Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Темпомат - монтаж, проблеми и въпроси

Lyudmil.Krumov снимка Lyudmil.Krumov 25 януари 2019 - 22:17

Здравейте, колеги,
Във връзка темата: До тук няма еднозначен отговор на въпроса в темата - Дали може да се инсталира темпомат на Х16XE? Отговорът е “ДА”. Успешно го инсталирах. Като за целта ви трябват машинка за съединител, лост и актуатора за жилото. Стопмашинлата не е нужно да е с 4 пина. Темпоматът работи и с такава с два (това беше въпрос задаван многократно, но до сега без отговор). Единственото кофти нещо за колегите с х16хел е че е необходимо да са изобретателни със закрепването на жилото на дросела. Надявам се скоро да имам време да дам повече подробности. Успех на всички захванали се с тази “интервенция” :)
Отговори

fanatic снимка fanatic 07 май 2019 - 17:11

:modownz:
Отговори

Y.Yordanov снимка Y.Yordanov 11 октомври 2019 - 14:50

Здравейте колеги,
имам Астра Г x18xe1, имам 4 кабелен конектор за темпомат при волана закачен за лостчето (допълнително е слагано) на мигачите с копчета за темпомат.
(нямам модула за темпомата). Не мога да намеря конектора за модула на круиз контрола в двигателния отсег.
Възможно ли е да имам кабел при волана, а да нямам при двигателя?
Отговори

corsa1.3i снимка corsa1.3i 22 юли 2020 - 17:04

 FirestorM, на 01 април 2013 - 20:45, каза:

Да се похваля и аз със светеща лампа при пуснат темпомат :)

Публикувано изображение
Отговори

didko_just снимка didko_just 23 юли 2020 - 22:22

:clapping:
Отговори

BloodyEagle снимка BloodyEagle 19 октомври 2020 - 06:50

Здравейте, прочетох цялата тема и не разбрах на зафира а с двигател Х18ХЕ1 (към дросела няма жило), 2000г., 1.8, 116к.с. необходим ли е допълнителен модул или трябват само: лостче на волана, бутон на съединителя и спирачката, програмиране (отключване) на автопилота. Благодаря за отделеното време!
Мнението беше редактирано от BloodyEagle: 19 октомври 2020 - 16:13
Отговори

brad4edat снимка brad4edat 24 ноември 2020 - 19:26

Здравейте! Стара тема но имам нужда от помощ. От скоро джиткам една Астра Г бензинка с прословутия маслояд x16xel. Искам да сложа темпомат, защото на друга кола ауди го имам и е страшно удобство.
Инсталацията на волана и на педалите я има. Газта е с жило с механичен волан!!!
Трябва ли да сменя педала с електронен, за да заработи машинката с жилото!? Изчетох темата и не разбрах отговора на това. Оферти за темпомати в ОЛХ намерих бол, но все са с електронен педал за газта.
Ако трябва да сменя педала с електронен, значи трябва да търся букса за такъв някъде около него. Ще се наложи ли пипане на софтуера на компютъра на колата или бучвам педала за буксата ако я има и ще сработи.

Ако не се налага електронен педал за газта, как тогава става чудесията около дросела!?

Въобще това ме тормози само за да поръчам, че съм с механичен педал нс газта а не електрониия. Съвет как да процедирам!?

Механичен педал на газта, погрешно съм писал волан по горе:)
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 25 ноември 2020 - 15:39

До колкото знам, жилото на машинката дублира жилото на педала.
Нищо не сменяш, само добавяш. Демек когато е на темпомат, педала ще ти мърда без да го настъпваш.
Чети още. Това във форума съм го чел.
Отговори

brad4edat снимка brad4edat 25 ноември 2020 - 18:56

 Стаевски, на 25 ноември 2020 - 15:39, каза:

До колкото знам, жилото на машинката дублира жилото на педала.
Нищо не сменяш, само добавяш. Демек когато е на темпомат, педала ще ти мърда без да го настъпваш.
Чети още. Това във форума съм го чел.


Привет! Да, точно така се получава. В един холандски форум го видях днес това за x16xel маслояда. Жилата стават две и педала на газта ще се движи.

Днес погледнах набързо около акумулатора и спирачната помпа за буксата за блока с жилото, но не я видях нито някаква издутина по кабелите там. Или я няма или е завряна някъде под бушониерите или акумолатора. Трябва да сваля да видя и около педалите дали има вързани буксички, номи се струва че съм ги мяркал тях, буксата на волана я имам.
Отговори

brad4edat снимка brad4edat 02 май 2021 - 00:16

Привет!
Повдигам темата понеже започнах монтажа на темпомата.
Мотора е прословутия маслояд X16xel 1.6 16v

Набавих всички части от друга Астра Г и започнах прехвърлянето. Оказа се че цялата ел. инсталация в купето я има заводски и просто смених лостчето, смених бутона на педала на спирачката и монтирах този на съединителя.

Работя по тази схема:
Моята връзка

Имам запитване и то е относно окабеляването за индикатора в таблото. При този мотор x16xel от къде се взима сигнал за да светне индикатора? На кой пин на прословутия куплунг X2 трябва да търся дали има връзка или къде директно трябва да прекарам кабелче до кой пин на куплунга на самия километраж? Това нещо за този мотор x16xel не го намирам никъде...
На горната смена на извод K от актуатора с жилото има червено-синя жичка която е описана неразбираемо за мен, веднъж SPEEDO (като километраж) и веднъж е обяснена като SPEED SENSOR ABS. Къде всъщност трябва да я свържа тазжи червено-синя жичка, към кой куплунг и пин?
Гледам че има и изхода от Актуатора за диагностика, който не е свързан никъде в схемата. Някаква идея къде се свързва евентуално!?
Кой мотор да посоча в Опкома за да активирам темпомата, ако успея въобще да го свържа от към двигателния отсек :)

Този куплунх X2 дето е главния с многото кабелчета до сервото за спирачките... е нема такова нещо на такова кофти място завряно. Направо ми разказа играта тоя куплунг. Възможно най-лошото място са избрали да го поставят и абсолютно никакъв аванс в кабелите да го издърпа човек малко нагоре да го работи свободно. Направо съм отвратен от това как е проектиран и поставен тоя куплунг X2.

Много ще съм благодарен ако някой може да ми помогне с моя мотор къде да свържа червено-синята жичка идваща от К пинчето на актуатора. И как да свържа индикацията в таблото да свети. Къде, кой куплунги са и кой пинове... Вече няколко дни ровя из нета но не намирам описано за Маслояда x16xel.

Обещавам и малко снимки ако успея да го подкарам и нещо не се подпали... :)
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 02 май 2021 - 23:13

На другата Астра къде беше вързано?
Няма ли начин да провериш?
Отговори

brad4edat снимка brad4edat 03 май 2021 - 23:46

Привет!
Не знам къде и как са били вързани, понеже ги взех частите през ОЛХ.

Разчетох схемите, събрах от 100 места в интернет схеми, комбинирах ги и прозвъних кабелите и куплунгите.
Утре ако всичко е наред ще сглобявам обратно и ако всичко е наред и тръгне ще кача снимки и схемите дето съм ползвал и обозначил кое къде точно ходи.

При Астра Г х16хел е голяма мъка с куплунга Х2. Заврян е в кучи г.з и е страшно неудобен за работа. Даже утре ще опитам дали мога да ползвам пинчета (женски) от куплунгите за аудиосистемите в колите. Изглеждат доста подобни с тези женските в куплунг Х2. А там трябва да добавя 3-4 кабела от към двигателния отсек. В купето ги има жиците до куплунга.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 05 май 2021 - 12:02

Нещо подобно беше и при мен Моята връзка
Цъкай на оранжевите стрелки...
И аз махах Х2

Червеносиния кабел от извод "К" отива до компютъра на пин 1/27 и е на руски "сигнал датчика скорости". Не би трябвало да ходи до Х2.
Не мога от компа на работа да кача снимки...
Мнението беше редактирано от Стаевски: 05 май 2021 - 14:26
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 05 май 2021 - 12:32

...
Мнението беше редактирано от Стаевски: 05 май 2021 - 14:27
Отговори

brad4edat снимка brad4edat 06 май 2021 - 19:22

 Стаевски, на 05 май 2021 - 12:02, каза:

Нещо подобно беше и при мен Моята връзка
Цъкай на оранжевите стрелки...
И аз махах Х2

Червеносиния кабел от извод "К" отива до компютъра на пин 1/27 и е на руски "сигнал датчика скорости". Не би трябвало да ходи до Х2.
Не мога от компа на работа да кача снимки...

За този мотор X16XEL дали трябва да обучавам компютъра или не се налага.
Голям зор имам с връзката към G на буксата с актуатора. Въпреки че инсталацията в купео е фабрична и уж съм извел правилно кабела от Х2 na pin 98 (запойх се към голям черно жълт кабелл на този пин). ми дава странни напрежения. 12V ми ги дава на изгасен контакт а на контакт ми дава 0-ла. а ми се струва че трабва да е обратно.

Най лощото от всичко е за тази куплунг Х2 не му намирам разпиновката, кое гнездо-пинче за какво е. Всичко е само откъслетъчно с числа по разни схеми или цвят, но никъде не намирам пълно описание на пиновете за какво са фабрично.

Аз сигнала за К -скороста го взех уж от една схема където беше посочено с цвят че излиза на Х2 на пин 62. Като цвят съвпадат син кабел с червено.
На моя мотор компютъра си е на сами мотор закрепен. Между мотора и акумулатора, не е под калника, и не знам дали въобще има кабел с сигнал за скороста да ходи до него, поо конкретно споменатия от теб колега пин 27. Свалих километража, запойх си диодче за символа да свети, изведох си кабел директно до куплунга за актуатора и сега пък километражза-скоростомера не работи. Съмнявам се дали не съм разкачил кабела за сигнала на скоростта докато дърпах куплунга Х2 да излезне нагоре. Виждах че ниско доло до предния ляв калник влиза малък кабел някъде към гумата и обратно влизаше някъде в кабеляците под куплунга Х2. Мястото е толкова отвратително, че абсолютно нищо не се вижда какво точно става там. Ако тоя малък кабел дето се шмугва към гумата е за сигнала за скорост... нищо чудно да съм го откачил и за това да не ми работи скоростомера. Трябва да огледам утре. Нищо чудно и при липса на сигнал за скорост да не ще и да се активира темпомата ако случайно съм го вързал точно сега и не се налага програмиране на компютъра. Моя компютър е двуредови куплунги, не са триредови куплунги като на другите компютри дето са снимани за темпоматите. За това незнам дали скороста се подава към него и дали е на пин 27 на някой от куплунгите.

В общи линии това ме мъчи страшно много, липсата на пълна разпиновка на куплунга Х2, кой пин за какво точно ама точно е и трябва ли да обучавам компютъра с ОПКОМ или не се налага.

Взех да се отчайвам вече, до тук 5 дена... всички напрежения ми излизат освен странните моменти с G
Голямо ходене по мъките е с тоя мотор и липсата на свясни схеми за него...
Мнението беше редактирано от brad4edat: 06 май 2021 - 22:06
Отговори

brad4edat снимка brad4edat 06 май 2021 - 21:02

Друго което гледам и ме чуди е за какво въобще е връзката през пинове 1 и 2 на ключа на спирачния педал. Тя е нормално затворена верига а при натискане на педала е нормално отворена!? Още повече че ведни схеми я има в други я няма. Фабрично е окабелено така, но за чии х.й е при положение че може директно да се мине без нея с директна връзка. Остава си само минаването през пинове 3 и 4 и въобще не е нужен ключ с 4 извода за спирачния педал.
За някакъв автоматик ли е за какво е въобще нужен тоя ключ с 4 извода на спирачката, като в едни схеми го има в други го няма.
Тая кола и окабеляването и ме шашват, а не е като да не съм пипал кабели по коли и компютри. Еб.си колата... :)
Отговори

brad4edat снимка brad4edat 06 май 2021 - 23:28

Намерих Разпиновката на Х2 за точно тоя мотор x16xel.
утре борбата продължава. Лека за сега!
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 07 май 2021 - 11:20

На спирачката двата пина са за стоповете, другите са за темпомата. Точно така са-прекъсват при натискане на спирачката. Като натиснеш, джаджата да знае, че искаш да спреш! :-)
Сигнала за скоростта е от датчика за АБС-а на предното ляво колело.
АБС-а и компа си говорят.
Компа знае скоростта.
На компа, на пин 1/27 /букса 1, пин 27/ влиза сигнал актуален със скоростта. Идва от АБС-а.Все е червеносин.
Той отива И до извод К на джаджата/червеносин проводник/.
За какво му е да ходи до Х2?

Сигнала за скоростта за скоростомера не отива чрез този кабел.Там кабела е червеножълт. От букса1, пин7 на компа и отива на пин 27 на таблото с уредите...Но това не ти е нужно за темпомата.
Отговори

brad4edat снимка brad4edat 07 май 2021 - 12:12

За какво е пин 7 от компа. Ако е за лампата в таблото да си го вържа. Така и така запойх диода в таблото да свети символа.
Коя точно е букса 1 на компа. Горната към капак или долната към асвалта. Там не съм итварял още. Но видях в нета че е с двуредови куплунги а не триредови.

При някои астри сигнала за скороста ходи и към по-модерния инфо дисплей и фабричното радио, но при някои...
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 07 май 2021 - 14:08

 brad4edat, на 07 май 2021 - 12:12, каза:

За какво е пин 7 от компа. Ако е за лампата в таблото да си го вържа.

За показанието на скоростомера е. В таблото на уредите.
Няма нищо общо с индикаторната лампа.
За лампата трябва да е отделен извод - самостоятелен.
Туй кабелче дето си го извел директно до джаджата, закачил ли си го някъде? По него би трябвало да дойде минус, като темпомата е активен.
Въпроса е къде да го закачиш! Не го закачай никъде докато не подкараш темпомата! После му търси мястото...
Би трябвало да е от джаджата и да показва кога темпомата е активен. Там не знам.

Относно не работещия скоростомер:

При вкарване на таблото да не си изкривил някой пин?
При даване на контакт светва ли ти лампата за АБС-а?
Ако някой датчик за АБС-а е откачен, би трябвало лампата за АБС-а да не гасне при контакт.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg