Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Проблем с Корса А

samoOpel снимка samoOpel 18 януари 2016 - 18:58

Здравейте колеги.
Имам проблем с най-здравия автомобил в живота ми...Не се шегувам, тая корсичка я имам от 9-10 години, няма такава здрава количка.Няколко пъти сменях мембрани и изпарител и съм супер доволен от разхода и вървежа.Ползвам я предимно градско, никога не ме е оставила никъде, никога не е било да не запали.Иначе я обслужвам само с качествени части и масла.Абе с две думи, много си я гледам.
Преди няколко месеца в един дъжд, сутринта запали без проблем, после я изгасих за няколко минути и много трудно запали.Викам си нещо се е намокрила,след това след месец, след няколко дъжда без проблеми, пак в един дъжд изгасна и не запали повече.Пробвахме с дърпане, не става.След около 2 часа, врътнах и запали малко по трудно, а пушека от ауспуха беше бял и много. :unsure:
На другия ден запали без проблем.Но оттогава чека свети постоянно, след като я запаля, вдигна малко оборотите/нямам обортомер, ама по слух някъде около 1000/ и вдигна разхода почти двойно.
Иначе си пали върви, без проблеми на бензин и газ.Направих теста с пулверизатор, пръсках бобината и комутатора, няма проблеми.Остава датчика на Хол.Дали ако е развален колата ще върви, или да сменям и комутатора?
И да питам дали тая кола има букса за диагностика, щото проверих навсякъде и не намирам? :helpsmilie:
:flag:
Отговори

Goshef снимка Goshef 18 януари 2016 - 21:43

Да не е заминала гарнитурата с този бял пушек и то толкова а това с дъжда и паленето да е било съвпадение..не разбирам кой знае колко но искам да помогна


Sent from my iPhone using Tapatalk
Отговори

samoOpel снимка samoOpel 18 януари 2016 - 21:48

Пушека беше само тогава, сега го няма, а гарнитура сменях преди 5-6 години, че я бях прегрял. :unsure:
Отговори

Коцето снимка Коцето 18 януари 2016 - 23:14

Имаш 10 пинова букса за диагностика, потърси из форума има теми за самодиагмостика, правиш си една такава и ще те насочи към евентуалната повреда. Ако е скапан датчика на хол няма да запали изобщо, по-вероятно комутатора е сдал или ще сдава багажа, а той не се проверява с пулвелизатор. Може да се прегледа дистрибуторната капачка и палеца, изобщо сменяни ли са през тези 9-10 години?
Мнението беше редактирано от Коцето: 18 януари 2016 - 23:16
Отговори

samoOpel снимка samoOpel 18 януари 2016 - 23:29

 Коцето, на 18 януари 2016 - 23:14, каза:

Може да се прегледа дистрибуторната капачка и палеца, изобщо сменяни ли са през тези 9-10 години?

Да, сменял съм палец, капачка, кабели и свещи.И винаги с най-добрите части.
А имаш ли идея защо вдигна оборотите?Стъпковото моторче е чистено скоро.
Отговори

tal1banko снимка tal1banko 19 януари 2016 - 12:20

Ако пали трудно на газ,и мени оборотите само на газ,проблема е в изпарителя.Но ако и на бензин ги прави тея мизерии направи и диагностика с кламера
Отговори

samoOpel снимка samoOpel 19 януари 2016 - 14:13

Ами, аз я паля винаги на бензин и тогава прехвърлям на газ.Но и на бензини на газ държи около 1000 оборота, без да "играят", да прекъсва, а и колата си върви, но чека свети постоянно.
Не мога да намеря буксата за диагностика.Търсих из форума, питах познати, търсих и по цялата кола, никъде няма такава букса. :unsure: :confused:
Отговори

tal1banko снимка tal1banko 19 януари 2016 - 14:52

Доста зор докато намеря инфо,но ето къде показват че е буксата,преведи си страницата и успех http://store1.data.b...fault_codes.pdf
Отговори

samoOpel снимка samoOpel 19 януари 2016 - 18:55

Много ти благодаря колега. :knee: :knee:
Утре ще я търся.
:flag:
Отговори

samoOpel снимка samoOpel 20 януари 2016 - 18:41

Колеги, след дълго търсене най-накрая открих буксата за диагностика. :a049:
Само, че при мен беше скрита зад динамото. :doh:
Публикувано изображение

Публикувано изображение
Според сайта който ми даде tal1banko :knee: :knee:
трябва да сложа кламера на долните крачета, нали така?
http://www.topbuzz.c...fault_codes.htm
Отговори

Seeker@ снимка Seeker@ 20 януари 2016 - 21:06

Публикувано изображение
A и B - самодиагностика на двигателя

:pardon:
Мнението беше редактирано от Seeker@: 20 януари 2016 - 21:10
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 21 януари 2016 - 07:50

Колегите са те упътили добре, аз ще добавя, че ако почистиш капачето което защитава буксата също ще видиш символите.
Успех!
Отговори

samoOpel снимка samoOpel 21 януари 2016 - 17:53

Такаа, колеги продължават странните работи с моята калинка.Бях свалил акумулатора, че давах ток на приятел, и сигурно грешките са се изчистили.Днес сутринта запалих, минах около 20 км градско, чека не ще да светне, чак като се прибрах светна за малко.Веднага кламера и излезе това:
35 Idle stepper motor Poor or no idle speed control
44 Oxygen sensor Air/Fuel mixture too lean (weak)
Първото сигурно е стъпковото моторче, което ме очуди, защото е чистено преди няколко месеца.
Втората грешка, ламбда сондата ли е?Преводача казва слаба смес.Може би защото е на газ. :unsure:
Пак да кажа, че колата пали и върви без проблеми, само държи малко по високи тихи обороти/около 900/.
Всякакви съвети, ще са ми от полза.
И друго да питам, ако има проблем с комутатора или датчик на хол ще излезе ли като грешка?
:flag:
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 22 януари 2016 - 14:56

Колега, докато е запалена колата размърдай буксата на датчика на Хол и виж дали колата ще мени обороти. Често там може да има лош контакт.

Грешка 44 не е задължително да е свързана с ламбда сондата. Тя показва просто, че сместа е бедна и не може да се нормализира от компютъра, въпреки че подава повече гориво. Виж дали колата не смуче въздух от някъде. Въздушния филтър сменял ли си ? На 5000 км ли го сменяш по принцип ?
Отговори

samoOpel снимка samoOpel 22 януари 2016 - 20:50

Благодаря на всички за отговорите. :knee:
Малко развитие по темата.Днес намерих друго стъпково моторче уж от корса.Отварям да го сменям и гледам различно."Новото" е с остър връх, а моето е с тъп. :doh: Ще си го оставя,че на астрата май е същото.
Викам си така и така съм го свалил, да го изчистя.Ама като го сложих вече изчистеното моторче и запалих, оборотите почнаха да играят. :wall: :wall: Добре, че след няколко запалвания се оправи.Ще купувам ново май.
Сега чакам следващия дъжд, да търся проблема с гасненето.
Колега javor_bg, проверил съм всички маркучи или места откъдето може да смуче въздух, мърдал съм буксата на датчика и няма никаква промяна.А за въздушния филтър, сменям го преди 5000, защото едно, че ми вдига разхода и друго, че го вземам с отстъпка на 6 лева.
Абе, корсичката си върви и така, даже е пушка, ама много мразя да не ми работи нещо.
:flag:
Отговори

samoOpel снимка samoOpel 31 януари 2016 - 17:16

Колеги да се оплача, подозирах че колата гори много, ама това е прекалено много.
Два пъти подред я засичам, слагам газ за 5 лева и минавам точно 38 км. :blink: :nea:
Карам само градско без много светофари и без задръствания, изтичане/мирис отвън няма.Времето е топло, карам нормално, даже бавно.Въздушния филтър е на 1500 км. :unsure:
Мембраните на изпарителя са сменяни миналото лято и се предполага да е наред.
Някой да има идеи, какъв може да е проблема? :helpsmilie:
:flag:
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 03 февруари 2016 - 16:36

Колега , катализатор махал ли си ? С друго ЕКУ пробвал ли си как ще е ? Ъгъла на изпреварване на запалването гледан ли е колко е на празен ход ?
Отговори

samoOpel снимка samoOpel 03 февруари 2016 - 17:54

 javor_bg, на 03 февруари 2016 - 16:36, каза:

Колега , катализатор махал ли си ? С друго ЕКУ пробвал ли си как ще е ? Ъгъла на изпреварване на запалването гледан ли е колко е на празен ход ?

Здравей.
Катализатора не съм го махал и нищо друго не съм гледал засега.Колата си върви добре и на газ, и на бензин.Само забелязах, че като паля сутрин на бензин, пуши първо черен пушек после бял, докато изфорсирам няколко пъти и се оправя. :unsure:
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 06 февруари 2016 - 16:28

Колега, колата гори ли масло и какво налягане дава бензиновата помпа ?
Отговори

samoOpel снимка samoOpel 06 февруари 2016 - 21:07

 javor_bg, на 06 февруари 2016 - 16:28, каза:

Колега, колата гори ли масло и какво налягане дава бензиновата помпа ?

За маслото не съм сигурен.От смяна до смяна доливам около половин литър, но гарнитурата на картера е за смяна и тече от там, не на земята, но определено си е доста.
Налягане на помпата не съм мерил, пали и върви нормално на бензин.Горивния филтър е сменян скоро.
Въпросите ти, свързани ли са с високия разход?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg