Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Смяна на компютър

pepirosmanov снимка pepirosmanov 08 януари 2013 - 13:04

Привет на всички!
Ходих на сервиз и ми казаха след обстойна диагностика че компютъра дава грешки(не може да се изчистят) Всичко това след като колата започна да гасне от време на време. Било доста често срещано явление при зафира А 1.8 16V бензин.Колата е с първа регистрация 2000г. Лампата на двигателя свети постоянно.
Искам да попитам дали за моя модел втора ръка дали може да се намери, и най-вече на каква цена компютър(който си върви с ключа за запалване)? Един майстор ми каза че за нов в официален сервиз искали 1500-2000лв което ми се струва адски много за кола със себестойност 4000-5000лв към този момент. Тоест самия компютър е преблизително половината от себестойността на автомобила. В момента автомобила работи но е с повишен разход и гасне от време навреме.
Ще се радвам някой да удари едно рамо как е най-добре да процедирам.
Мнението беше редактирано от pepirosmanov: 08 януари 2013 - 13:05
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 08 януари 2013 - 18:15

Виж тази тема,пост #7.Става въпрос за за друг мотор и компютър но и при нашите компютри се получава същия проблем.
http://www.migweb.co...sa-b-z18xe.html
Потърси човек който ще се захване с ремонта.
http://www.ebay.co.u...=item4abf6c28dc
Мнението беше редактирано от ivan_pop: 08 януари 2013 - 19:12
Отговори

pepirosmanov снимка pepirosmanov 08 януари 2013 - 22:36

 ivan_pop, на 08 януари 2013 - 18:15, каза:

Виж тази тема,пост #7.Става въпрос за за друг мотор и компютър но и при нашите компютри се получава същия проблем.
http://www.migweb.co...sa-b-z18xe.html
Потърси човек който ще се захване с ремонта.
http://www.ebay.co.u...=item4abf6c28dc

Благодаря ти за линка от ибей. Надявам се да намеря читав майстор който да се заеме със задачата. Според мен ще е хубаво първо да се потърси втора ръка -компютър+ имобилайзер+ключ преди да се взима от интернет. Отваряха го омпютъра но за съжаление не се вижда каде е точно проблема.
Отговори

athanatos снимка athanatos 09 януари 2013 - 09:10

привет,
един приятел има астра като моята X16SZR- имаше проблеми с копютъра, смениха му го в софия-ауто, намери си комплекта ключ+компютър+имобилайзер за около 200лв, смяната в сервиза излезе 70лв, с диагностиката.
Аз бих отишъл в истински сервиз.. да не береш ядове после.
Отговори

htx снимка htx 10 януари 2013 - 16:26

 athanatos, на 09 януари 2013 - 09:10, каза:

привет,
един приятел има астра като моята X16SZR- имаше проблеми с копютъра, смениха му го в софия-ауто, намери си комплекта ключ+компютър+имобилайзер за около 200лв, смяната в сервиза излезе 70лв, с диагностиката.
Аз бих отишъл в истински сервиз.. да не береш ядове после.

За моята Astra G (Z18XE) ми искаха в Bulvaria 1600 лева за компютър. Мислиш ли, че е рентабилно да ги дадеш тези пари за едно ECU, а не за, примерно, газов инжекцион и гориво? Аз моя компютър го смених тук и вече над 6000км нямам проблеми.
Отговори

pepirosmanov снимка pepirosmanov 11 януари 2013 - 17:05

 htx, на 10 януари 2013 - 16:26, каза:

За моята Astra G (Z18XE) ми искаха в Bulvaria 1600 лева за компютър. Мислиш ли, че е рентабилно да ги дадеш тези пари за едно ECU, а не за, примерно, газов инжекцион и гориво? Аз моя компютър го смених тук и вече над 6000км нямам проблеми.

Благодаря за ценното инфо, дали някой не знае подобен сервиз кадето отремонтирват компютри за опел в София? Двигателя ми е 1.8 16V 116кончета Х18ХЕ1.
В посоченото инфо за сервиза в Пловдив не видях този модел да се отремонтирва.
Отговори

panafon снимка panafon 11 януари 2013 - 20:39

аз специално търсех от астра, но едно момче от форума ме светна че става от вектра б-фейса компютъра е същия но с различни цифри за целта се взима и дебитобера и всичко е точно, с две думи може да търсиш от зафира но и с дебитомера и от вектра б фейса,най добре от астра но ги няма и гледай да не е от 125к.с.пусни обява че купуваш еку във форума но повече от 200лв. не трябва да даваш, аз за 200го взех със дебитомера,дебитобера дава информация на екуто, няма смисъл да ходиш до сервиз спокойно можеш сам да си го смениш
Отговори

krassi75 снимка krassi75 12 януари 2013 - 11:15

Имах почти същия проблем на същия двигател,беше се прекъснала пътечка ,запоиха я и всичко си тръгна перфектно,и аз даже бях купил компютър 2 ра ръка и го върнах естествено,моя съвет търсиш майстори дори гаражни да са който разбират от токове и това е ,пообиколи сервизите и тогава предприемай закупуване на части!
Отговори

htx снимка htx 12 януари 2013 - 13:25

 pepirosmanov, на 11 януари 2013 - 17:05, каза:

Благодаря за ценното инфо, дали някой не знае подобен сервиз кадето отремонтирват компютри за опел в София? Двигателя ми е 1.8 16V 116кончета Х18ХЕ1.
В посоченото инфо за сервиза в Пловдив не видях този модел да се отремонтирва.

И X18XE1 правят - виж тук. Наистина кофти е, че се намира чак в Пловдив - и аз съм от София и се вдигнах да пътувам 160 км в едната посока с прецакано ECU...
Пичовете предлагат втора ръка бачкащи ECU-та, тествани, и сменя имобилайзера + ECU-то. Освен това предлагат и ремонт на самото ECU, но това е по-неоптимален вариант, защото трябва да го разглобят, да мерят, да гледат и не е ясно дали ще успеят да го оправят в рамките на един ден, за да не ти се налага да спиш там.
Мнението беше редактирано от htx: 12 януари 2013 - 13:26
Отговори

pepirosmanov снимка pepirosmanov 13 януари 2013 - 00:49

 htx, на 12 януари 2013 - 13:25, каза:

И X18XE1 правят - виж тук. Наистина кофти е, че се намира чак в Пловдив - и аз съм от София и се вдигнах да пътувам 160 км в едната посока с прецакано ECU...
Пичовете предлагат втора ръка бачкащи ECU-та, тествани, и сменя имобилайзера + ECU-то. Освен това предлагат и ремонт на самото ECU, но това е по-неоптимален вариант, защото трябва да го разглобят, да мерят, да гледат и не е ясно дали ще успеят да го оправят в рамките на един ден, за да не ти се налага да спиш там.

Благодаря за инфото. Точно тези 3 неща се срещат и при мене:
"Ако имате дефектен компютър или проблем с работата на двигател на Опел като нестабилни обороти, прекъсване или изгасване по време на движение, много вероятно е тези проблеми да са в моторния компютър на колата"
И прекъсването и изгасването и оборотите се появяват -особено на по-дълъг път, като допълнение бих добавил и че лампата за есп ми светва(но не гасне) -става въпрос за боксуването(триъгълника с колата). Изгасва ми само когато загася колата-тогава изчезва. Говорих с един опитен майстор -каза ми че двете неща не са свързани и че есп-то се командва от друг компютър.
Отговори

Georgi Staikov снимка Georgi Staikov 18 септември 2013 - 14:36

Някой да каже колко са му взели в Пловдивския сервиз "ИММО" за ремонт на компютър. Струва ли си да се ремонтрира , или да се търси втора ръка.
При мен проблема е грешка 351 , смених 2 бобини няма разлика . Кабелите от буксата на Екуто до бобината са ок .Остава ЕКУ-то
Отговори

Dimitar_h снимка Dimitar_h 10 април 2014 - 19:04

Някой може ли да даде отзиви за този автосервиз http://www.avtopopra...0za%20Opel.html имам проблеми с компа на Астрата!
Отговори

pavelvasilev снимка pavelvasilev 30 юли 2014 - 11:17

Привет колеги, не съм влизал и писал от години откак си продадох вектричката:), мой близък има Зафира 1.8, 125 кончета, 16V, Зафирата е само на бензин няма газова, та за проблема, от един месец му свети чека и колата не може да се изфорсирва на повече от 3000 оборота, инак си пали нормално и се движи нормално докато не достигне над 3000 оборота и тогава пртекъсвало и придърпвало, закарал я бил в сервиз преди 3 дни да прочетат грешката и да отсранят причината, майсторите са му казали че компютъра на Зафирата давали чести дефекти и че трябвало да се смени с нова или ремонтира тази?
Другата седмица ще я оставя в кадърен и проверен сервиз за още едно мнение, през това време вие колеги какво ще ме посъветвате относно тази диагноза от майсторите?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg