Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Диодни габарити на Вектра Ц

Жоро снимка Жоро 16 юли 2012 - 15:00

Здравейте,
историята е следната. Понеже ме дразнеше как светят габаритите редом до фабричния ксенон реших да ги сменя, намерих си габаритни диоди който са с тъй наречената Canbus система или Non error, т.е. да не може системата ми да разбере, че са диоди и да не изписва грешка. Та сложих ги онзи ден и като ги запаля всичко е супер. Понеже са с 9 диода и светят много ярко. Системата не отчита грешки, но тук идва голямото НО, като ги изключа, или като отключа колата, или като отворя шофьорската врата и диодите започват да премигват. Интересното е, че премигва първо шофьорския и веднага след него другия. Това се повтаря около 8-15пъти. След това спира. Готино е, че в тъмното като изключиш алармата и те мигат, сякаш трябва да се вижда колата за да не ме бутне някой, но все пак това е дефект :(
Предполагам, че в тези моменти, описани по-горе, системата прави някава проверка за изгорели светлини и пуска някакъв слаб ток, който при нажежаемата крушка няма значение, но при диода се отразява и той светва :)
Дайте съвет :), различен от това да сложа обратно крушките :)
Отговори

4ebura6ka снимка 4ebura6ka 16 юли 2012 - 20:00

Предполагам, че може да е от проверка на системата. Може да го провериш по следния начин: Връщаш си крушката но паралелно на нея може да вържеш един диод със съпротивление разира се. Правиш процедурата при която диодните заместители примигват. Ако контролния диод се държи по същия начин значи всичко е ок.
Ако ти се играе да го правиш де.
Отговори

StacK снимка StacK 16 юли 2012 - 21:05

И при мен е така, само, че след като смених тези на номера. И аз мисля, че проверява за крушки. Но пък поне не дава грешки както на един приятел Октавия RS
Отговори

Жоро снимка Жоро 17 юли 2012 - 20:50

т.е. да не си слагам и на номера, че ще заприлича на космически кораб, ще мига от всякъде...
Отговори

StacK снимка StacK 17 юли 2012 - 21:17

Е че да мига пък, какво, то не е постоянно.
След като я заключиш, почти не мига.
Просто консумацията е съвсем различна и изглежда много добре.
Отговори

ivooo снимка ivooo 02 август 2012 - 13:56

Здравейте,
и аз се присъединявам към отбора :) на мигащите габарити :)
вчера си монтирах диодни крушки на габаритите и поведението им е идентично !!! :)
дори след като засвири алармата те прецъкват няколко пъти. Това си е направо дЕФЕКТ :) като щатски полицай хехех
Отговори

Жоро снимка Жоро 02 август 2012 - 14:33

Лошото е че ми казаха, че Пежо с идентични симптоми след известно мигане му е изгорял някакъв блок, който струвал 1500лв и аз вчера си взех отново стъклени крушки :sad-smiley-046: и май в почивните дни ще се върна на гадната жълта светлина.

Сега съм се замислил за нещо такова:
Публикувано изображение

А ето и един друг вариант, сега нещо не им се отваря сайта но над снимката текста е такъв:

super white w5w vs philips blue vision ultra
Публикувано изображение
Вижда се колко бяло свети това "super white", ама какво ли е?
Мнението беше редактирано от Жоро: 02 август 2012 - 14:39
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 02 август 2012 - 14:44

Публикувано изображение
Отговори

Жоро снимка Жоро 02 август 2012 - 15:39

Пешо, според долната снимка, по жълтеливото е такова...
Отговори

ivooo снимка ivooo 02 август 2012 - 15:46

ако това жълтеникаквото е philips blue vision ultra то по добре с обикновен габарит.т
Жоро това което казваш за пежо е притеснително, но дали е истина ? :(
би ли споделил какви канбус диоди взе ? от омега лайт или ?

това super white мисля, че е :
http://www.ebay.co.u...S-/270785003378

Мнението беше редактирано от ivooo: 02 август 2012 - 15:50
Отговори

StacK снимка StacK 02 август 2012 - 21:27

Жоро, колко време след като е сменил габаритите човека с Пежото, му е изгорял модула?
Аз карам вече така повече от 6 месеца, вярно, че не съм сменял габаритите, а тези на задния номер (но пак мига).
Дали при Пежото се е случило наистина от това?
Което пък не значи и че при Опел ще се случи.
Отговори

Жоро снимка Жоро 03 август 2012 - 09:19

 ivooo, на 02 август 2012 - 15:46, каза:

ако това жълтеникаквото е philips blue vision ultra то по добре с обикновен габарит.т
Жоро това което казваш за пежо е притеснително, но дали е истина ? :(
би ли споделил какви канбус диоди взе ? от омега лайт или ?

Това жълтеникавото го дават да е philips blue vision ultra, но дали не е някаква реклама не знам. Аз си купих ето такива крушки и не са от ? от омега лайт или ?
Публикувано изображение

Светят повече от добре, но се притеснявам да не стане беля...

 StacK, на 02 август 2012 - 21:27, каза:

Жоро, колко време след като е сменил габаритите човека с Пежото, му е изгорял модула?
Аз карам вече така повече от 6 месеца, вярно, че не съм сменял габаритите, а тези на задния номер (но пак мига).
Дали при Пежото се е случило наистина от това?
Което пък не значи и че при Опел ще се случи.

Не зная дали е истина копирам ЛС от колега от форума, няма да му споменавам името, та ето какво пише:

Цитат

....
Новите автомобили имат някаква странна връзка м/у имобилайзера/алармата/запалването и габарити и светлини.
Разкарай тези крушки възможно най-бързо. Имах същия проблем с пежо 207, само че беше с обикновени. Карахме го така около година и половина. В крайна сметка изгоря цялото PSI (въпросният модул, който прави цялата връзка, за която говорих по-горе) и със триста зора докарахме ремонта до малко под 1500 лв., като използвахме части от катастрофирал автомобил.
Отговори

ivooo снимка ivooo 03 август 2012 - 10:57

Колегата най-вероятно има предвид BSI (built in system interface),а не PSI или общо казано комфорт модула, но главно проблеми имат френските автомобили. Нека някой който наистина е запознат да каже, защото наистина е притеснително как с/у 15-20лв можеш да съсипеш нещо за доста повече пари.
Мнението беше редактирано от ivooo: 03 август 2012 - 10:58
Отговори

VeNcHeNc0 снимка VeNcHeNc0 03 август 2012 - 16:57

При мен същия проблем колеги, вечерно време като патрулна кола.Моите диоди са на габаритите, пробвах да сложа и диодни ленти на мястото на халогенните да стане не6то като тези DRL светлини,но същия проблем-яко пресвяткане.Как може да се шунтира тоя блиц ефект които се получава по целия автомобил,с ОП-КОМ дали е възможно въобще да се направи нещо??? Благодаря преварително!!! ;)
Отговори

logarex снимка logarex 04 август 2012 - 16:12

 Peshotiger, на 02 август 2012 - 14:44, каза:

Публикувано изображение

Със същите съм за габарит. Светят една идея по-бяло от стандартни, но в никакъв случей не очаквайте да е като диод! Жълтеникаво си е.
Отговори

ivooo снимка ivooo 04 август 2012 - 22:07

Лично мое мнение.... ако не ви дразни мигането, защото понякога си е удобно дори.... няма от какво да се притеснявате!
решението е едни крушки MTEC ако има навити може да поръчаме повече бр. с цел да си разделим доставката !!
цената им е 4лири и доставка 7лири. И по чужди сайтове ги дават като много добър вариант :)
Мнението беше редактирано от ivooo: 04 август 2012 - 22:08
Отговори

StacK снимка StacK 05 август 2012 - 10:14

 VeNcHeNc0, на 03 август 2012 - 16:57, каза:

При мен същия проблем колеги, вечерно време като патрулна кола.Моите диоди са на габаритите, пробвах да сложа и диодни ленти на мястото на халогенните да стане не6то като тези DRL светлини,но същия проблем-яко пресвяткане.Как може да се шунтира тоя блиц ефект които се получава по целия автомобил,с ОП-КОМ дали е възможно въобще да се направи нещо??? Благодаря преварително!!! ;)


Тъй като пресвяткването идва от системата за следене за изгоряла халогенна крушка, някой да пробва с Опком да включи ксенонови фарове от UEC. До колкото знам тогава спира следенето.
Аз съм с включени такива, но Опкома, с който пробвам не ми дава достъп до промени в конфигурацията на UEC и REC.
Обаче въпреки, че би трябвало да е спряло, LED-овете на задния номер си мигат. Не знам дали при габаритите ще сработи.
Отговори

StacK снимка StacK 05 август 2012 - 10:30

 ivooo, на 04 август 2012 - 22:07, каза:

Лично мое мнение.... ако не ви дразни мигането, защото понякога си е удобно дори.... няма от какво да се притеснявате!
решението е едни крушки MTEC ако има навити може да поръчаме повече бр. с цел да си разделим доставката !!
цената им е 4лири и доставка 7лири. И по чужди сайтове ги дават като много добър вариант :)


Аз съм съгласен да поръчаме МТЕС.
Очаквам отговор от един приятел дали да не поръчаме и за него.
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 07 август 2012 - 22:57

първо да ви кажа че пежата си имат проблеми с BSI-тата от край време и те не са заради лампи, крушки и т.н. а просто са си проблемни, второ не струват 1500лв а 2-3 пъти по-малко, който е дал толкова е прекаран на 100%, и трето при вектра Ц съм виждал със сигурност в задния електронен център че има опция да му кажеш че е с ЛЕД светлини, за предния мисля че няма, обаче за задния съм сигурен, но ще ви е нужен секюрити кода за да пипате настройките...
Отговори

Altec снимка Altec 07 август 2012 - 23:27

Дано да вярно това за Пежо-то. Аз също мислех да сменям габаритните светлини с нещо по-светло, но все не оставаше време. За MTEC-а и аз съм навит иначе, само драснете ако ще се прави поръчка. Също това за задния електронен център ако някой му се занимава да пробва и да сподели.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg