Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Маслен охладител?

poow снимка poow 09 юни 2010 - 18:30

Колата е Вектра Б Y20DTH.Колеги имам следния проблем:губя охладителна течност и тъй като имах спукан маркуч го смених но продължава да губи,и от сервиза,в който ходя са категорични че губи от масления охладител.Но аз разбрах че този маслен охладител има гарнитурка(о-пръстен).Охладителя нов струва скромните 240 лева.По принцип съм проверил възможните варианти и маслото не го меша с вода,както и няма масло в разширителния съд.Колата не пуши като я форсирам,главата изглежда не надува защото маркучите са си меки.Значи въпроса ми е разглабя ли се този охладител за смяна на гарнитурката и дали мога да намеря втора ръка от някъде ако ми се наложи да го сменям.Най вече ме интересува бензиновите вектри имат ли такъв охладител,за да знам какъв ми е шанса да намеря втора ръка.Някой имал ли е подобен проблем?
Отговори

Rodjero снимка Rodjero 09 юни 2010 - 19:35

колега,радвам се че са ти казали от каде може да е проблема,но все пак за да си сигурен на 100 % е най добре да изкараш 2-та маркуча който отиват във филтъра,маркучите са за антифриза.Откачаш ги,взимаш една тръбичка фи 19 или 20 мисля че ще стане за да ги съединиш и така изолираш филтъра от антифриза,ако и пак губи антифриз значи не е там.Малко ще ти е трудно да ги откачиш обаче за да си напълно сигурен направи това.
Отговори

jorkata снимка jorkata 17 юни 2010 - 08:00

Масления охладител не се ли охлажда въздушно?????
Отговори

poow снимка poow 19 юни 2010 - 10:19

 jorkata, на 17 Jun 2010, 9:00, каза:

Масления охладител не се ли охлажда въздушно?????


Значи колега аз доколкото знам през масления охладител минава и охладителна течност и масло.
И все пак оправихме теча и се оказа че точно от масления охладител капе,само незнам как така се е получило,че аз не виждах локвички докато е текло :mhihi: ,но важното е че всичко сега е 6.Охладителя се свали,направи му се една хуууубава заварчица и обратно на орлето.Даже ми смени пича и някаква гарнитурка при масления филтър. :gosh:
Отговори

Blackwolf_vip снимка Blackwolf_vip 19 юни 2010 - 11:41

Минава и масло и антифриз.Ти си късметлия, че не ти ги е смесило, а само е текло. Голяма каша става и голямо чистене пада на охладителната иначе. Добре е,че си решил прблема.
Отговори

IvanGrigorov снимка IvanGrigorov 19 юни 2010 - 19:08

 Blackwolf_vip, на 19 Jun 2010, 12:41, каза:

Минава и масло и антифриз.Ти си късметлия, че не ти ги е смесило, а само е текло. Голяма каша става и голямо чистене пада на охладителната иначе. Добре е,че си решил прблема.


В твоя ред на мисли.....Преди време ми дойде кола смесила масло с охл.течност. При ремонта сложихме нов воден радиатор, всички водни съединения също нови. Въпреки това, и 10-те промивки ефекта беше НУЛЕВ. Греста си плуваше в охл. система, и махане няма. Собственика на колата, я закара при някакви майстори за да я изчистят. Изчистиха я с някаква химия(може мрафчова киселина да е било)всичко добре. След 2-3 дни обаче "алуминиевата" глава на мотора започна да се рони като пясък. Главата се разпадаше, и се наложи смяната и с друга. За това при проблем от подобен род не се доверявайте на всичко.
Отговори

Blackwolf_vip снимка Blackwolf_vip 21 юни 2010 - 09:57

Точно по тази причина, често се налага думата майстори да се слага в кавички. При мен чистенето премина в булвария и учудващо перфектно. Но кашата е голяма и не я пожелавам на никой. ;)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg