Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Zafira A

В режим "Контакт" - "дискотека" на таблото

nikisoti снимка nikisoti 27 септември 2014 - 10:23

Здравейте, колеги,
Моля Ви за помощ и съвет, незнам от къде да започна.
Карам си нормално, паркирам пред блока, след 6 часа престой, качвам се, контакт и приборите полудяха, стрелки играят, лампи мигат, за миг се укротяват, режим "Стартер" не пали. Бутнаха ме запали , след 100 метра каране контролните прибори пак полудяха лампите се осветкаха, хидравликата се "удърви" и угасна в движение.
Акумулатора предполагам че е здрав, все пак го включих на зарядното, отчете че е леко разреден, след 10 мин. се зареди в зелено, а на самия акумулатор контролния диод си свети в зелено. Ако не ми зарежда динамото, не мога да разбера, защото не пали. Не ми е светила лампа за грешка или някаква друга, за да взема мерки..., изобщо шах. Помагайте, че съм с две малки деца, колата ми е една и си трябва ежедневно. Предполагам че проблема е електрически естествено. Зафира А, 2003, мотор Y20DTH. Помогнете. Благодаря!
Отговори

opel_16v снимка opel_16v 27 септември 2014 - 11:21

Някой беше писал за подобен проблем и най-вече като каза, че стрелките "играят" и няма хидравлика - АКУМУЛАТОР ! Или е заминал или не ти зарежда достатъчно друг вариант е отечка на ток!
Отговори

^_fenixa_^ снимка ^_fenixa_^ 27 септември 2014 - 18:26

Или е загубила маса... Опелите си страдат от маса, следователно - провери масите на акомулатора, главната на мотора, пусни допълнителни, ако трябва!
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 29 септември 2014 - 20:31

А нагорял клеморед.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg