Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Проблем с Astra H 1.7cdti 110кс

esil2 снимка esil2 09 октомври 2022 - 18:29

Помагайте колеги, днес след обяд запалих колата и няма мощност да потегли тръгва да гасне, като преди това сутринта се прибрах от път и всичко беше ок. При само диагностика с газта и спирачката излиза грешка 040952 но лампи по таблото не светят. ЕГР-а го чистих пролетта не беше особено зацапан, ДПФ-а гледам се включва след около 200-250км и докато не приключи не гася колата. Преди малко пак пробвах да я запаля и мощността се възвърна даже направих едно кръгче но дали пак няма да се появи проблема. Някакви идеи какво да правя?
Мнението беше редактирано от esil2: 09 октомври 2022 - 18:35
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 09 октомври 2022 - 18:38

Датчика за позиция на ЕГР или веригата му. Аз го ядох същия преди месец, но в комбинация с датчика на дросела. Реших го по сталински: има човек, има проблем, няма човек, няма проблем.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 09 октомври 2022 - 18:39
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 09 октомври 2022 - 18:54

Напълно съгласен с Тишо, само ще го допълня:

Меньшее детали, большее надежности
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 09 октомври 2022 - 20:13

 esil2, на 09 октомври 2022 - 18:29, каза:

Помагайте колеги, днес след обяд запалих колата и няма мощност да потегли тръгва да гасне, като преди това сутринта се прибрах от път и всичко беше ок. При само диагностика с газта и спирачката излиза грешка 040952 но лампи по таблото не светят. ЕГР-а го чистих пролетта не беше особено зацапан....Някакви идеи какво да правя?

Зацапва се и остава отворен, следващия път(ако решиш да има такъв) даваш на контакт (без да палиш) и вадиш ключа, вдигаш капака и махаш буксата на ЕГР и после палиш нормално-ще светне йолата с ключ ама това е нормално...после пак добро чистене от сажди.
Отговори

esil2 снимка esil2 10 октомври 2022 - 05:09

 dusty rain, на 09 октомври 2022 - 20:13, каза:

Зацапва се и остава отворен, следващия път(ако решиш да има такъв) даваш на контакт (без да палиш) и вадиш ключа, вдигаш капака и махаш буксата на ЕГР и после палиш нормално-ще светне йолата с ключ ама това е нормално...после пак добро чистене от сажди.

Ако съм разбрал правилно при тази врътка клапана ще остане затворен след като запаля, само дето ще свети чека. А колата ще върви ли?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 10 октомври 2022 - 06:58

В авариен режим
Можеш да разглобиш и да го попистиш хубаво заедно с колектора. Вероятно ще се оправи всичко.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 10 октомври 2022 - 07:00
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 10 октомври 2022 - 07:29

 esil2, на 10 октомври 2022 - 05:09, каза:

А колата ще върви ли?

Да! В ниските дори повече. Няма да е в авариен той е до 3000об. а така си развърта докрай без проблем.
Мнението беше редактирано от dusty rain: 10 октомври 2022 - 07:34
Отговори

esil2 снимка esil2 10 октомври 2022 - 07:40

Благодаря за съветите и изказаните мнения, ако пак го направи поне ще знам какво да правя за да не ме остави някъде по път.На първо време ще я продухам някъде на обороти а когато имам възможност ще го сваля за чистене.
Между другото какво ви е мнението за махане на дпф-а и егра-а разбира се софтуерно, заслужава ли си човек да се отърве от тези проблеми.
Мнението беше редактирано от esil2: 10 октомври 2022 - 07:56
Отговори

FaKeR снимка FaKeR 10 октомври 2022 - 07:57

При кола на тези години и незнайни километри - да.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 10 октомври 2022 - 12:06

Горе съм го описал много добре. Ще го преведа на бългаски - по-малко детайли, по-голяма надеждност.
Ако имаш пари за нов егр и дпф - няма лошо да си купиш и да ги инсталираш. Ако нямаш - аут.
Освен всичко останало, много са малко "великите еколози", които смятат, че тия неща вършат нещо огромно. Думите им са лицемерни също.
Същото важи и за PPF-ите и егр-ите при бензините, ама същото. Лицемерие до безкрай. Толкова време нямаше ни едното, ни другото и като гледам нищо не се е променило. Тия глупости за "голямото затопляне" са такива пълни тъпотии, че няма накъде. природата си работи въпреки нас и простотиите ни. Но това безмозъчните не го разбират.

И другото, щом вече има достатъчно методи и програми за премахването им, то извади си файла от компютъра и вече почти всеки ще ти ги махне, що се отнася за този автомобил.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 10 октомври 2022 - 12:13
Отговори

esil2 снимка esil2 10 октомври 2022 - 13:18

Това е така ама без тези карантии какво следва с годишните технически прегледи.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 10 октомври 2022 - 13:19

Нищо
Отговори

esil2 снимка esil2 13 октомври 2022 - 14:18

Онзи ден един майстор ми закачи колата на компютър и пусна принудителна регенерация малко да се продуха и два дни всичко добре. Днес пак ми направи същия номер запали и няма мощност да тръгне. Изчаках я така известно време след което дадох на контакт после извадих контактния ключ и махнах буксата на егр-а, запалих и пак същото няма мощност. Пробвах с откачване на акумулатора за 1час, палих я с извадени букси на егр и дебитомер резултат никакъв само дето ми записа един куп грешки и светна чека. Грешките на пробата с педалите са: 010027, 040907, 011001 и 040952. На края реших да я паля отново като леко давах газ (при повече газ гасне) и изведнъж нещо като, че ли отпецна и мощността дойде. Понеже пролетта като чистих егр-а беше много малко зацапан съмнявам се, че от ново чистене ще се оправи. Колата я ползвам непрекъснато и май най добре ще е да си купя един егр.
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 14 октомври 2022 - 09:12

Най добре е да инвестираш сумата за нов ЕГР в операция по премахването му както
и на ДПФ предвид факта, че и двата приключват земния си път а китайските ЕГР-и изкарват по година и половина максимум.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 14 октомври 2022 - 12:23

На къси разстояния, ниски обороти и непродухване чат пат, се случват подобни неща. Караш я всеки ден но на ниски обороти и къси разстояния се дръсти кат дрът тютюнджия.
Отговори

esil2 снимка esil2 14 октомври 2022 - 15:18

Не знам без ДПФ и ЕГР няма ли да има проблем на техническите прегледи. Между другото от техническа гледна точка какво най вече се прецаква в този ЕГР, механичната или електрическата част. Имам един приятел със Сеат също с електрически ЕГР и въпреки, че клапана му не е наред и му свети чека Сеата си върви, докато тук при Опел не можеш да потеглиш директно те оставя на пътя, дори изключването му от буксата при мен не помогна за да тръгне колата.
Мнението беше редактирано от esil2: 14 октомври 2022 - 15:20
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 14 октомври 2022 - 15:41

Зависи как е закодиран в софтуера. Ако датчикът му се взема под внимание(електрическата му част), то нищо чудно и да прецаква впръскването на гориво. Зависи кой какво е писал и как.

За прегледите, най-много да ти смъкнат една категория надолу, ако някой все пак гледа тия неща. Нищо, за което да ти дреме.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 14 октомври 2022 - 15:42
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 14 октомври 2022 - 16:39

 esil2, на 14 октомври 2022 - 15:18, каза:

Не знам без ДПФ и ЕГР няма ли да има проблем на техническите прегледи. Между другото от техническа гледна точка какво най вече се прецаква в този ЕГР, механичната или електрическата част. Имам един приятел със Сеат също с електрически ЕГР и въпреки, че клапана му не е наред и му свети чека Сеата си върви, докато тук при Опел не можеш да потеглиш директно те оставя на пътя, дори изключването му от буксата при мен не помогна за да тръгне колата.

При теб като е останал отворен какво друго да стане? Тоя мотор с изгорели газове вместо въздух няма да тръгне.
Отговори

esil2 снимка esil2 14 октомври 2022 - 20:26

След обяда ми се обади моя майстор каза, че ми е намерил нов егр за 300лв с отстъпката и се съгласих да го сменим. След смяната колата като, че ли почна повече да върви но прибирайки се наби 2 грешки 040304 и 040061 които обаче не оказват влияние на вървежа. Обадих се на майстора той каза да не се притеснявам да покарам няколко дена така. На кутията на егра-а пишеше meat doria
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 14 октомври 2022 - 20:55

Абе не се научихте значи!
Но от друга страна как да няма тарикати докато има балъци...
Мнението беше редактирано от tisho.74: 14 октомври 2022 - 20:56
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg