Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Проблем с Astra H 1.7cdti 110кс

esil2 снимка esil2 15 октомври 2022 - 04:43

Понеже майстора ми е нещо като приятел при вземането на решения се ръководя от него и от изказаните мнения на колегите тук във форума.Много пъти даже съм му казвал какво конкретно сте ме посъветвали и го е вземал под внимание. Сега ми трябваше спешно колата нямах време да се занимавам с махане на дпф и егр но следващия път ако се прецака ще ги махам. Не знам колко ще кара но както казах за сега върви само дето свети чека, пък може и да угасне де да знам.
Мнението беше редактирано от esil2: 15 октомври 2022 - 04:54
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 15 октомври 2022 - 05:47

На място , на което имат един тъп кабел, софтуера се смъква за около минута-две, след което се прекарва през една две програми за още минута-две, след което се записва обратно за още минута-две и готово - нямаш DPF и EGR. Станаха общо 10-ина минути с мотаенето. С кое толкова не ти се е занимавало, не знам. Пак щяха да ти вземат там някъде - 300 лева, въпреки, че кабелът ми струваше точно 75 лева и останалото е "аванта от добри хора". Говорим това е вариант за твоята кола, който даже сам можеше да си го направиш. Но това е само за твоя информация. Вече си потънал с 300 лева и те чака същото.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 15 октомври 2022 - 05:53
Отговори

esil2 снимка esil2 15 октомври 2022 - 08:21

А самия дпф не трябва ли да се демонтира от долу. При егр-а не се ли поставя някаква подложка.
Отговори

esil2 снимка esil2 15 октомври 2022 - 20:12

Да попитам възможно ли е компютъра да е напаснал стойностите на въздух, гориво тоест дебитомер, регулатор за налягане и тем подобни към стария ми егр който беше зацапан и с повредена електрическа част и от там да се получават грешки. Тоест дали тези неща не трябва да се нулират като се постави новия егр за да заработи нормално и да не го бъркат старите стойности.
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 15 октомври 2022 - 20:57

 esil2, на 15 октомври 2022 - 20:12, каза:

Да попитам възможно ли е компютъра да е напаснал стойностите на въздух, гориво тоест дебитомер, регулатор за налягане и тем подобни към стария ми егр който беше зацапан и с повредена електрическа част и от там да се получават грешки. Тоест дали тези неща не трябва да се нулират като се постави новия егр за да заработи нормално и да не го бъркат старите стойности.

Не, няма такива адаптации, просто новият ЕГР е китайски боклук.
Отговори

esil2 снимка esil2 18 октомври 2022 - 08:19

Ще помоля някой който е правил качествено и безпроблемно отстраняване на егр и дпф специално на този двигател колата от подписа ми нека сподели линк или телефон за района на София.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 19 октомври 2022 - 07:38

Колегите да казват...
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 19 октомври 2022 - 07:41
Отговори

esil2 снимка esil2 24 октомври 2022 - 13:43

 Д-и-м-о-в, на 19 октомври 2022 - 07:38, каза:

Колегите да казват...

До колкото разбрах специално за тези мотори било деликатна и рискована работа да се получат нещата както трябва, явно за това никой не споделя дали и къде е направил успешно манипулацията.
Отговори

jorkata снимка jorkata 25 октомври 2022 - 06:11

Има колеги, които са правили такава манипулация, но трябва да потърсиш във форума. Става въпрос за двигатели със "Z" серията и 200- 300 лв за ремап и отстраняване на ДПФ и ЕГР.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 25 октомври 2022 - 09:29

Да, няма проблем за махането. Който знае какво да прави, го прави.

Има и вариант да си купиш нещо, с което да прочетеш софтуера, например MPPS 18 (към 80 лева мисля е). Добре чете както БОШ-а, така и Денсо-то на тези мотори. Твоят вариант трябва да е Денсо.
Та след като имаш софтуера, има добри хора из форумите(не нашите, разбира се), които могат да ти забранят ДПФ-а. Случвало се е на не един човек.
Ако избереш този вариант, мога да съдействам за това и да видим дали някой ще го направи.

Казвам го като още един вариант, не друго. Ти като искаш, можеш да отидеш където ти препоръчат колегите.
Отговори

esil2 снимка esil2 26 октомври 2022 - 10:21

 jorkata, на 25 октомври 2022 - 06:11, каза:

Има колеги, които са правили такава манипулация, но трябва да потърсиш във форума. Става въпрос за двигатели със "Z" серията и 200- 300 лв за ремап и отстраняване на ДПФ и ЕГР.

Не можах да намеря такива колеги които са правили въпросната манипулация точно на този мотор
Отговори

k opel e снимка k opel e 27 октомври 2022 - 10:32

Отивай в DPFBulgaria.com да ти махнат механично ДПФ и механично и софтуерно ДПФ и ЕГР. Софта им е доказан от 2007 година.И от NASA да сложиш ЕГР и ДПФ, повече от трета еко категория няма да получиш.
Отговори

esil2 снимка esil2 23 декември 2023 - 19:08

Колеги да ви питам как сменяте горивния филтър на Astra H Z17DTJ, в смисъл да не се налага да въртя на стартер като луд.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 24 декември 2023 - 09:23

Както се сменя по принцип.
Тази астра трябва да има помпа в резервоара. Но, ако искаш, за всеки случай, можеш да си напълниш филтъра. Това дава "shortcut" към по-бързо палене.
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 24 декември 2023 - 10:13

Няма помпа в резервоара а пълненето на филтъра с нафта е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!!!
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 24 декември 2023 - 11:14

 esil2, на 23 декември 2023 - 19:08, каза:

Колеги да ви питам как сменяте горивния филтър на Astra H Z17DTJ, в смисъл да не се налага да въртя на стартер като луд.

Пълнене до ръба с нафта така, че като го затваряш да прелее. Работиш внимателно и сменяш двете уплътнения с новия филтър. После въртиш по макс 10 секунди и почиваш 30 секунди. И после пак. Помпа в резервоара НЯМА.
Отговори

esil2 снимка esil2 24 декември 2023 - 12:36

Ясно разбрах, прецеждам си нафта през марля да няма боклуци и пълня кутията на филтъра до горе.Благодаря на всички за мненията и весели празници.
Мнението беше редактирано от esil2: 24 декември 2023 - 12:37
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 24 декември 2023 - 13:14

И газ за горене да налееш пак ще стане. Може да е мешана с масло и пак става. И хидравлично масло става, и трансформаторно става. И олио с нафта или газ за горене пак става. Абе каквото имаш.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 24 декември 2023 - 13:18
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg