Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Табло астра Г

ctoyan снимка ctoyan 12 октомври 2011 - 20:25

Здравейте колеги :) Значи преди няколко дни ми се появи проблем със оборотомера. Както си карам и поддържам примерно 3000 оборота и стрелката сама почва да подскача на горе на долу, като тази вечер даже беше се забила все едно не е запалена колата, но след като и подадох газ се оправи . Някой сблъсквал ли се е с този проблем и ако е много ще съм благодарен да каже как го е решил че е доста дразнещо :smile3560:
Мнението беше редактирано от ctoyan: 12 октомври 2011 - 20:56
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 13 октомври 2011 - 12:30

Пробвай като начало с друг акумулатор, обикновенно това е проблема ако твоя си отива.
Отговори

llll снимка llll 13 октомври 2011 - 12:30

Тук има нещо подобно...
Отговори

Shades снимка Shades 13 октомври 2011 - 12:40

При дизелите това обикновено е сигнал за заминал датчик на коляновия вал. Много вероятно и при теб да са така нещата ...
Отговори

ctoyan снимка ctoyan 14 октомври 2011 - 00:58

Не акумулатора го изключвам като вариант ... Купен е преди 6 месеца и досега не съм видял проблеми с палене и каквото и да е било с него ... Като за начало сега мога да сваля таблото да го огледам и да го оставя да го огледат да видим дали както е посочено в темата която колегата ми прати да не е изгоряло нещо или е тръгнало на там. Датчика на коляновия вал ще го оставя за последно, а и първо ще ми трябва да намеря един да пробвам преди да го купя :) Благодаря ви :)
Мнението беше редактирано от ctoyan: 14 октомври 2011 - 00:59
Отговори

gece снимка gece 14 октомври 2011 - 08:38

 ctoyan, на 14 октомври 2011 - 00:58, каза:

Не акумулатора го изключвам като вариант ... Купен е преди 6 месеца и досега не съм видял проблеми с палене и каквото и да е било с него ... Като за начало сега мога да сваля таблото да го огледам и да го оставя да го огледат да видим дали както е посочено в темата която колегата ми прати да не е изгоряло нещо или е тръгнало на там. Датчика на коляновия вал ще го оставя за последно, а и първо ще ми трябва да намеря един да пробвам преди да го купя :) Благодаря ви :)

Имах същия проблем с Astra F C18XEL оказа се датчика на коляновия вал. Мисля, че на таблото му няма нищо по-скоро отиди някъде да ти направят една диагностика за да си сигурен. Преди 2 год. този датчик за F-ката струваше около 80лв. Ако се окаже той дано го намериш на по-нормална цена. Самата смяна на датчика не е много лесна.
Успех.
Отговори

ctoyan снимка ctoyan 20 октомври 2011 - 01:33

Утре да се надявам да изврънкам един фр да му сваля километража и да го сложа на моята да видя дали ще прави такааа ...
Благодаря ви колеги че помагате :)
Мнението беше редактирано от ctoyan: 20 октомври 2011 - 01:34
Отговори

ctoyan снимка ctoyan 21 октомври 2011 - 01:36

Еми днес не успях да меня километража, но за сметка на това закачихме колата с един приятел да ми изчисти грешката на air-bag понеже ми светна лампичката във Варна :) Имаше регистрирана грешка за camshaft sensor и 3 те дюзи. Та датчика на разпределителния вал възможно ли да ми е светнал понеже онзи ден успях да запаля колата при сипана нафтичка в резорвоара, то ясно че дюзите са затова, но дали датчика е поради тази причина :) Благодаря ви :)
Отговори

ctoyan снимка ctoyan 24 октомври 2011 - 09:47

Ем смених го с друго и излезе че е от самото табло ... Тааа според вас може ли да се ремонтира или да почвам да търся ново :)

Ем смених го с друго и излезе че е от самото табло ... Тааа според вас може ли да се ремонтира или да почвам да търся ново :)
А й като почетох в една тема където е дал линкче един колега се загледах по датчика за температура, чеее като вече ми е загряла колата, прехвърлила си е на газ и си духа наистина топло стрелката стой залепена и може би след 10 мин се сеща да мръдне :D
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg