Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

За и Против добавките

temil снимка temil 12 февруари 2014 - 18:44

Здравейте колеги!Преди известно време свалях главата на двг.заради пробита гарнитура и на майсторите им казах да огледат всичко и ако трябва да сменят сегменти,лагери и т.н.Направиха главата както си трябва, и казаха че друго няма за ремонт,въпреки че компресията беше 10 на всички ц.- нямало ръбчета на цилиндрите и т.д. !?.За сега колата е ОК.
И сега въпроса ми е: 1. Да използувам ли добавка,с която ще повиша компресията и въобще КПД-то на двг ?

2.Коя от двете ? Ресурс или Хадо - ако използувам ?
3.Кога /при колко иносен двг.-цилиндри,компресия/ се използува ? Знам ,че при много "стар....двг." и виаграта не помага, но при колко "стар"?
Сигурен съм,че със замяна на някои части ще е най-добре, но ще е и доста по- скъпо, а и отново да разхвърлям двг.... Предполагам много автомобили има в това състояние, пък и това безпаричие...За това,ако можем да използуваме тези добавки ще икономисаме много средства и най-важното, нерви от "разни майстори". А сигурно и не напразно много химици и инжинери са умували по създаването им.
Много моля, по повдигнатите въпроси нека вземат отношение компетентните и ползувалите тези добавки хора, за което предварително им благодаря.
Отговори

mar40-71 снимка mar40-71 12 февруари 2014 - 19:39

Почнем ме ли да мислим за добавки....вкарваме в приключение автомобила.Един автоджамбазин ми каза....ако нещо не ти е наред с двигатела сипи му добавка...и по най бързият начин го продавай.Човека беше прав........Добавките имат и положителна страна....но аз не бих ползвал..В БГ всичко е възможно и позволено...
Отговори

svetoslav1 снимка svetoslav1 12 февруари 2014 - 20:02

Приветствам колегата за темата и тя би могла да се развие в правилна посока ако няма хейтвания от псевдо баровци,темата не е за тях,просто да я подминават,а да не се изтъкват! Мисля че повечето караме стари коли и е полезно да споделим опит,все пак една добавка е 20лв,а един ремонт на двг може да отиде над хиляда-е струва ли си да ги дадеш като ти оценяват колата на 2к,независимо колко си вложил в нея????? Все пак ако можем по-тънко да използваме максималният ресурс на колата-лошо няма!!!! Понеже повечето редовни колеги са майстори сигурно ще са против добавките естествено :smile3560:,но може да се очакват и обективни мнения!!!!
Отговори

LEVSKIMEN снимка LEVSKIMEN 13 февруари 2014 - 09:45

Аз честно казано съм скептично настроен към каквато и да е било добавка,но един колега ми каза,че на неговото опелче е сипал добавка Ресурс и останал много доволен,изчезнало е мъчителното палене през зимата,пушеците при студен мотор.Става въпрос за Астра Ф 1.7 дизел немския мотор.
Отговори

Vankissa снимка Vankissa 13 февруари 2014 - 11:25

По отношение на добавки, аз вярвам предимно на Bardahl и Lique Moly. Чувал съм за не един майстор, който лекува нередовна работа на мотора с 2 часова работа на мотора на място и концентрирана доза на една от двете. Аз лично в момента карам с това:
http://www.bardahl.b.../product/a/4449
... колата е И ремпанта, което води до добра работа на мотора и смъкване на разхода с около 0.3/100 - супер демек.

ОБАЧЕ,
когато говорим за добавки за нафта - винаги Castrol TDA, която е добре описана от колегите от офроуд форума. С нея съм карал Пасат 3-ка, 1,9 ТДИ 4 години - имаше уникална разлика в работата на мотора. Омегата карах 2 години с нея - ами не усещах нещо кой знае какво. И понеже цената й прогресивно расте се спрях на това:
http://www.bardahl.b.../product/a/5192
Познайте какво стана,... грешка P1220 след едноседмичен престой на колата на едно място при минусови темеператури. Съответно, мераци на майсторите да се смъква нагнетателна и т.н. Още не е сигурно какво точно се случи, ама най-верятно замръзна по-евтината нафта на ОМВ барабар с препоръчанатъа доза от въпросната добавка?!?!?!

В допълнение, миналата година дядото си купи ей това:
http://www.senax.bg/...-dizel-1-l.html
.... изхвърлихме го щото замръзна в бутилката преди да го сипем в резервоара....

Извод - не знам какво да мисля и как да опиша ситуацията с добавките ама май ще се връщам на Castrol....
Отговори

temil снимка temil 13 февруари 2014 - 15:35

Колеги извинявайте, само да уточня - темата е предимно за добавки към маслото.За това съм посочил и тези двете за които знам, не че и другите нямат отношение към КПД-то и състоянието на двигателя.За това очаквам примери и компетенто обосновано мнение за всяка употребявана или предложена добавка.Тук не става въпрос само за участие.
Отговори

Vankissa снимка Vankissa 13 февруари 2014 - 15:42

Без да се счита това като заяждане ще уточня, че първия ми пример е за добавка към маслото, която би трябвало да върши И това за което питаш.

Следващите ми примери целят по-скоро да покажат, че други продукти на същите производите не вършат това, което се твърди че вършат от където следва и извода, че може би си хвърляме парите на вятъра!

За мен също ще е полезно да видя някой доволен от конкретен продукт, дори бил той и не част от портфолиото на топ брандовете. Тия двете, за които питаш, за първи път ги чувам и ми проличат на нещо, което се продава в магазин за автокозметика.... без да се обиждаш.
Отговори

baidimitar снимка baidimitar 13 февруари 2014 - 17:33

Това с добавките е..... колкото човека питаш, толкова различни мнения ще получиш. Аз ще споделя моя опит с добавките за масла. Принципно съм против използването на такива, защото майстор в шише е по-скоро история за на маса, отколкото да върши някаква работа. Принципно в маслата си има добавки и то много на брой, дали ще сложиш още една или не всеки сам си решава.
Аз лично съм слагал една руска добавка, казва се универсален модификатор и струваше 100 лева, сипва се на загрял двигател и се караше незнам си колко километра.... а защо я сложих, ще споделя сега: Жена ми кара колата си вече 6 години (не е опел :) ) Преди 3 години някъде, при смяна на ангренаж се сваляха и семеринги на разпр. валове и майстора ме извика да ми покаже какво се случва там. Имаше наварявания, имаше шупли, имаше доста интервенции по мотора, за които незнаехме, разбира се. Сглоби я човека, ама двигателя си трака, не звучи добре... препоръката му беше колата да се продава веднага! Викам си ОК, няма проблем, ама чакай да пробваме с една добавка какво ще стане. Четох доста тогава, и доста глупости изчетох, накрая реших, че ще е тая руската. Сипах я и карах около 100км. не съм юркал колата, нищо. Който иска да вярва, който иска да не вярва, колата утихна, заработи нормално и до ден днешен е така, след около 30 000км! Жена ми все още си я кара и няма никакъв проблем, пали си и си върви супер, дори при доста ниски температури (колата е на улицата)... всеки сам да си направи изводи, аз пак ще кажа, принципно съм против добавките! стигне ли се до там, работата не е читава, ама ако сте прежалили колата не пречи да пробвате!
На моята слагам само в нафтата бардал.
Отговори

CH_M снимка CH_M 13 февруари 2014 - 18:09

И аз съм нааливал добавка, дано не бъркам изписването DURA LUBE, 180 мл. флакон за 49 лв.
Между 2000г. и 2005-та карах Vektra A с мотор C16NZ, с Холандска газова монтирана там, не съм имал за тия години никакви проблеми с колата като цяло, освен редовните Опелски :mhihi: .
Добавката ми я предложи мой приятел който се занимаваше с продажба на авточасти.
По онова време вървеше и масирана реклама на тоя "еликсир" по ТВ. Как се точи маслото от картера на Хамерикански влекач и само с добавката изкарва без масло N-ти на брой километри и няма проблем с мотора. По принцип и аз съм скептично настроен към тия добавки, но реших да пробвам, викам си нищо не губя, така и така или ще има някакво подобрение или няма да има промяна .
Помня че по упътване трябваше да се запали мотора, да загрее до работна температура и да се налее добавката без да се гаси.
Още след 15-на минути се усети затихване на мотора, стабилна работа на празен ход, изчезна по отчетливото тракане в главата от преди.Във вървежа не съм забелязал кой знае какво подобрение , но е факт че се подобри осезаемо "студения" старт.
Това е от мен, на тая Вектра в момента която карам не бих и налял, по-добре да ги изпия или изям парите за добавка но не и в мотора.
Отговори

mar40-71 снимка mar40-71 13 февруари 2014 - 20:04

Против добавките съм...Ако всичко е наред с автомобила не му трябват...Ако прецакваш друг по -неграмотен в твоя полза..е друг въпрос..Иначе имат и хубава страна..
Отговори

temil снимка temil 14 февруари 2014 - 16:01

брандовете. Тия двете, за които питаш, за първи път ги чувам и ми проличат на нещо, което се продава в магазин за автокозметика.... без да се обиждаш.
https://www.google.b..._sm=93&ie=UTF-8
https://www.google.b..._sm=93&ie=UTF-8
И още много други, кото Римет, Дуралюб, Универсален модификатор и т.н.
Отговори

temil снимка temil 07 март 2014 - 21:01

Здравейте колеги. Дълго време чаках някой да вземе отношение по темата, но уви.През това време обърнах де що имаше писано във форумите, за тези добавки, но намерих слагани само на Тойота,на Фолсваген, на Фият, Ауди, БМВ, и на други, но никъде не намерих лично мнение от колеги, ползвали добавки на Опел. Няма ли някой, който да е слагал добавки в маслото на двигателя и без да обяснява научно действието им, да разкаже на колко км. е бил двг., каква добавка е сложил, колко км. е направил с него и какъв е резултата?/надявам се да са повече?/ Питам, защото някъде прочетох, че отворите на хидравличните повдигачи на нашите двг. били много малки и имало опасност да станат още по-малки,което хич не е добре!! Разбрах още, че това е временно отлагане на ремонта с различните добовки за различно време и километри ?! От тук следва и другия въпрос - Последващия след време ремонт няма ли да бъде пагубен за този двигател?? Тъй като образувалото се керамично покритие,напр. при Хадо, ще бъде наранено от новите сегменти или обратно, или ще се наложи още по-тежък ремонт? Разбрах още нещо много важно - полезното действие на добавката осезаемо се усеща при определено износване на двг. /нито нов нито много износен/, а и различните добавки гарантират различен пробег.
Колеги, моля да ме извините за спама по същество и невежеството ми, но искам да извлека максимума от този двигател с минимум средства, както надявам се и не малко от вас. Продължавам да чакам с благодарност вашите мнения и примери!
PS.Интересно как някои смеят да използват добавки на БМВ , Ауди а при Опел няма ?!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg