Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Опел Астра Г z18xe неравномерна работа на двигателя

Zkolev снимка Zkolev 09 февруари 2020 - 20:32

Здравейте колеги,

От вчера нашия опел има проблем изразяващ се със странен шум от двигателя (работи като дизел) както на студен(Чека на колата свети постоянно), така и на загрял двигател. След като вдигне температура над 80 градуса започва леко да прекъсва и светва лампата на системата против боксуване(изключва се системата). Когато колата е студена не прекъсва, изфорсирва се нормално само има странен шум.

Това е линк с видео

https://youtu.be/EvcA2IYEcwU
Мнението беше редактирано от Zkolev: 09 февруари 2020 - 20:33
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 09 февруари 2020 - 21:26

Ходете на диагностика за светещата лампа. Огледайте изпускателния колектор за спукване.
Отговори

Zkolev снимка Zkolev 09 февруари 2020 - 21:58

Колега диагностиката е ясна, докато чакам майстора да я вземе да я прави, ако мога да разбета горе доло какво и има.
Мнението беше редактирано от Zkolev: 11 февруари 2020 - 00:22
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 09 февруари 2020 - 22:12

Трудно ще хвърли някой боб и леща, за да уцели в десетката.....
Отговори

Zkolev снимка Zkolev 09 февруари 2020 - 22:56

Просто, ако на някой му се е случвало, колега като не знаеш, недей да спамиш излишно!
Мнението беше редактирано от Zkolev: 09 февруари 2020 - 22:58
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 09 февруари 2020 - 23:06

Сега ще ти обясня накратко и запомни!
Регистрирал си се току що и имаш наглостта да ми казваш какво да правя при положение, че искам да помогна? Вземи прочети правилата на този Форум и си попълни, както е редно полетата в профила! След това прояви елементарно уважение към членовете, които години наред помагат с опит и знания на колегите!
Дал съм ти насоки какво да правиш! Баба Ванга беше една, друга няма! Преразказ и съчинения по картинка се правят в училище!
Отговори

Zkolev снимка Zkolev 11 февруари 2020 - 00:23

 IvailoM, на 09 февруари 2020 - 22:12, каза:

Трудно ще хвърли някой боб и леща, за да уцели в десетката.....


Не искам да ми хвърляш на боб! Написал съм доста изчерпателно всичко + че има и клип на колата! Като не знаеш подмини!

 IvailoM, на 09 февруари 2020 - 21:26, каза:

Ходете на диагностика за светещата лампа. Огледайте изпускателния колектор за спукване.



Ти чувал ли си звук от кола със спукан изпускателен колектор? :hahaha: :hahaha: :hahaha:
Мнението беше редактирано от Zkolev: 11 февруари 2020 - 00:21
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 11 февруари 2020 - 00:52

Копирано от полученото ЛС

Ти си не само идиот, но и малоумник. Така възпитано се опитах да ти кажа, да не пишеш повече коментари на моя пост т.к. просто се мъчиш да трупаш някакъв измислен рейтинг с писане на ненужни коментари. За много велик форумен бог ли се имаш, че пишеш неща, които са ясни и на малките деца и се мъчиш да се правиш на голям мъж?
Не видя ли, че ясно съм попитал, ако на някого му се е случвало?! Също така съм качил клип и мисля, че доста изчерпателно обяснение със симптомите на автомобила.

Просто за пореден път се обеждавам, че хората каращи опели са кръгли идиоти! Ще продам шибания кошник, който е нежелан подарък и ще си взема още едно БМВ! А ти само злобей от страни като го гледаш!

P.S. в BMW форума няма нито един такъв идиот като теб!!!
Мнението беше редактирано от IvailoM: 11 февруари 2020 - 00:54
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 11 февруари 2020 - 08:22

Не знам, как ги разбира нещата, ама айде. Аз БМВ-то като имам нещо да си го правя питам тук и даже ходя при хора от тоя форум да ми помогнат да си го оправя, а пък е относително модерно :unsure:

На всичкото отгоре Иво ти е дал доста добра насока за докато чакаш диагностиката пък му се сърдиш. Страх ме е да ти пиша и аз сега. Пък аз до сега от БМВ форума безплатна диагностика никой не ми е правил при все че си имам техника давам по 40 лв само да им слушам теориите дето повечето и колкото мен не разбират, пък тук с добро отношение има цял куп хора дето ще им докараш колата и ще я закачат и ще ти кажат какво мислят по въпроса безплатно, ама ти си знаеш.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 11 февруари 2020 - 09:04

Човече, не случайно са ти писали за диагностика. Без номера на грешката си е направо фъргане на боб, леща, кафе и квот още се сетиш. От тоя клип дето си качил едва ли некой може да ти каже за кво иде реч. Давай го малко по кротко. В къщи мое да са държиш както си искаш, ама тука се дръж така като искаш да се държат с тебе. Каквото е твоето отношение към нас, такова ще е и обратното. Такива задклавиатурни тарикати като теб бол.
Отговори

Жоро снимка Жоро 11 февруари 2020 - 13:46

Zkolev,

спазвай добрия тон!!! И ако разбера, че разпращаш още такива съобщения, ще се наложи да си получиш заслуженото...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg