Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Astra g - За какво е този бушон?

Asen Qnkov снимка Asen Qnkov 31 март 2017 - 14:40

Здравейте приятели,
Отпред при двигателя има един 40 амп. бушон, който постоянно гори (в момента в който сложа нов и той изгаря), а не съм забелязал нещо да не работи по автомобила.
Преди се чуваше нещо като перка да върти при запален двигател и когато го загася продължаваше още 2-3 секунди и спираше, а сега не се чува. Това е единственото което съм забелязал.
Колата е Astra G 1.4 16V
Прилагам снимка на бушона.
Публикувано изображение
Отговори

elozew снимка elozew 31 март 2017 - 15:12

За ветилатора на радиатора е. Провери ел. блок в левия калник. Виж кабелите до него да не са се протрили и да окъсяват.
Мнението беше редактирано от elozew: 31 март 2017 - 15:15
Отговори

Asen Qnkov снимка Asen Qnkov 31 март 2017 - 15:50

Мерси много ще проверя, но иначе охладителната система на автомобила работи добре държи си на 90 градуса, чува се,че включва перката и изключва.
А може би автомобила в момента се охлажда от перката на климатика и перлата за охлаждането неработи?
В момента автомобила не е при мен,но ще проверя и ще пиша.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 02 април 2017 - 13:42

Гледах схемата, мислех за залепнало реле в модула.....няма как от това да окъсява.
И аз залагам на окъсен кабел. Може и в буксите на модула да е. Слагаш една лампа примерно 21 W от мигач на мястото на предпазителя. Гледаш кога ще изгасне. Това при изгасен двигател и без контакт.Обикновено буксите са изложени на вода и сол, виж и там.
Амперклещи имаш ли? С тях лесно се открива късото.Може и да не са за постоянен ток.....
Отговори

Asen Qnkov снимка Asen Qnkov 04 април 2017 - 12:16

Мерси много днес съм си вкъщи и ще се занимавам с това.
Ще снимам и ще пиша какво става.
Отговори

Скорпио снимка Скорпио 05 април 2017 - 13:05

А гаранция,че имало нещо някъде като тресчотка и не остава понякога зацепена?Така казаха майсторите и...50 лв ремонтОткога е този шум и винаги ли като загасиш го чуваш?Имах случай на една кола с подобен шум и това излезе.При тебе не съм сигурен,но....дано не е това.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg