Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

демпферна шайба

Jordan_Gevezovski снимка Jordan_Gevezovski 22 април 2010 - 20:18

здравейте колеги,да ви се оплача много ми играе демпферната шайба :newsm05_41: някакжи идеи от какжо мойе да е това и дали е мн сериозен проблем?Ходих при един маистор и ми каза че не е мн голям проблем да не се притеснявам,смисал каза че трябва да се ремонтира но не е много належащо.
Отговори

Lazarov снимка Lazarov 22 април 2010 - 21:22

незнам колко е сериозно положението , но знам че е доста скупичка така че обърни и внимание , питай друг майстор , погледни за липса на съосие на някоя от шайбите който са зацепени към нея
Отговори

Jordan_Gevezovski снимка Jordan_Gevezovski 22 април 2010 - 21:25

 Lazarov, на 22 Apr 2010, 22:22, каза:

незнам колко е сериозно положението , но знам че е доста скупичка така че обърни и внимание , питай друг майстор , погледни за липса на съосие на някоя от шайбите който са зацепени към нея


ще погледна,иначе за цената мисля че нова е кам 100-130 лева но на някоя морга сигурно ще се намери по евтина
Отговори

Zdravkicha снимка Zdravkicha 23 април 2010 - 06:54

Ако говориш за демпферната шайба на коляновия вал , по добре я смени докато е време че иначе е възможно да се повреди и феродовия диск. То на нея освен някоя счупена пружина друго съществено не знам какво може да и се случи. Какво прави колата? Причуква ли когато тръгва от място? Рязко ли тръгва?
Отговори

Jordan_Gevezovski снимка Jordan_Gevezovski 23 април 2010 - 07:03

да демпферната шайба на коляновия вал за нея говоря но колата нищо неправи нито причуква нито нищо,но просто мн ме притеснява самата шаиба как така ще играе не е добре това.
Отговори

Jordan_Gevezovski снимка Jordan_Gevezovski 23 април 2010 - 08:47

а да попитам понеже моя мотор е 1.7 исузо дали мога да взема демпферна шайба от 1.5 исузо?и като цяло кои части са савместими понеже имам цял мотор 1.5 исузо
Отговори

Zdravkicha снимка Zdravkicha 23 април 2010 - 12:19

 Jordan_Gevezovski, на 23 Apr 2010, 7:03, каза:

да демпферната шайба на коляновия вал за нея говоря но колата нищо неправи нито причуква нито нищо,но просто мн ме притеснява самата шаиба как така ще играе не е добре това.


Май не те разбрах. Нищо не прави а те притеснява. Да не е разглобен двигателя че да я виждаш как играе? Тя по принцип трябва да може да се завърта на няколко градуса спрямо коляновия вал. С няколко пружини е фиксирана към него.
Отговори

Jordan_Gevezovski снимка Jordan_Gevezovski 23 април 2010 - 14:14

значи тя се вижда и без да е разглобен мотора,самоче сега се заслушах и се чува едно тракане като работи мотора :(
освен да пробвам да сложа такава шайба от 1.5 мотор
Отговори

Zdravkicha снимка Zdravkicha 23 април 2010 - 16:47

 Jordan_Gevezovski, на 23 Apr 2010, 14:14, каза:

значи тя се вижда и без да е разглобен мотора,самоче сега се заслушах и се чува едно тракане като работи мотора :(
освен да пробвам да сложа такава шайба от 1.5 мотор


Стана ми интересно......:-) Как така ще се вижда шайбата? Яааа ако не ти е проблем цъкни едно фото и го сложи тук. Имах вектра с подобен двигател и няколко други опела смених но демпфер никога не съм сменял....не ми се е налагало. Да не би някой "майстор" да си е оставил ръцете нещо. Доколкото си спомням трябваше да е от страната на агренажа. Ако не ме лъже паметта.
Отговори

Jordan_Gevezovski снимка Jordan_Gevezovski 23 април 2010 - 20:30

да точно от нея страна е самоче ангренажа е по вискоко,а за "маистора" незнам аз миналата седмица я купих и после го забелязах това :)
Отговори

kalin09 снимка kalin09 24 април 2010 - 17:26

 Zdravkicha, на 23 Apr 2010, 6:54, каза:

Ако говориш за демпферната шайба на коляновия вал , по добре я смени докато е време че иначе е възможно да се повреди и феродовия диск. То на нея освен някоя счупена пружина друго съществено не знам какво може да и се случи. Какво прави колата? Причуква ли когато тръгва от място? Рязко ли тръгва?



 Zdravkicha, на 23 Apr 2010, 16:47, каза:

Стана ми интересно......:-) Как така ще се вижда шайбата? Яааа ако не ти е проблем цъкни едно фото и го сложи тук. Имах вектра с подобен двигател и няколко други опела смених но демпфер никога не съм сменял....не ми се е налагало. Да не би някой "майстор" да си е оставил ръцете нещо. Доколкото си спомням трябваше да е от страната на агренажа. Ако не ме лъже паметта.

Нещо омеша понятията.Ангренаж и феродо?!.Шаибата е за външните ремъци...
Отговори

Zdravkicha снимка Zdravkicha 25 април 2010 - 06:19

 kalin09, на 24 Apr 2010, 17:26, каза:

Нещо омеша понятията.Ангренаж и феродо?!.Шаибата е за външните ремъци...


А ти обърка ремъчна и демпферна шайба :-)
Отговори

Jordan_Gevezovski снимка Jordan_Gevezovski 25 април 2010 - 07:32

калин е прав външните ремаци минават през нея денс ще пробвам да направя едно клипче да видите за какво става вапрос
Отговори

kalin09 снимка kalin09 25 април 2010 - 07:46

 Zdravkicha, на 25 Apr 2010, 6:19, каза:

А ти обърка ремъчна и демпферна шайба :-)

Ремъчната е демпферна... :manta:
Отговори

gero72 снимка gero72 25 април 2010 - 08:48

Здравкича явно бърка демпферна шайба с демпферен маховик.
Отговори

Zdravkicha снимка Zdravkicha 25 април 2010 - 14:23

 gero72, на 25 Apr 2010, 8:48, каза:

Здравкича явно бърка демпферна шайба с демпферен маховик.


Абе не ги бъркам но на моята не ми се е налагало да я сменям. Сега я видях в Хайнес. Ми аз не виждам никакъв проблем да я махнеш и ще ти се изясни положението. На корабите демпфера си е с противотежести и пружини ..на последния кораб беше някъде към 3 метра диаметъра барабар с кожуха на главе двигател. Тук не виждам какво толкова има да се чудим. Ако имаш желание хващаш ключа, за 20 минути работа е. То ...зъб по телефона не се прави нали :-)
Отговори

Jordan_Gevezovski снимка Jordan_Gevezovski 25 април 2010 - 14:42

да взема да пробвам от кораб да сложа :manta:
Отговори

2.0DTL16V снимка 2.0DTL16V 23 юни 2010 - 13:20

От личен опит мога да кажа, че смяна на демферната шайба на коляновия вал не е работа за 20 мин. Моята е рециклирах при едни пичове в пловдив за 80 лв преди година и половина. Точно свалянето на централната част на шайбата, която е на коляновия вал ни разказа играта. Стегната е адски. Естествено и ние после добре я стегнахме новата. Ако някой го интересуват координати на момчетата в Пловдив да свирка.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg