтира без проблем, ако не е чоплил некадърник.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 22 юни 2022 - 08:38

Чудя се дали нямаше някаква разлика в картера при астра и вектра за 2.0?
Отговори

Nikolabg12 снимка Nikolabg12 22 юни 2022 - 09:27

 k opel e, на 22 юни 2022 - 07:17, каза:

Ако решиш двата проблема качвай го. Първия е Технотест. За една буква или цифра се иска протокол. Там бяха 300 лева, но преди година-две. За толкова вече може да се вземе цял мотор 1,7 Исузо. Втория е инсталацията. На Вектра Б ЕКУ е зад жабката. На Астра Г е под левия подкалник.
Исузото е масло в антифриза ли е? Модула на нафтовата помпа се ремонтира без проблем, ако не е чоплил некадърник.

Да, масло в антифриза и екуто на мотора не на помпата ми са за смяна и още някви неща и ми ляга на 1200-1500 за да направя ремонтите. Вчера закупих цялата моторна инсталация само чакам да пуснат малко отпуска на помощника и я почваме.

 Ne6to Smisleno, на 22 юни 2022 - 08:38, каза:

Чудя се дали нямаше някаква разлика в картера при астра и вектра за 2.0?

Мисля, че не но трябва да погледна понеже и аз имам астра Г вече 2.0 Дти 101 и ще видя като почна да правя колите ще метна едно око.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 22 юни 2022 - 09:35

Маслото в антифриза НЕ е от главата! Питай колегата k opel e!
Отговори

k opel e снимка k opel e 22 юни 2022 - 10:21

За масло в антифриза не се вади глава. Ремонт на ЕКУ е около 120 лева. За маслото в антифриза за нужни дребни пари. В най-лошия случай да се купят нови бренери за 150 лева с уплътненията.
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 02 юли 2022 - 15:18

 Ne6to Smisleno, на 22 юни 2022 - 08:38, каза:

Чудя се дали нямаше някаква разлика в картера при астра и вектра за 2.0?

Двигателя е абсолютно еднакъв. Разликата е в кутията в закрепването. Може да ползва неговата си помпа, но окабеляването в коша трябва да вземе от Астра Г.
Моето приложение е да не се занимаваш с глупости!. Прекалено много работа и пари ще потънат. Хвърляй тази на вторични и добави пари за друга
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg