Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Префасониране на C20NE в 20NE

veso_pesa снимка veso_pesa 19 август 2008 - 21:14

 indianeca1983, на Aug 19 2008, 10:43 AM, каза:

Мерси колега ,но като съм М 1.5 защо като замася пин 20 които при мен не се използва от компа нямя ефект,лампата пак свети.

Колега и при мен е така,но като го правих нямах много време да връзвам кабелите и е възможно да не съм дал хубава маса , като имам време ще пусна направо един "минус" от клемата на акумолатора и тогава ще видим какво ще стане :dance:
Отговори

Angelinoff снимка Angelinoff 17 март 2009 - 12:19

Така , да теглиме една черта преди да слизам долу при колата :icon_razz2:

Ако правилно съм прочел дотук :
М4,1 - замасява се 27 краче и номера му е 0 261 200 100
М1.5 - замасява се 20 краче и номера му е 0 261 200 530


Моля ако има други важни елементи някой да издаде!
Отговори

Angelinoff снимка Angelinoff 17 март 2009 - 13:41

Така ,
слязох , оказа се мотроник 1.5

Заголена жичка на 20-то краче ,
ето тук се вижда бялата - заземена на някаква джаджа , която секи път като я пипнех издаваше звук :icon_razz2: както и да е може би е за алармата ли знам ли ...

Прикачено изображение

ето после къде се намира буксата на ламбда сондата на Вектра А :

Прикачено изображение

Резултата - колата държи супер стабилни обороти , направо мърка.... се едно не е мойта вектра!
сега тръгвам на бачкане и довечера ще споделя за вървежа!!
Мнението беше редактирано от Жоро: 25 април 2017 - 08:56
Причина за редактиране:: Качвам снимките директно в темата за да не се загубят :)
Отговори

Yav снимка Yav 17 март 2009 - 21:47

 Angelinoff, на 17 Mar 2009, 01:41 PM, каза:

Така ,
слязох , оказа се мотроник 1.5


Заголена жичка на 20-то краче ,
ето тук се вижда бялата - заземена на някаква джаджа , която секи път като я пипнех издаваше звук :icon_razz2: както и да е може би е за алармата ли знам ли ...

Прикачено изображение

колега как разбра кое ти е 20-то краче.Гледах днес и буксата и самото ЕКУ с пиновете,никъде няма ориентир за номерацията на отделните пинове
Мнението беше редактирано от Жоро: 25 април 2017 - 08:55
Причина за редактиране:: Качвам снимките директно в темата за да не се загубят :)
Отговори

Angelinoff снимка Angelinoff 17 март 2009 - 22:08

Не си го гледал хубаво :)) при това положение на еку-то 20 краче се пада откъм вратата на средния ред ....
ако си М1.5 де ...
Отговори

Yav снимка Yav 17 март 2009 - 22:17

 Angelinoff, на 17 Mar 2009, 10:08 PM, каза:

Не си го гледал хубаво :)) при това положение на еку-то 20 краче се пада откъм вратата на средния ред ....
ако си М1.5 де ...


добре де ти как разбра че е това по кое се ориентираш,като няма цифри(или поне аз не ги видях)
М1.5 съм. я ми обясни по точно кое краче е :))от къде на къде броиш 20-то краче
поздрави!!!
Отговори

Angelinoff снимка Angelinoff 17 март 2009 - 23:09

Еми аз така се заврях че ми опираше главата в пода и с едно фенерче светих да погледна . Иначе трябваше да свалям еку-то ...
И точно под последното краче на средния ред пишеше 20.

Събота и неделя мисля да свалям екуто обаче за да пойна жицата , че така ми се струва несигурна работа. Тогава ще ти снимам да видиш ако не си се заврел и ти до тогава :icon_razz2:

Иначе ей сега на връщане от работа смрадливия клапан не ми спира газта и доста поизръчках ... според мен има разлика
Отговори

Yav снимка Yav 17 март 2009 - 23:31

 Angelinoff, на 17 Mar 2009, 11:09 PM, каза:

Еми аз така се заврях че ми опираше главата в пода и с едно фенерче светих да погледна . Иначе трябваше да свалям еку-то ...
И точно под последното краче на средния ред пишеше 20.

Събота и неделя мисля да свалям екуто обаче за да пойна жицата , че така ми се струва несигурна работа. Тогава ще ти снимам да видиш ако не си се заврел и ти до тогава :icon_razz2:

Иначе ей сега на връщане от работа смрадливия клапан не ми спира газта и доста поизръчках ... според мен има разлика


да ти кажа и аз опрях в пода :icon_wink2: ма не можах да ги видя добре.Много ще съм ти благодарен ако пуснеш някоя и друга снимка
а за разликата-в положителна насока ли е,имам предвид върви повече на газ и бензин или...
Отговори

Angelinoff снимка Angelinoff 17 март 2009 - 23:37

ами разликите са три:
-стабилни обороти
-загаснала чек ламБа на газ докато съм
-по-добра динамика от 1500 до към 3000 оборота .... се едно "олекна" колата

Притеснява ме , че като че ли малко по - височки обороти и си мисля , че момента с жица от едно друго краче до дебитомера дето трябваше да се тегли може да ги оправи.
на почти 1000 оборота ми е студеншка и после като загрее леко минава 1000-та .... :icon_razz2:
Отговори

Yav снимка Yav 18 март 2009 - 12:59

 Angelinoff, на 17 Mar 2009, 11:37 PM, каза:

ами разликите са три:
-стабилни обороти
-загаснала чек ламБа на газ докато съм
-по-добра динамика от 1500 до към 3000 оборота .... се едно "олекна" колата

Притеснява ме , че като че ли малко по - височки обороти и си мисля , че момента с жица от едно друго краче до дебитомера дето трябваше да се тегли може да ги оправи.
на почти 1000 оборота ми е студеншка и после като загрее леко минава 1000-та .... :icon_razz2:


всичко това при работа на газ ли е колега
а при работата на бензин има ли някаква разлика
Отговори

oci снимка oci 28 март 2009 - 18:17

Така да разкажа и аз днес какво направих. Разглобих си кората свалих буксата и намерих пин 20. Замасих го, след което изключих сондата и запалих... О чудо няма светещ чек енджин :love_opel: Други реални разлики не забелязвам - може би държи една идея по-стабилни ниски обороти. След това обаче реших да махна замасяването(без да включвам сондата) и запалих отново и познайте - Лампа НЕТ :2bg: Засега си оставих с вързана маса на краче 20, и ще покарам така и ще докладвам как е положението с разхода/вървежа и грешките в ЕСU-то.
Ето и малко снимков мат'рял:

това е ECU-то ми(1.5):

Прикачено изображение

тук е буксата на ECU-то, като с червена стрелка съм показал къде е пин 20(ако се приближи дори се вижда надписа):

Прикачено изображение

а това е гнездото където аз си сложих кабела за масата(отново с червена стрелка е показано къде трябва да се сложи маса):

Прикачено изображение

от къде изключих ламбда сондата:

Прикачено изображение
Мнението беше редактирано от Жоро: 25 април 2017 - 08:55
Причина за редактиране:: Качвам снимките директно в темата за да не се загубят :)
Отговори

The.Rampage.Rado снимка The.Rampage.Rado 14 април 2009 - 22:04

И има ли разлика? Щот мисля, че на мойта тва й е проблема да ми дава 16 газ... Няма да я бъде тая... :icon_wink2:
Отговори

Sandman снимка Sandman 15 април 2009 - 07:58

Аз също съм с Ц20НЕ, и след манипулацията не забелязах промяна. Освен, че вече не ми светва чека :icon_wink2:

На бензин ми дава около 10, на газ 12.
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 20 април 2009 - 10:37

Колеги заел съм се и аз с тази манипулация но искам да направя нещата както трябва.

Немога да си намеря сходна кабелна обувка която да завра в големия клеморед така че всичко да си е все едно от завода.

Остава ми вариант да припоя лекичко тънък кабел за 20 краче на ЕКУ то и пак да излезе с големия сноп кабели.

По какъв начин направихте връзка с кабелчето към ЕКУ то това ме интересува.

МОето ЕКУ е М.1.5

ето снимка

Прикачено изображение
Мнението беше редактирано от Жоро: 25 април 2017 - 10:51
Причина за редактиране:: Качвам снимките директно в темата за да не се загубят :)
Отговори

kvalev снимка kvalev 20 април 2009 - 15:44

Привет на всички...............


Тази модификация е чудна и аз едно време съм я правил на вектрата си...

съветвам ви освен че ще подадете маса на краче 20 за да чете компа таблица без ламбда сонда,
да направите и връзката към онова краче на
дебитомера което явно всички знаете обаче си го спестявате като труд.....

След това да отидете на един газанализатора и да настроите от потенциометър на дебитомера който е под капачето СО-то,
за да ви работи двигателя с правилната смес на бензин......


И така успех... Ако на някой му трябва схема на връзките все още пишете и ще я пратя.



Успех...........
Отговори

oci снимка oci 20 април 2009 - 16:24

След известно тестване и каране смело мога да кажа - "уревайте тия сонди". Двигателя държи една идея по-стабилни обороти на празен ход. Относно вървежа не мога да кажа - като че ли разлика няма. Разхода обаче леко намаля! Карам смесено(градско/извънградско) и със сондата с една бутилка(25л) минавах 200км - засичано многократно. Сега с едно пълнене минавам 220км - засичано над 10 пъти вече!

sashonikolov Аз лично намерих по дебел кабел, заголих малко по-дълга част от него и прокарах през дупката на гнездото(това жълтото на 2та снимка от предния ми пост). След това омотах заголената част няколко пъти за да не може да се извади, включих буксата и готово - всичко стана идеално. Иначе такива кабелни обувки се продават и са некви стотинки - този вариант май ще е най удачен. Просто аз го правих в неделя и нямах избор <_<
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 20 април 2009 - 16:57

За утре са ми обещали да ми донесат клема от ЕКУ и от там ще си извадя кабелна обувка за да стане всичко пригледно.

Колегата в по-горния пост пише за кабел от ЕКУ към Дебитомер...за връзка от 43 краче на ЕКУ към 1во на дебитомера ли става дума или не съм разбрал правилно?
А може ли някой да обясни за какво се пуска кабела към Дебитомера?
Мнението беше редактирано от sashonikolov: 20 април 2009 - 20:08
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 21 април 2009 - 18:21

Колеги днес намерих кабелна обувка като тези в голямата клема на компютъра и си направих кабелчето както си му е редът.

Обаче.......след подаване на маса на 20 краче колата буквално УМРЯ на бензин.Просто и в ниските обороти започна да тресе при подаване на газ не се развърта мотора......бе все отрицателни ефекти и нито един положителен като изключиме това че лампата за чека угасна.

Незнам при вас защо и как е постигнат положителния ефект но при мене не се получи.

Питах няколко пъти за кабела до дебитомера и съм убеден че там е проблема защото не съм го пускал него.

А и няма как да да го пусна по простата причина че в дебитомера ми няма потенциометър за настройка.Може би е възможно да се прави някаква корекция от натегнатостта на пружината на клапата но понеже там не съм на ясно няма да пипам.

В схемите беше показано че се слага допълнителен потенциометър но никъде не се уточни с каква стойност трябва да е той.

Без неговата настройка само с връзването на маса на 20 краче ефектите са повече отрицателни от колкото положителни

Все има хора които са правили тази манипулация и четат и пишат в този форум но немога да разбера защо няма конкретна информация за процедурата.

Интересното е че има мнения на колеги които пишат че само с подаване на маса на 20 краче и всичко заспива едва ли не и мотора започва да работи перфектно...защо тогава така се получи при мене.

След като нямам потенциометър на дебитомера за допълнителна настройка може ли да се прави настройка от натегнатостта на пружината или е по-добре да се сложи допълнителен потенциометър (естествено ако се знае с какви параметри е той)?
Отговори

kvalev снимка kvalev 21 април 2009 - 21:01

Ето корекцията.........


В моя дебитомер имаше потенциометър, той е за настройката на СО-то когато закачите колата на газ анализатор.....


Публикувано изображение


Успех
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 21 април 2009 - 21:03

Значи когато има потенциометър е ясна картинката...

Но когато НЯМА и трябва да се слага допълнителен беше въпроса колко килоома трябва да бъде допълнителния потенциометър?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg