Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Теч на масло от блок картер Астра J!

bobobobi снимка bobobobi 25 февруари 2020 - 08:54

Здравейте колеги, от около месец устанаових, че имам теч на масло от задната част на двигателя към рейката. Първоначално си помислих че е от картера, който свалихме, почистихме и намазахме със силикон за картери, обаче отивам завчера да видим как е станало и установяваме с майстора, че теча продължава само, че малко по-нагоре от въпросния блок картел или по-скоро на мен ми се видя някъде под ангренажната верига ! При това положение майстора взе да ви разправя, че било сега доста сложно, трябвало да се сваля двигателя, да се ревизира ангренажен комплект евентуално, и още какво излезе ремонт за 600 + лв. Някой ако може да ми даде някакви насоки, някой който се е сблъсквал с такъв проблем, евентуално ако се наложи сваляне на мотора за какво да се внимава? Колата е астра j 1.4 турбо на 130000км.
Отговори

kalin09 снимка kalin09 25 февруари 2020 - 09:06

...
Мнението беше редактирано от kalin09: 02 февруари 2024 - 20:58
Отговори

bobobobi снимка bobobobi 25 февруари 2020 - 09:30

 kalin09, на 25 февруари 2020 - 09:06, каза:

Не се вади мотора. Пиши на лично да ти я оправя ,ако си в София и района.

От Пловдив съм колега,имаш лс.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 25 февруари 2020 - 11:25

Ебати, тия хора и за теч на масло от "разни уплътнения"/гарнитурка или маркуч почнаха и мотори да свалят от коша..... за 600 лева.. !!

И после "край на ремонтите пред блока" ли ?
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 25 февруари 2020 - 11:32
Отговори

bobobobi снимка bobobobi 09 март 2020 - 19:38

Засега нещата при мен отиват към смяна на ангренажен комплект. Като има развитие ще пиша по-подробно. Междувременно ако някой друг е сменял верига с уплътнения може да сподели.
Отговори

bobobobi снимка bobobobi 14 март 2020 - 11:38

Здравейте колеги, да си довърша темата....
Теча на масло се оказа от гарнитурата на ангренажния комплект и от семеринга на коляновия вал.
Подмених също верига, обтегач и плъзгачи, както и гарнитура на водна помпа, семеринг, гарнитура на капака на клапани,
За гарнитурите поръчах Виктор Рейнц, докараха ми Елринг...
За веригата поръчах Ина, докараха СВАГ, но важното е че се направи.
Отговори

Dani8989 снимка Dani8989 28 юни 2021 - 22:19

Здравейте имам подобен проблем с a16let обилен теч в областа на ангренажния ремък все още неуточнен от какво може да е някой има ли представа ?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg