Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Лампата за маслото

VUTE снимка VUTE 12 октомври 2006 - 14:06

От известно време насам лампата за маслото изгасва бавно и това ме притеснява. Смених маслото, но нямаше подобрение. След като изгасне не стети докато работи двигателя (което е добре), но ако преседи 1 час пак лампата свети кум 5 секунди. На старото табло имах манометър, но на сегашното нямам и незнам дали маслената помпа качва достатъчно масло. Ходих в един сервиз но майсторите с нищо не можаха да ми помогнат. Има ли начин да проверя налягането за да съм спокоен, че помпата е добре.
Благодаря ви за мненията.
Отговори

Scorpion_BV снимка Scorpion_BV 12 октомври 2006 - 14:44

Колега писано е хиляди пъти! Потърси има поне 10 такива теми. Колата си ти е наред! Карай и не се притеснявай!
Отговори

Pawel_p снимка Pawel_p 12 октомври 2006 - 14:46

VUTE, на Oct 12 2006, 02:06 PM, каза:

От известно време насам лампата за маслото изгасва бавно и това ме притеснява. Смених маслото, но нямаше подобрение. След като изгасне не стети докато работи двигателя (което е добре), но ако преседи 1 час пак лампата свети кум 5 секунди. На старото табло имах манометър, но на сегашното нямам и незнам дали маслената помпа качва достатъчно масло. Ходих в един сервиз но майсторите с нищо не можаха да ми помогнат. Има ли начин да проверя налягането за да съм спокоен, че помпата е добре.
Благодаря ви за мненията.
 

Има - закача се външен манометър . Да не те отчайвам - ама това е признак на отиващ си мотор ,ако не е от задръстен филтър :bravoo:
Отговори

Ge-FoRce снимка Ge-FoRce 12 октомври 2006 - 18:10

След смяна на гарнитура на галва и мойта лампа взе да свети и то към 10 сек сутрин.Замериха ми налягане на маслото и се оказа нормално.И тук писах но никой не можа да помогне...
Отговори

VUTE снимка VUTE 12 октомври 2006 - 19:25

Ge-FoRce, на Oct 12 2006, 06:10 PM, каза:

След смяна на гарнитура на галва и мойта лампа взе да свети и то към 10 сек сутрин.Замериха ми налягане на маслото и се оказа нормално.И тук писах но никой не можа да помогне...
 



Много ще съм ти благодарен ако ми кажеш как измерихте налягането защото се опитвахме да слагаме уред но беше ладов и предполагам за това не стана. Мисля да тръгвам наред по сервизите пък ще видя как ще го измеря за да съм спокоен.
Отговори

maistorabg снимка maistorabg 12 октомври 2006 - 21:17

VUTE, на Oct 12 2006, 08:25 PM, каза:

Ge-FoRce, на Oct 12 2006, 06:10 PM, каза:

След смяна на гарнитура на галва и мойта лампа взе да свети и то към 10 сек сутрин.Замериха ми налягане на маслото и се оказа нормално.И тук писах но никой не можа да помогне...
 



Много ще съм ти благодарен ако ми кажеш как измерихте налягането защото се опитвахме да слагаме уред но беше ладов и предполагам за това не стана. Мисля да тръгвам наред по сервизите пък ще видя как ще го измеря за да съм спокоен.
 

Сваляш масления датчик и на негово масто завиваш маркуч с манометър.
А бавното гаснене на лампата е признак на износена маслена помпа :bravoo:
Отговори

Scorpion_BV снимка Scorpion_BV 13 октомври 2006 - 07:37

VUTE, на Oct 12 2006, 07:25 PM, каза:

Ge-FoRce, на Oct 12 2006, 06:10 PM, каза:

След смяна на гарнитура на галва и мойта лампа взе да свети и то към 10 сек сутрин.Замериха ми налягане на маслото и се оказа нормално.И тук писах но никой не можа да помогне...
 



Много ще съм ти благодарен ако ми кажеш как измерихте налягането защото се опитвахме да слагаме уред но беше ладов и предполагам за това не стана. Мисля да тръгвам наред по сервизите пък ще видя как ще го измеря за да съм спокоен.
 


Колега абе нали ти казах не се занимавай с глупости! Нищо ти няма на колата! Износена маслена помпа, износен мотор, айде са и основен ремонт ще те накрат да си направиш. :61: Вие за колко време искате да изгасне тая лампа? При топъл двигател току що загасен ако го запалиш лампата ще изгасне на секундата, ама ако е студен? И тогава ли треа на секундата да гасне? Оставете момчето, но го плашете! Нищо му няма на колата! Каква и да е помпата, филтъра и мажещата система немогат да се напълнят за 1 сек. за да имаш работно налягане и да изгасне лампата. А и ако и датчика си е вече на възраст пак дава луеко отражение!

Айде свиркай си и си карай смело колата. Ако ми беше преебана помпата или мотора, до сега за тия четири години дет я имам и близо вече 100К километри треаше да е омряла, пък тя си върви като нова! И лампата така си гасне и аз се впрягах докат не ми обясниха, че се занимавам с лупости! :bravoo:

:)
Отговори

stokovic снимка stokovic 13 октомври 2006 - 07:59

Колегата спомогна за значително снижаване нивото на стрес при собствениците на Опел ! :bravoo:
Отговори

Scorpion_BV снимка Scorpion_BV 13 октомври 2006 - 08:39

stokovic, на Oct 13 2006, 07:59 AM, каза:

Колегата спомогна за значително снижаване нивото на стрес при собствениците на Опел !  :bravoo:
 

Ами и аз преди време бях така стане нещо и аз питам и веднага някакви апокалиптични мнения! И като не разбирах се побърквах и си мислех край отиде колицата. Пък после се окаже нещо дребно и незначително! Даже съм готов на бас да с хвана, че на колегата колата си е екстра. И мен ме притесняваше тая работа и ходих каде ли не докато един човек не ме плясна през врата и не ми каза да не се занимавам с глупости а да си карам колата. Лошото идва когато тая лампа не гасне или междука! При мен като се прееба датчика така междукаше. Сега с новия пак гасне за около 5 сек и няма ядове. Тъй че нека даваме разумни съвети а не да стряскаме другите!

:61:

П.С. Колега VUTE потърси с търсачката има една огромна тема по въпроса!
Отговори

a man снимка a man 13 октомври 2006 - 08:52

Scorpion_BV, на Oct 13 2006, 09:39 AM, каза:

П.С. Колега VUTE потърси с търсачката има една огромна тема по въпроса!
 


Точно така :61: , има толкова много писано затова, така че......

Това колега е признак, че колата ти не е нова, и че ти не си и свикнал и се шашкаш :61: :61:
Споко, щом като на загрял мотор не мъждука или свети тая пуста лампа, сменяй регулярно масълцето+филтъра, проверявай го как е и ти остава само :bravoo: :61: и от време на време :61: :61:


Айде, мисля,че темата е изчерпана :19a:
Отговори

ndlsport снимка ndlsport 13 октомври 2006 - 11:18

Ами доста се изписа за тази лампа.Лично аз бях пуснал тема преди 1-2 месеца.Нещата са повече от ясни и добре обяснени от някои колеги.Аз предлагам за се сложи ВАЖНА за да се вижда защото всеки нов и чул от някъде че колата е за ремонт пуска тема!Аман от майстори! :bravoo:
Отговори

хари снимка хари 13 октомври 2006 - 15:32

Щом като е загряла на 90 градуса и като запалиш гасне веднага не му мисли много няма цял живот да я караш тази кола "нов внос". Гледай позитивно газ до дупка. ;)
Отговори

VUTE снимка VUTE 13 октомври 2006 - 16:15

maistorabg, на Oct 12 2006, 09:17 PM, каза:

Сваляш масления датчик и на негово масто завиваш маркуч с манометър.
 


Много благодаря на всички за мненията и най-вече на маистора за това полезно изречение :bravoo:
Отговори

mp13 снимка mp13 14 октомври 2006 - 08:09

Scorpion_BV, на Oct 13 2006, 07:37 AM, каза:

VUTE, на Oct 12 2006, 07:25 PM, каза:

Ge-FoRce, на Oct 12 2006, 06:10 PM, каза:

След смяна на гарнитура на галва и мойта лампа взе да свети и то към 10 сек сутрин.Замериха ми налягане на маслото и се оказа нормално.И тук писах но никой не можа да помогне...
 



Много ще съм ти благодарен ако ми кажеш как измерихте налягането защото се опитвахме да слагаме уред но беше ладов и предполагам за това не стана. Мисля да тръгвам наред по сервизите пък ще видя как ще го измеря за да съм спокоен.
 


Колега абе нали ти казах не се занимавай с глупости! Нищо ти няма на колата! Износена маслена помпа, износен мотор, айде са и основен ремонт ще те накрат да си направиш. :bravoo: Вие за колко време искате да изгасне тая лампа? При топъл двигател току що загасен ако го запалиш лампата ще изгасне на секундата, ама ако е студен? И тогава ли треа на секундата да гасне? Оставете момчето, но го плашете! Нищо му няма на колата! Каква и да е помпата, филтъра и мажещата система немогат да се напълнят за 1 сек. за да имаш работно налягане и да изгасне лампата. А и ако и датчика си е вече на възраст пак дава луеко отражение!

Айде свиркай си и си карай смело колата. Ако ми беше преебана помпата или мотора, до сега за тия четири години дет я имам и близо вече 100К километри треаше да е омряла, пък тя си върви като нова! И лампата така си гасне и аз се впрягах докат не ми обясниха, че се занимавам с лупости! :61:

:)
 


Слушай кво ти казва човека прав е, аз правих ремонт(сигменти, биелни и гумички на клапаните) и сутрин гасне за около 2-3 секунди, а колата си върви пушка е на 6000 ми хапна 200гр. масълце при условие че я стъпкам здраво 7000 оборота от време на време(през ден).
Отговори

Гостtronic_* 25 октомври 2006 - 16:21

От три години карам кадетчето така.Пет пъти сам сменял масло и филтър и лампата ми гасне след 4-5 сек.И аз като теб се шашках и питах колеги с опели.Жси
Отговори

Гостtronic_* 25 октомври 2006 - 16:26

От три години и половина карам кадетчето така.Пет пъти съм сменял масло и филтър за тов врвме и лампата ми гасне след 4-5 сек.И аз като теб се шашках и питах колеги с опели.Всички го имаха този проблем.Колата ми врви перфектно и от Опел Стефанов ми казаьа,че нямам проблем.
Отговори

bobone снимка bobone 10 ноември 2006 - 17:24

Колега,имах подобен проблем с вектраА C18NZ '95г.Като запаля 10 сек ми светеше лампата.Карах колата около 3 год.Това се появи след поредна смяна на масло и се позасили.Минах през Софиаауто,Аксон и сервиза до DHL.В общи линии отговора беше "дай да разгобим пак ще видим"или "колата е за ремонт"или "маслената помпа дай да сменим".Това всичко без да се гледа.Позната БГ картинка. Аз какво направих:
1.Изхварлих масло на 2000км и филтър.Ползвах само GM.Резултат никакъв.
2.Купих си нов датчик за маслото.Резултат никакъв.
3.Измерих компресията - идеална - колата беше около 160000км.
4.Измерих налягането на маслото - големи разправии но влязох да видя какво правят в софияауто . В нормите беше.
Почвам лееко да се притеснявам.И така случайно се возя в такси Опел.Човека преди това карал вектаА и ми каза - отвинтвал им се "хобота"от двигатела който смуче маслото от картера.
Отивам аз в сервиз и казвам разглобете ми картера поради едикаква си причина - глупости не е вярно.
Отивам в друг сервиз - препорачаха ми го и този път настоявях докато не го разглобиха.Какво се оказа - въпросния накрайник не се беше отвинтил,но металната цетка накрая видимо се беше позапушила.Измика я с бензин,пообгориха я с бензинова ламта и я сглобиха.Колата си се оправи и докато не я продадох 1 год по-късно нямаше никакъв проблем.
Дано да съм помогнал.
Отговори

Scorpion_BV снимка Scorpion_BV 10 ноември 2006 - 22:32

Аз свалях картера и цялата помпа скоро щото се свалят за да се смени семерингата на коляновия вал от към ангренажа и помпата и цетката са измити и почистени но пак си е така. Е не е 10 секунди де. :)
Отговори

Pinto снимка Pinto 22 януари 2007 - 13:53

И аз мисля, че всичко е напълно нормално и няма място за притеснение. Имам Опел Астра от скоро. След като смених маслото, сложиха ми 15W40 и като е по студено лампата изгасва за 2-3 секунди. Иначе върви перфектно.
Отговори

astra17DTL снимка astra17DTL 22 януари 2007 - 13:59

Най-често при Опелите проблема с бавното изгасване на лампата на маслото респективно източване на магистралата и бавно вдигане на маслото в началния момент след запалване, се дължи на неплътното затваряне на клапана на регулатара за налягане на маслото. Причината се дължи на попадане на мръсотия при буталцето или механично износване и затруднено свободно движение на същото.
Затова препоръчвам, който има подобен проблем преди да започне със сериозните ремонти, да развие тапата на регулатора на налягане, да извади пружината /трябва да е здрава/ и буталцето /трябва да е без видими механични надирания/. Да се измият добре в кореселин след което да се омаслят с моторно масло. Аз лично с много фина шкурка леко шлайфах буралцето до лъскане, както челно, така и радиално.
При блокирало буталце може изваждането да е проблем, затова трябва да има някакво инструментче което да завършва с кукичка, която да подхване буталцето в отворите и да го издърпа. Буталцето има 4 отвора в тялото разположени на 90 градуса.
Трябва да се почисти и цилидъра в помпата, може да се ползва парцалче, което не пуска власинки, натопено в кореселин.
Поставят се обратно буталцето и пружината. Буталцето трябва да се движи свободно в цилиндърчето. Препоръчвам да се сложи и нова дифтунка на тапата.
При моя двигател се наложи да махна опората на двигателя за да имам свободен достъп до регулатора за налягане.
Работата е за около 2 часа.
Успех
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg