Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Помощ с избор и оглед на кола Вектра Ц/Сигнум

Karko снимка Karko 21 юни 2011 - 17:07

Здравейте,

Нов съм във форума, но само защото все още не съм се сдобил с Опел. Това е и повода да пиша - в момента съм в процес на избор на автомобил - Вектра Ц/Сигнум, но ми се иска да ми препоръчате някого / сервиз, когото би могъл да огледа избранат от мен кола на място, двигател, ходова част, ск кутии и такива технически подробности, евентуално диагностика, и съответно да си даде мнение за покупка. Причината е че все пак колите от автокъщите са без номера и откарването им до сервиз е сложничко. Нямам против да си заплатя за услугата.

Аз съм от Пловдив и колата ще се избира от околността, нямам намерение да обикалям из страната. Всякакви препоръки ще са от полза, а предполагам и за други хора след мен.
Отговори

vektra1 снимка vektra1 21 юни 2011 - 17:33

Колега направо я закарай в Стефанов,в оторизираните сервизи проверка за покупка на автомобил е 70-80лв.Включва всичко,двигател,купе,ходова част и не е много скъпо.Автокъщата не може да няма транзитни номера ,да отидете на ход вместо да си плащаш за репатрак.
Отговори

Karko снимка Karko 21 юни 2011 - 18:19

 vektra1, на 21 юни 2011 - 17:33, каза:

Колега направо я закарай в Стефанов,в оторизираните сервизи проверка за покупка на автомобил е 70-80лв.Включва всичко,двигател,купе,ходова част и не е много скъпо.Автокъщата не може да няма транзитни номера ,да отидете на ход вместо да си плащаш за репатрак.


Благодаря. Но все пак някои от колите които виждам са без номер, тогава...?
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 21 юни 2011 - 18:26

В по-големите автокъщи обикновено имат 1-2 валидни транзитни номера, които ползват при такива случаи.
Друг е въпросът, че повечето нямат желание да съдействат, препоръчват ти репатрак на някой техен човек,
или се надяват да купиш автомобила без да го водиш на сервиз. Обаче ако имаш парите кеш, са по-сговорчиви :icon_wink2:
Отговори

VeNcHeNc0 снимка VeNcHeNc0 21 юни 2011 - 18:38

 Peshotiger, на 21 юни 2011 - 18:26, каза:

В по-големите автокъщи обикновено имат 1-2 валидни транзитни номера, които ползват при такива случаи.
Друг е въпросът, че повечето нямат желание да съдействат, препоръчват ти репатрак на някой техен човек,
или се надяват да купиш автомобила без да го водиш на сервиз. Обаче ако имаш парите кеш, са по-сговорчиви :icon_wink2:



Да определено на добър автомобил си се спрял,няма да съжеляваш.Ако вземаш дизел вземи 2.2 или някой по-голям,аз поне вече 1г съм доста доволен :thu:
Отговори

pacho_m снимка pacho_m 21 юни 2011 - 19:56

Щом си от Пловдив,направо в Стефанов мотърС :) Ако не колата не е в Пловдив,тогава отивай в който и да е официален представител.
Евентуално ако е поддържана там колата още по-добре - имаш цялата сервизна история :).

Един съвет от мен - гледай автомобила да е от частно лице.

Поздрави и успех с покупката :)
Отговори

Karko снимка Karko 21 юни 2011 - 21:21

 VeNcHeNc0, на 21 юни 2011 - 18:38, каза:

Да определено на добър автомобил си се спрял,няма да съжеляваш.Ако вземаш дизел вземи 2.2 или някой по-голям,аз поне вече 1г съм доста доволен :thu:


Засега съм хвърлил око тъкмо на 2,2 и 3,0 цдти сигнум, за вектрите пак гледам, че тези са най-често срещаните с автоматични скорости, затова горе-долу това ми е избора засега.

Парите са кеш, затова се надявам на съдействие от страна на продавачите... в противен случай не искат да продават ;)
Отговори

Karko снимка Karko 23 юни 2011 - 14:57

 Karko, на 21 юни 2011 - 21:21, каза:

Засега съм хвърлил око тъкмо на 2,2 и 3,0 цдти сигнум, за вектрите пак гледам, че тези са най-често срещаните с автоматични скорости, затова горе-долу това ми е избора засега.

Парите са кеш, затова се надявам на съдействие от страна на продавачите... в противен случай не искат да продават ;)


Днес заведох в Стефанов да гледат един 3,0 V6 cdti, всичко е наред, освен че колата пуши повече, мирише на дизел. Според тях проблема евентуално може да се дължи на дюза, но не можели да кажат дали е така, преди да разглобят мотора и да тестват дюзите. От диагностиката никакви грешки и др. проблеми. Нещо не мога да схвана - ако има проблемна дюза, няма ли някъде да запише някаква грешка?

Както и да е, вече я взех колата (скоро снимки), навъртях и стотина км, за проба, проблем не съм усетил. Май от Стефанов прекаляват, но все пак ще я заведа да я преслушат другаде.
Мнението беше редактирано от Karko: 25 юни 2011 - 20:04
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg