Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Ограничение на скоростта след 110 км/ч

DureFF снимка DureFF 24 януари 2010 - 22:40

Имам следния проблем с Астра-H 1.7 CDTI 2004 г.: след достигане на скорост от 110 км/ч светва жълтата лампа с колата и гаечния ключ (на таблото на оборотите) и "убива" скоростта на колата след което достига максимум скорост от 140 км/ч (на наклон или при попътен вятър :) :) ;) досега съм пробвал: почистване на EGR клапа, смяна на въздушни филтри, чистене на интеркулера, прочистване на ауспух, но нищо не помага...Какъв може да е проблемът?
Отговори

georgibakarliev снимка georgibakarliev 24 януари 2010 - 23:15

отиваи към илина кар там ще оправят ,наи вероятно е егр или филтър за твърди частици пиши по подробно как се спъва колата
Отговори

DureFF снимка DureFF 24 януари 2010 - 23:38

ами в града всичко е нормално...на ТЕХ-а ми показва следната грешка: принудително пълнене - неизправна... или нещо подобно беше. Та в града всичко е ОК. Оборотите ги вдига - одеве на втора до 70-80 я изрезах, но примерно ако форсирам дълго време на 4-та или на 5-та чукна 110 км, лампата светва и все едно някой ми връща педала на газта обратно - просто става твърд и колкото и да го натискам ускорението е от типа от 110 до 130 км/ч за 3 минути някъде...
Отговори

stei снимка stei 25 януари 2010 - 09:34

 georgibakarliev, на 24 Jan 2010, 23:15, каза:

отиваи към илина кар там ще оправят ,наи вероятно е егр или филтър за твърди частици пиши по подробно как се спъва колата

Не съм сигурен но на 99 % няма филтър за твърди частици. На диагностика ще си покаже какво и е.
Отговори

DureFF снимка DureFF 25 януари 2010 - 20:29

на диагностиката се изписа: Р0234 Регулиране налягане принудително пъленен - неизправна
и това всъщност е: разрегулиран клапан на турбото...
Отговори

Станислав Гьошев снимка Станислав Гьошев 25 януари 2010 - 21:00

Астра Г с Y17dt мотора абсолютно същите симптоми показва грешка P1125 - клапан на уестгейта на турбото. До няколко дни ще пиша дали се е оправило от него защото се намира зад мотора и трябва подемник или канал за да се стигне до него.

Според аутодатата твоята грешка и моята са едно и също нещо. Само трябва да разбереш къде се намира този клапан при теб.
Мнението беше редактирано от Станислав Гьошев: 25 януари 2010 - 21:03
Отговори

Swing снимка Swing 25 януари 2010 - 21:16

 stei, на 25 Jan 2010, 9:34, каза:

Не съм сигурен но на 99 % няма филтър за твърди частици.

Така е. Z17DTH няма филтър за твърди частици.

 DureFF, на 25 Jan 2010, 20:29, каза:

на диагностиката се изписа: Р0234 Регулиране налягане принудително пъленен - неизправна

Това е електромагнитния клапан за управление на турбото. Смени си го, в него е проблема. Типичен проблем за този мотор :)
Отговори

DureFF снимка DureFF 26 януари 2010 - 06:34

 Swing, на 25 Jan 2010, 21:16, каза:

Това е електромагнитния клапан за управление на турбото. Смени си го, в него е проблема. Типичен проблем за този мотор :)


Ами за днес е уговорена да влиза в сервиз, но казват, че първо ще се пробват да го затегнат, защото може да е само разхлабен (колата беше на основен ремонт на двигателя и го бяха разглобили и от Опел се съмняват да не са си оставили ръцете по турбото, затово искат първо да се пробват да го затегнат). А иначе нов колко излиза горе-долу? Да знам да съм готов психически :icon_rolleyes:
Отговори

Swing снимка Swing 26 януари 2010 - 13:15

Нов оригинален мисля, че беше от порядъка на 300лв. Дали има алтернативен по-евтин вариант не мога да кажа...
Отговори

IvanGrigorov снимка IvanGrigorov 26 януари 2010 - 21:13

Проблема надали е в клапана. По-често се прецаква VTG(варираща турбо геометрия, в буквален превот) системата на турбита. Идеята е че турбото работи постоянно, и във високи обороти не разтоварва(по този си начин то превишава максималната стойност). Когато започнеш да се набираш веднага щом мигне лампата компа спира горивото да не си пръснеш мотора образно казано. Стискам ти палци да се разминеш с клапан, ама съм 99% че ще сваляш турбо за ремонт. Същия идентичен проблем съм го правил на Корса Ц 1.3ЦДТИ :icon_lol:
Отговори

DureFF снимка DureFF 31 януари 2010 - 00:54

 IvanGrigorov, на 26 Jan 2010, 21:13, каза:

Проблема надали е в клапана. По-често се прецаква VTG(варираща турбо геометрия, в буквален превот) системата на турбита. Идеята е че турбото работи постоянно, и във високи обороти не разтоварва(по този си начин то превишава максималната стойност). Когато започнеш да се набираш веднага щом мигне лампата компа спира горивото да не си пръснеш мотора образно казано. Стискам ти палци да се разминеш с клапан, ама съм 99% че ще сваляш турбо за ремонт. Същия идентичен проблем съм го правил на Корса Ц 1.3ЦДТИ :icon_razz2:


като че ли си прав... тествахме на диагностика и се оказа, че над 4200 оборота или малко след 4000 турбото изключва, защото вдига много високо налягане. Всички части изглеждат изправни. И вкарва в авариен режим, за да не гръмне двигателя. Явно това е повредата. Много ли е сериозно? Не ми се ще пак да давам над 1000 лв за ремонти...
Отговори

IvanGrigorov снимка IvanGrigorov 31 януари 2010 - 12:05

Ами не е сериозно.....турбото се разглобява, сервизира се и се почиства VTG системата(на ултразвук или каквото е там незнам). Дефакто ремонта излиза според състоянието на конкретното турбо и неговото износване :icon_razz2: . Не се притеснявай нищо страшно не е стига да не си попаднал на некадърни колеги.

ПП - Забравих а проблема е от хубавата нафта продавана в БГ. Просто саждите са повече, задръстват и блокират лопатките на ВТГ-то!!!
Мнението беше редактирано от IvanGrigorov: 31 януари 2010 - 12:08
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg