Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Въпросче за предни калници, с какво да ги намажа

doolettle снимка doolettle 26 февруари 2010 - 13:37

Колеги, от къде д**ба да намеря гадния маджун с който се залепват калниците отгоре при болтовете. Става въпрос за онова лепкаво нещо което не съхне никога и служи да не пропуска водата покрай болтовете на калника м/у самия него и купето. Ако имате и представа какво му е точното наименование щото на мен ми говорят за некфи "фекалии от едро горско животно" известно като материал от времето на комунизма но съм чувал и доста отрицателни мнения за него. Неискам да ги лепя със силикон, че после не дай боже нямат сваляне. Дайте идея от къде или как ако има по-нова технология.

Благодаря на всички предварително. :61:
Отговори

Марто снимка Марто 26 февруари 2010 - 15:03

Аз доколкото знам се казва болкит :61:
Отговори

tonkata92 снимка tonkata92 26 февруари 2010 - 15:34

Точно болкит е. Имаме в сервиза няколко такива пакета се подмятат от доста време и все още не се е втвърдил :61:
Мнението беше редактирано от tonkata92: 26 февруари 2010 - 15:34
Отговори

пешо-жоро снимка пешо-жоро 26 февруари 2010 - 15:54

 doolettle, на 26 Feb 2010, 13:37, каза:



Колега, нарича се болкит и преди време съм си купувал от железариите , но скоро не съм се интересувал дали още го има.Но знай, че и с него залепва доста здраво. Разтваря се с бензин.Успех!
Отговори

doolettle снимка doolettle 26 февруари 2010 - 20:00

Безкрайно съм ви признателен! :61:
Утре отивам да търся пак но по описание досега не съм намерил. По строителните магазини не съм търсил и ще почна оттам. Благодаря ви още веднъж :61:
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 26 февруари 2010 - 23:06

Болкита и фекалиите от едото горско животно са едно и също,има го в Бриколаж.По добре го намажи със силикон за каросерии,защото като се напече болкита и няма разлепяне.
Поздрави!
Отговори

doolettle снимка doolettle 27 февруари 2010 - 00:22

 Rosen Popov, на 26 Feb 2010, 23:06, каза:


Ами тоя силикон като засъхне няма ли да залепи по-здраво? Идеята е някога при необходимост да може пак да се свали калника без да го изкривя. Оригиналко е намазан с нещо като болкита което след 20години е все още меко и лепкаво.
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 27 февруари 2010 - 09:52

На моя кадет калника го намазах със силикон за каросерии,след година ми се наложи да го свалям и с помоща на макетен нож се справих.Вземи материала който сам прецениш и да не ти се налага да го сваляш!
Поздрави!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg