Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

ASTRA H - ПРОБЛЕМИ ?

ceko снимка ceko 16 май 2019 - 19:32

Нивомера заработи.След 20лева за нова сонда и удоволствието ръцете ти да миришат на бензин цял ден,нещата се оправиха.Смяната няма да я коментирам,елементарно и нищо особено за отбелязване.
Отговори

GeorgiGK снимка GeorgiGK 23 май 2019 - 11:23

Здравейте, малко общо обяснение на проблема, а именно : грешка 0621 в комбинация със светеща иконка на акумулатора. При работеща кола, замерването на клемите на акумулатора ми показа 11.7 V и иконата на акумулатора си свети постоянно, явно се движа на АБ само.Към какво ще ме насочите да погледна първо, иначе съм се насочил и към сваляне на алтернатора като краен вариант. Акумулатора го свалих и го сложих снощи да си го позаредя, че вчера ми се наложи да измина към 8 км само с негова помощ. Сложих го на зарядното и тръгна от 12.4 V, сутринта беше спряло зареждането на 13.2. Та какво бихте ме посъветвали? Мерси за отделеното време.
Отговори

GeorgiGK снимка GeorgiGK 25 май 2019 - 21:25

Здравейте отново. Дилема се реши и решението беше очаквано. След смяна на диоден блок и регулатор, нещата дойдоха по местата си. Да видим до кога ще изкарат новите части. Само ме притеснява, че семерингата, която сложиха откъм вакуум помпата, като че ли не беше точно каквато трябва. Тя и старата не беше май такава, беше почнала да яде леко оста. Времето ще покаже. Лека вечер!
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 25 май 2019 - 22:20

Някой показа ли ти после че "диодната плочка" старата е "заминала" ? Предполагам не.
Щото трябва зверски да си го товарил за да замине. По-често регулаторите сдават багажа.

Искам да кажа че имам съмнения че са те изработили с една "диодна плочка".
Друг е въпроса ако си откачал клемите при работещ двигател. Това в много случаи води до изгаряне на въпросната "плочка".
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 25 май 2019 - 22:22
Отговори

калекото снимка калекото 13 юни 2019 - 16:59

ECN 017012 (Р0170) - бедная смесь отработавший газ. Оказа се замърсен МАП-сензор.
Отговори

Цветан.82 снимка Цветан.82 03 септември 2019 - 00:02

Зравейте,след проблем с генератора го подмених с чисто нов,но след два-три дни работа през което на борда неизмено ми даваше стоиности от порядъка на 14.2-13.8 волта,сега като запаля колата вдига пак на 14.1-14 и след мало пада на 13.5-13.3 после като изгася и пак запаля ситуацията се повтаря отново,подържа сравнително ниско зареждане 13-2-13.5 .На какво може да се дължи този проблем при положение генератора е нов и акумулатора е на 1 година,и друго забелязах при продалжително работа на колата с включени консуматори фарове климатик, вдигнах капака , минусовата клема на акумул. доста беше загряла по точно най топло беше на болта на клемата на единия от трите кабела които са свързани.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 03 септември 2019 - 00:08

 Цветан.82, на 03 септември 2019 - 00:02, каза:

Зравейте,след проблем с генератора го подмених с чисто нов,но след два-три дни работа през което на борда неизмено ми даваше стоиности от порядъка на 14.2-13.8 волта,сега като запаля колата вдига пак на 14.1-14 и след мало пада на 13.5-13.3 после като изгася и пак запаля ситуацията се повтаря отново,подържа сравнително ниско зареждане 13-2-13.5 .На какво може да се дължи този проблем при положение генератора е нов и акумулатора е на 1 година,и друго забелязах при продалжително работа на колата с включени консуматори фарове климатик, вдигнах капака , минусовата клема на акумул. доста беше загряла по точно най топло беше на болта на клемата на единия от трите кабела които са свързани.


Отговорил си си на въпроса, лоши връзки по кербовките на кабелите.
Явно на тия коли, като минат 15-тина години и силовите кабели трябва да се сменят. Или поне да се направят с кабелни обувки и други клеми...
Като мериш напрежението, мери го с уред на болта на алтернатора направо и корпуса му, там няма да пада. 14.3 до 14.5 трябва да е някъде.
Отговори

Plamentp снимка Plamentp 04 септември 2019 - 08:51

Купих астра н 1.6 туинпорт. След 2 месеца и 2 резервоара бензин започна бял дим от ауспуха. Заъапих отвора под дроселната клапа и оставих парите да излизат свободно,защото се оказа че има проблем с маслените газове. Може ли да има някакви поражения ако колата се кара така докато дойде новия капак.
Отговори

Цветан.82 снимка Цветан.82 05 септември 2019 - 14:40

На минуса има три кабела,единия дебел къс е хванат яко за калника , купето,проверих, другите два дебел и тънак обаче не мога да ги проследя влизат заедно с плюсовите червени дебели в пластмасова изолация на зад и на долу на двигателя, те каде отиват и каде са вързани,също така не мога да видя каде другаде има маса кабел,някакъв медна оплетка за двигател , купе за да ги провера връзките им.
Отговори

калекото снимка калекото 19 септември 2019 - 21:09

 Plamentp, на 04 септември 2019 - 08:51, каза:

Купих астра н 1.6 туинпорт. След 2 месеца и 2 резервоара бензин започна бял дим от ауспуха. Заъапих отвора под дроселната клапа и оставих парите да излизат свободно,защото се оказа че има проблем с маслените газове. Може ли да има някакви поражения ако колата се кара така докато дойде новия капак.

Руснаците карат десетки хиляди км така. А защо цял капак? Можеше да смениш само мембраната за 25 лв.
Отговори

petargeorgiev.7212 снимка petargeorgiev.7212 19 октомври 2019 - 10:27

Здравейте,колеги.
Карам ASTRA H на газ.На газ върви перфектно, но от известно време на бензин не работи добре.
Показва грешка P1300 и имам чувство ,че работи на 3 цилиндъра.
Смених свещи,бобина,дебитомер,почистих каналите на ЕГР,проверих налягането на рейката ,но проблема си остава.
Проверих и инжекторите.Казаха,че са добре.
Ако имате някакви идеи къде може да е проблема,ще съм ви благодарен да споделите.

Поздрави
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 19 октомври 2019 - 11:06

А преди всичките тези неща(свещи + бобина + дебитомер, което си е цифра събрано заедно), да се сетихте да измерите налягането в цилиндрите ?
Първо от там се тръгва. И каквото и да е, манометъра за бензините струва 20-тина, 25 лева и е много полезен уред.

Проверете кабелите които отиват до бобината, да не би да има нещо там.
А каква бобина сложи? какви свещи ? Обикновено се препоръчват свещи на БОШ, Бобината казват различни марки работят, други не работят добре. Последно май гледах че на Хитачи сложил тук колега и нямало проблем с нея.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 19 октомври 2019 - 12:15
Отговори

petargeorgiev.7212 снимка petargeorgiev.7212 21 октомври 2019 - 10:12

 Д-и-м-о-в, на 19 октомври 2019 - 11:06, каза:

А преди всичките тези неща(свещи + бобина + дебитомер, което си е цифра събрано заедно), да се сетихте да измерите налягането в цилиндрите ?
Първо от там се тръгва. И каквото и да е, манометъра за бензините струва 20-тина, 25 лева и е много полезен уред.

Проверете кабелите които отиват до бобината, да не би да има нещо там.
А каква бобина сложи? какви свещи ? Обикновено се препоръчват свещи на БОШ, Бобината казват различни марки работят, други не работят добре. Последно май гледах че на Хитачи сложил тук колега и нямало проблем с нея.
Отговори

petargeorgiev.7212 снимка petargeorgiev.7212 21 октомври 2019 - 10:27

Здравей колега Димов.
Според мен проблема е някъде по бензиновото трасе,защото на газ върви перфектно.
Компресията е добре.
Колата е със сменени сегменти,всичко по главата е оправено и паснато.


Поздрави
Отговори

swetlioo снимка swetlioo 11 януари 2020 - 19:05

Колеги, имам проблем с Астричката. Първо се извинявам, ако пиша на грешното място, но пиша от стар iPhone, като изгледа от него е направо ужас и не мога да уцеля темите.
Та по въпроса.
Днес както си карам колата, която е с 1.7 цдти Z17 DTH 101 к.с. 2005 г., изведнъж почна нещо да свири отпред, като от ролка или ремък. Така 1-2 км, след което спря и колата почна да се държи странно. Загуби мощност, радиото почна да се изключва, после и парното и светна лампата за акумулатора. Веднага обърнах към нас, като бях на 2-3 км от нас и по пътя взе да става по-зле, като волана напълно изчезна. Прибрах колата и звъннах на бащата за съвет, защото има Корса с 1.7 исузо. Каза ми да разказа акумулатора и ако колата загасне, значи е алтернатор. Направих го и моментално изгасна колата. В скритото меню на навигацията ми дава, че акумулатора е на 10.4 волта, при искани 13.5 волта.
Та предполагам е нещо в алтернатора, но имате ли идея при този модел, ако проблема е там, какво се сменя и колко струва, може ли изобщо да се ремонтира, защото бърза справка в интернет за нов алтернатор, показва средни цени от 500+лв.
Всякакви съвети и помощ са добре дошли.
Благодаря в аванс и се надявам да не ми затриете питането. Може да го преместете където е необходимо.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 11 януари 2020 - 19:18

 swetlioo, на 11 януари 2020 - 19:05, каза:

Колеги, имам проблем с Астричката. Първо се извинявам, ако пиша на грешното място, но пиша от стар iPhone, като изгледа от него е направо ужас и не мога да уцеля темите.
Та по въпроса.
Днес както си карам колата, която е с 1.7 цдти Z17 DTH 101 к.с. 2005 г., изведнъж почна нещо да свири отпред, като от ролка или ремък. Така 1-2 км, след което спря и колата почна да се държи странно. Загуби мощност, радиото почна да се изключва, после и парното и светна лампата за акумулатора. Веднага обърнах към нас, като бях на 2-3 км от нас и по пътя взе да става по-зле, като волана напълно изчезна. Прибрах колата и звъннах на бащата за съвет, защото има Корса с 1.7 исузо. Каза ми да разказа акумулатора и ако колата загасне, значи е алтернатор. Направих го и моментално изгасна колата. В скритото меню на навигацията ми дава, че акумулатора е на 10.4 волта, при искани 13.5 волта.
Та предполагам е нещо в алтернатора, но имате ли идея при този модел, ако проблема е там, какво се сменя и колко струва, може ли изобщо да се ремонтира, защото бърза справка в интернет за нов алтернатор, показва средни цени от 500+лв.
Всякакви съвети и помощ са добре дошли.
Благодаря в аванс и се надявам да не ми затриете питането. Може да го преместете където е необходимо.


Алтернаторът се сваля и ревизира. Той е с помпа на него и затова докато е свален се сменят и уплътненията й.
Ако не можеш сам, свали го и го занеси където се занимават с алтернатори. И след това всичко ще си е както е било преди. Затова са започнали да ти изчезват едно по едно големите консуматори, защото алтернаторът е спрял да зарежда.

Може да се ремонтира, струва зависи какво ще сложиш. С нискобюджетни неща, може и 80 лева да излязат частите, но с хубави повече, може би към 120. Колко ще вземат за рециклирането, не знам. Винаги е по-добре да се сложат по-хубавите неща - регулатор Бош, хубави лагери(NSK), по-скъпия колектор.
Така че бъди готов с едни 200 лева с труда .. пък дали +- малко, ще се види.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 11 януари 2020 - 19:24
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 11 януари 2020 - 19:19

Алтернатора се ремонтира и всичко си идва на местата. Проблема е, че демонтажа е кофти. А на него се намира и вакуум помпата...
Отговори

swetlioo снимка swetlioo 12 януари 2020 - 08:22

Ясно, благодаря за бързите и адекватни отговори. Утре я карам в сервиза. Проблем ли ще е за колата, да мина километър още с нея, в това състояние, за да стигна до най-близкия сервиз за стартери и алтернатори?
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 12 януари 2020 - 08:32

 swetlioo, на 12 януари 2020 - 08:22, каза:

Ясно, благодаря за бързите и адекватни отговори. Утре я карам в сервиза. Проблем ли ще е за колата, да мина километър още с нея, в това състояние, за да стигна до най-близкия сервиз за стартери и алтернатори?


За колата не е , но за акумулатора може да е . Пусни го на заряд за поне 2-3 часа преди да тръгнеш. Най-добре цяла вечер днес.
Отговори

swetlioo снимка swetlioo 12 януари 2020 - 10:21

Така ще направя.
След като го рециклират, ще пиша за отзиви.
Благодаря за съветите и помощта.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg