Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Новини

Цени на горивата

IvailoM снимка IvailoM 16 август 2012 - 20:45

С горивата истината е една. Слизаме и пеша!
За гражданската съм твърдо против да има разделение на млади и стари водачи. Това се нарича дискриминация и е противоконституционно! Съгласен съм за разделение на водачи, причинили катастрофа и такива без нарушения!
Мнението беше редактирано от IvailoM: 16 август 2012 - 20:46
Отговори

t_g_stoev снимка t_g_stoev 16 август 2012 - 20:54

Ивайло..малко не си прав с идеята за дискриминация.Това значи че доста държави който спрямо нашата са все едно в бъдещето, да си дискриминират народа.Ако това нещо отпадне(като идея)то тогава ще трябва да се наложат други ограничителни закони за младите водачи.Факт е че 90% от ПТП-тата по пътищата са все на млади водачи до 5 год.Друго предложение,което щеше да се приема тука е....идеята младите водачи,да имат възможност да карат автомобили с по малки кубатури.Това също е наложено в доста държави.Не че имам нещо против младите водачи,та нали и аз съм бил такъв,но идеята е по малко ПТП-та да има по пътя,Доста се отклоняваме от темата за горивото.
Мнението беше редактирано от t_g_stoev: 16 август 2012 - 20:55
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 16 август 2012 - 22:25

 t_g_stoev, на 16 август 2012 - 20:54, каза:

Факт е че 90% от ПТП-тата по пътищата са все на млади водачи до 5 год.


Това не е вярно! За България - алкохол и превишена (несъобразена) скорост, това са най-честите причини! Само да вметна, че под начинаещи (млади водачи) има и разни 30-40 годишни които сега взимат КНИГИТЕ си и те спадат под този знаменател. Не ми се влиза в полемики, за да не разводняваме темата. Но аз съм против всякакво ограничаване на младите водачи. Ограничението не води до нищо хубаво! Това няма да помогне. Не можеш да ограничаваш готов "продукт", а да не си се погрижил този "продукт" да излезне читав. Поне така е на Запад, понеже даваш пример. Там се започва отначало, а не се правят нещата от опашката. Нещата пак опират до основите - Ролята на семейството, първите седем години, курсовете за шофиране, които все по-рядко се карат, а вместо това си купуват книжките. Шофьорлъкът много прилича на характера и културата на човека - простаците по принцип са простаци и зад волана. Независимо на каква възраст са! Поне аз не съм срещнал нещо противно на това твърдение до сега.
Мнението беше редактирано от IvailoM: 16 август 2012 - 22:26
Отговори

t_g_stoev снимка t_g_stoev 17 август 2012 - 07:02

Като визирам младите водачи...говоря за човек,който сега е взел книжка.Годините са му без значение.За другите неща съм съгласен.Но..потърси малко информация колко % от катастрофите са на водачи със стаж под 5 год.Като говорим за запад...зависи за колко на запад говорим,аз лично визирам страните около нас,и някак си не ми допада ,човек вчера вземал книжка се качва на 5 кила мотор,и после що имало жертви?Лошото в случая е че умират доста невинни,и не дай си боже се случи на някой близък..тогава друга песен ще пеем:)ПС..Като каза за превишена скорост,кой ли я превишава в пъти повече:)
Отговори

hudson снимка hudson 17 август 2012 - 16:56

 t_g_stoev, на 16 август 2012 - 20:54, каза:

Друго предложение,което щеше да се приема тука е....идеята младите водачи,да имат възможност да карат автомобили с по малки кубатури.

На острова няма забрана на новобранец шофьор да си вземе мощна кола, но не си взимат, защото като видят цифрата за ГО и се насочват към малолитражките. Пример: за 120-140 к.с. кола, цената на полицата е от 3 до 5 хиляди паунда. Ако пък се случи да направи ПТП, автоматично цената скача в пъти.
Отговори

qwer6 снимка qwer6 17 август 2012 - 18:24

В Америка например при инцидент по вина на водача месечната застраховка може да надвиши вноската по изплащане на нов автомобил. Така много опасни водачи доброволно слизат от колата, защото не могат да си позволят застраховката.
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 17 август 2012 - 19:14

Засега ще караме на газ, а както казвате, че щяла да поскъпне доста, направо не ми се мисли. Стане ли и газта като бензина и нафтата и- тогава сбогом, автомобили. Но засега е повече от добре- 1.25.
Отговори

miro_rz снимка miro_rz 17 август 2012 - 19:29

 zdravkop, на 17 август 2012 - 19:14, каза:

Засега ще караме на газ, а както казвате, че щяла да поскъпне доста, направо не ми се мисли. Стане ли и газта като бензина и нафтата и- тогава сбогом, автомобили. Но засега е повече от добре- 1.25.

Не е майтап работа , от скоро взе да ми се овиждат тея цени 3лв ми е бензина , май ще инвестирам в някое колело :drinkin2:
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 17 август 2012 - 20:00

Колелото е лесно- инвестирай в газова уредба. :icon_wink2:
Отговори

pachoo снимка pachoo 17 август 2012 - 22:28

Здравейте колеги, нямах време да изчета всичките постове, но тази тема е безкрайна и дълга.... Много колеги виждат като мен правилната насока... Добре хубаво плащаме 2,70 за литър дизел който е обложен с примерно 1лв акциз! Аз тази седмица в колата съм заредил 120лв гориво което ива че съм дал на държавата близо 50лв. Няма проблем, но къде отиват моите пари с които съм платил акциз??? Къде отиват парите от винетките, къде отиват парите от данъците на колата? Въпросите са много, а отговори никакви! Вижте ни родните пътища! Аз пътувам почети всеки месец Варна-гр. Левски пътищата на места са добре, но някой са ужас! Нека вземем магистралата към Варна (или обратно) 20км люшкане... и накрая като спреш във Варна вече си с морска болест... Всяка седмица пътувам до Добрич или Шумен... е няма такъв ужас! Нека да погледнем и град Варна... главната улица от входа на града (бул.Владислав Варненчик) че то там е пълен ужас... трябва само с джип да се минава... Та малко се отплеснах....
Мисля че горивата ни са добре в смисъл че са оеднаквени с европейския съюз... нали толкова се борихме за него... не ни е добре овчата мисъл и стадото в което сме се превърнали и не питаме къде по дяволите отиват тези пари които ние ги плащаме и сме ги изкарали с пот на чело.... Ще ме извиняват колегите от София и всички софиянци, които четат този форум, но правителството е с целта... като София е добре провинцията не ни интересува, но не е точно така... колко протести имаше и всички завършваха с един трагичен начин и всеки пак си знаеше неговото... Цената на горивото стигна 2,70 свалиха я да замажат очите на протестиращите, защото дори и в един неделен ден това си беше голям срив в трафика на големите градове и 3-4 месеца по-късно старата песен на нов глас... Другите протести които се проведоха... 2 месеца след големия протест там със полицаите дето биха "ултраси" на футболни отбори, отидоха на протест... абе сбъркан народ сме ... оправия няма... а и сме полицейска държава... при армия 20 000 човека и полиция 40 000... (образно казано, ама май е вярно)

А колкото до гражданските в САЩ в щата който бях действат така... Млад шофьор двойна гражданска на следващата ако нямаш ПТП гражданската ти спада на нормална цена... Ако направиш ПТП гражданската ти остава същата, ако направиш 2 през годината се вдига... и това си ти е досие за цял живот.... Имах приятел от там който плащаше $800 гражданска всяка година при нормална около160-200 долара, но при тях гражданската е включено и пълно каско... така че май няма място за сравнение....
Отговори

kamens снимка kamens 18 август 2012 - 09:55

Колега,
Аз така и не ти разбрах позицията! Много си писал, но нищо конкретно не си казал.
1/ На държавата си дал доста повече от 1 лв. на литър. За информация ще ти кажа как се формира цената:
- Производствена цена
- Акциз
- ДДС /като ДДС се добавя върху сбора от първите две/
АКЦИЗА И ДДС са около 61 % от цената на едро
След това се добавя търговската надценка на търговеца да дребно, която заедно с данъците е пренебрежително малък %.
От написаното до тук извода е следния-цената на горивата могат да паднат по два начина:
- чрез решение на Правителството - Да се намали ДДС за горивата с даден %, но имайки предвид, че ДДС се начислява от сбора на производствената цена и акциза, то намалянето на ДДС ще се отрази пренебрижимо малко на крайната цена
- чрез решение на Парламента – да се намали акциза /това ще се отрази много повече на цената, защото и върху акциза се начислява ДДС/но за целта България трябва да напусне Европейския съюз /защото точно Европейския съюз определя акцизите и ние нямаме право да ги променяме/
2/ Акциза и ДДС отиват в републиканския бюджет /никъде не е казано че отиват за пътища/
3/ Парите от винетки отиват за изграждане и ремонт на пътища.
4/ Парите от данъци на автомобилите отиват в съответната община.
5/ Относно магисрала Хемус /в района на Варна-Шумен/ Първо не е 20 км а 80 км. Второ – в момента се ремонтират и двете платна. И трето – най-добрия участък е при влизане и излизане от Варна. Така че не разбирам израза „и накрая като спреш във Варна вече си с морска болест...“
6/ Пътя Варна-Добрич е ремонтиран миналата година и е в много добро състояние /поне в област Варна/
7/ Пътя Варна – Шумен си е по магистрала Хемус.
8/ бул. „Владислав“, който даваш за пример „Нека да погледнем и град Варна... главната улица от входа на града (бул.Владислав Варненчик) че то там е пълен ужас... трябва само с джип да се минава...“ в никакъв случай не е в такова състояние в което го описваш.
9/ Не може и не трябва да се обвинява правителството, че нищо не се прави за пътищата или ако се прави е само за софиянци – просто се вижда , че има много направено! /В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ Е ДОСТАТЪЧНО/
Дано съм разбран правилно –НЕ СИМПАТИЗИРАМ НА НИКАКВА ПАРТИЯ!!!
В заключение :
НЕ БИХ ПОДКРЕПИЛ ПРОТЕСТИ ЗА СВАЛЯНЕ НА ЦЕНИТЕ НА ГОРИВАТА
С УДОВОЛСТВИЕ ЩЕ СЕ ВКЛЮЧА В ПРОТЕСТИ ЗА УВЕЛИЧАВАНЕ НА ДОХОДИТЕ НА ВСИЧКИ БЪЛГАРСКИ ГРАЖДАНИ !!!!
С УДОВОЛСТВИЕ ЩЕ СЕ ВКЛЮЧА В ПРОТЕСТИ ЗАРАДИ НЕКАДЪРНО НАПРАВЕНИ НОРМАТИВНИ ДОКУМЕНТИ /ЗАКОНИ, ПРАВИЛНИЦИ И НАРЕДБИ/
С УДОВОЛСТВИЕ ЩЕ СЕ ВКЛЮЧА В ПРОТЕСТИ ЗА УВЕЛИЧАВАНЕ НА САНКЦИИТЕ ЗА НЕКАДЪРНИ СЛУЖИТЕЛИ /ДЪРЖАВНИ И ОБЩИНСКИ/, КОИТО ОТГОВАРЯТ ЗА ПОСТАВЯНЕТО НА ПЪТНИТЕ ЗНАЦИ И ПЪТНАТА МАРКИРОВКА – ПО МОЕ НАБЛЮДЕНИЕ НАД 40% ОТ ПЪТНИТЕ ЗНАЦИ НЕ СА ПОСТАВЕНИ СПОРЕД ИЗИСКВАНИЯТА.
Мнението беше редактирано от kamens: 18 август 2012 - 09:57
Отговори

esil2 снимка esil2 18 август 2012 - 09:58

Ами айде да определяме дата и място и на протест.
Отговори

kibo_tom3111 снимка kibo_tom3111 18 август 2012 - 10:29

Имаше идея и разработки за предложения за неначисляване на ДДС върху акциз, защото в днешната ситуация се начислява данък върху данъка, т.е. върху себестойността на продукта се начислява акциз и върху новата стойност се начислява ДДС.
Формирането на новата цена с начислен ДДС върху акциза формира между 15-17% от цената, т.е. премахването или неначисляването на ДДС върху акциза би намалило цената на горивото с около 30-35 стотинки. Акциза се налага върху стоиките които имат вредно влияние.
Забележете че акциз се начислява и върху биогоривата, които следва да се стимулират за употребата им.
:confused: докъде я докарахме!!!!
Отговори

милен златев снимка милен златев 18 август 2012 - 10:36

 esil2, на 18 август 2012 - 09:58, каза:

Ами айде да определяме дата и място и на протест.

вчера точно това написах във фейсбук и на първата минута ми го истриха тези дето следят сайтовете
Отговори

kamens снимка kamens 18 август 2012 - 10:37

 kibo_tom3111, на 18 август 2012 - 10:29, каза:

Имаше идея и разработки за предложения за неначисляване на ДДС върху акциз, защото в днешната ситуация се начислява данък върху данъка, т.е. върху себестойността на продукта се начислява акциз и върху новата стойност се начислява ДДС.
Формирането на новата цена с начислен ДДС върху акциза формира между 15-17% от цената, т.е. премахването или неначисляването на ДДС върху акциза би намалило цената на горивото с около 30-35 стотинки. Акциза се налага върху стоиките които имат вредно влияние.
Забележете че акциз се начислява и върху биогоривата, които следва да се стимулират за употребата им.
:confused: докъде я докарахме!!!!
Тази идея също противоречи на директивите на Европейския съюз! Има и нещо друго -АЗ НЕ СЪМ СЪГЛАСЕН ЧУЖДЕНЦИТЕ ДА ПЛАЩАТ ЕВТИНИ ГОРИВА В БЪЛГАРИЯ И НИЕ ВСИЧКИ ДА ГИ СУБСИДИРАМЕ!!! Така, че за мен цените са си нормални, просто доходите на хората са много зле! Там е проблема!
Мнението беше редактирано от kamens: 18 август 2012 - 10:37
Отговори

kibo_tom3111 снимка kibo_tom3111 18 август 2012 - 10:58

Ако смяташ че директивите на ЕС не защитават определени кръгове, а воденето на самостоятелна политика не се толерира от тях, смятай в каква зависимост сме.
Всяка държава трябва да има собствен икономически подход с оглед на нейното състояние, развитие и особено политика в социалната област. Сравнението с други държави е просто нелогично от политическа, икономическа и социална гледна точка с оглед етапа на развитие на всяка отделна държава, нейните традиции, управление и т.н.
Сравнението на отделни стоки и услуги в различните държави просто е една аритметика която не доказва сама по себе си нищо, имайки предвид икономическото състояния на всяка отделна държава. Достигането на цената на горивото (в конкретния случай) с европейските не е мерило, че стандарта е еднакъв. Защо в Русия бензина е 83 ст. и не нсе гони тенденция за приравняването на цената с европейските.
Каквито доходите такива и трябва да са цените, поне на този етап на икономическо развитие, за да може да се стабилизира и стимулира икономиката. Заплахата от фалит и самият фалит е нежелан!!!! Това важи и за потреблението и консумацията на стоки и услуги от населението.
Смятам че сме на единно мнение, че на този етап не е нужно увеличаване или стабилизиране на достигнатите цени на горивата, тъй като същите забавят растежа (който се очаква, пък дали го има или не е друг въпрос).
Пък за чужденците нека си зареждат по-евтино гориво от нас, това увеличава оборотите, печалбата, работни места, растеж и т.н. Парите им остават в България, така че не виждам логика от непродажбата на горива на тях.
Мнението беше редактирано от kibo_tom3111: 18 август 2012 - 11:01
Отговори

kamens снимка kamens 18 август 2012 - 11:08

 kibo_tom3111, на 18 август 2012 - 10:58, каза:

Защо в Русия бензина е 83 ст. и не нсе гони тенденция за приравняването на цената с европейските.

Защото Русия не е член на Европейския съюз и не спазва директивите им!
Отговори

kibo_tom3111 снимка kibo_tom3111 18 август 2012 - 11:36

Не е и няма да иска да влезе при тези обстоятелства, които съпъстват икономиките на членовете на ЕС. Такава федерация на този етап на икономическо развитие е нелогична и ненавременна. Доказателствата са много (Гърция, Кипър, Испания, Португалия, Словакия, Унгария вече и Финландия). Различни структури (републики, монархии), различно икономическо състояние и бъдещо развитие.

Много филофоски взехме да звучим, така че весел и приятен уикенд с новите цени на горивата, пък каквито ще да са (високи, нормални, ниски)
Мнението беше редактирано от kibo_tom3111: 18 август 2012 - 11:39
Отговори

esil2 снимка esil2 18 август 2012 - 17:20

Един руснак ми сподели че ЕС рано или късно ще се разпадне незнам защо все още се мъчи да съществува, а и незнам докога хората ще продължават да търпят да ги мачкат и да ги заблуждават по всички вестници и телевизии.
Отговори

Trendo снимка Trendo 18 август 2012 - 17:39

Дайте да се организираме да ги изметем тези гадове дето ни управляват и да ги изправим на съд да отговарят за действията си.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg