Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Дебитомер

kralicha снимка kralicha 15 януари 2011 - 19:38

Здравейте колеги търся неработещ дебитомер за зафира y20dth да му ползвам корпуса.Ако някой има да пише да се разберем.Мерси предварително
Отговори

F*** m3 снимка F*** m3 25 юни 2011 - 11:53

хора някой да има около Пловдив да продава Дебитометър 2.5 мотроник ?
Отговори

rockstarr снимка rockstarr 25 юни 2011 - 19:01

Не съм сигурен дали е от дебитомер..но да обясня. колата е обслужена спорд мен кадърно - нови свещи, въздушен филтър и всички други консумативи. 3 месеца никакви проблеми, допреди седмица. седя си на светофара преди тунела на Люлин и с периферно зрение забелязвам че е светнал чека. докато осмислям ситуацията, трябваше да потеглям, но колата умря точно в средата на кръстовището. запали от втория път и се довлачих до сервиза за климатици, закачихме на диагностика, излезе дебитомер, изтрихме грешката и до днес никакви проблеми с гаснене, обороти, забиване на муцуни и т.н. междувременно си купих от колега от форума кабел за диагностика :drinkin2: и днес отново 60км градско и отново на светофар пак така загасна по същия начин. този път без записване на грешка. запали от първия път. прибрах се без проблеми. да обясня как точно изгасва - паля, държи 900 оборота, тръгвам спокойно на паркинга (колата е топла още), след 5 метра оборотите рязко скачат до 1200 и отново рязко спадат до 500 и така на 2 пъти. след 1 км до стигането на светофака, където най-нагло си загася със светеща чек-лампа. опосках тука темите за дебитомери, замислям се дали да рискувам да го пръскам отсега със спрейове, по-скоро се замислям дали да не сваля всичко от въздушния филтър до края на тръбите, но по-скоро ме е страх, защото съм с 2 леви. реално не мисля че имам за момента сериозен проблем, но да питам какво мислите вие. нямам газ, колата се кара спокойно, малко, без изпълнения, по скоро го отдавам на това че я карам предимно уикендите....
Отговори

Гостастра дизел_* 20 юли 2011 - 18:20

колеги знам че всеки иска да мине в сервиза малко по леко но няма смисал наи добре преди да сте попаднали на някои не къдърен елконджия идете в Опел Стефанов 40лв. е една проверка но до 20 мин. ти казват кво и е на колата и колко струва никои неви задалжава да я ремонтирате при тях но поне ти казват кво и има на колата и ти си решаваш вече поне аз съм на този пронцип даи си парите 40лв. но ти казва всичко.Поне при мен беше така днес колата ми нямаше мпшност свети ми check лампичката и така отидох при стефанов 40лв. елкон и ми казаха 340лв. дебитометър в другите магазини го намерих за 188лв. това ми беше достатъчно да знам кво и има на моита кола. За това някои път не си стува да се ходи при тоя и оня и накрая нищо.

успех колеги...
Отговори

ocultist снимка ocultist 15 август 2011 - 18:21

Колеги, НЕ обвинявайте дебитомера за всички злини на колата ви!!! След 1 месец търсене на проблема и отстраняване на грешките една по една, най-накрая намерих виновника за грешка 74 (Air Flow Sensor (AFS) High Voltage). Оказа се, че лабда сондата ми дава непрекъснато 0.6V без значение от режима на мотора и подаването на газ. Явно еку-то вярва повече на нея и обвинява дебитомера, че лъже с показанията си, но се оказа, че не е така, защото като го премерих и си дава правилните напрежения. При мен, при нормална работа на празен ход на бензин, през ауспуха излиза черен дим и не можеш да дишаш от миризмата на бензин. За сметка на това при движение колата няма никъква мощност. А и аз вече се оглеждах за дебитомер, а се оказва, че ми трябва ламбда. Само да добавя, че ламбдата не дава грешка, сигурно защото показанията и не излизат от нормата... Успех с търсенето и отстраняването на проблемите!!!
Отговори

Seeker снимка Seeker 02 ноември 2011 - 10:38

Добро утро,
от няколко седмици "играят" оборотите на празен ход като постепенно се успокояват.
Интересно е и че ако се поддържам скорост/90 или 110км/ч/ борд компютъра ми показва моментен разход 4л/100км. А преди това си беше около 7-8. :icon_wink2:
От време на време ми светва "проверка двигател".
Дали е замърсен дебитометъра?
Отговори

astra56 снимка astra56 18 декември 2011 - 22:01

Привет! Ще споделя малко опит, дано да съм полезен! Имам Астра GDX, 1.8, 16V, 2000г, бензин, мотор X18X
Проблема беше следния: Светеше и изгасваше жълтата лампа за мотора с придръпване, все едно някой дърпа "шалтера". При тест на компа - грешка Р0100 и Р0110, дебитомер и температура на входящия въздух. Не прекъснато влизаше или излизаше от авариен режим. Типичен проблем за този комп - така пише в сайтовете, причина - лоша връзка вътре в компа на масата на дебитомера.
Понеже имах проблем, докато разбера на кой кабел е масата, затова и пиша този пост.

Дебитомера е след въздушния филтър, и на него буксата му има цифри 4 3 2 1 ( стоейки пред мотора). Пин 4 - + акумулатор( колкото е напрежението на + -а при запален двигател) , пин 2 е масата ( ако мерите напрежение спрямо + на акумулатора, трябва да е постоянно, ако играе, значи масата има лоша връзка, най-добре се усеща със стрелкови уред). Цвета на кабела е жълт. Само заголих кабела, без да го прекъсвам, между гайка и болче го свързах с друг кабел, изолирах добре и другия край го свързах за масата на компа. Стана топ. Върви без проблем!

Дано съм полезен!!!!!
Мнението беше редактирано от astra56: 19 декември 2011 - 17:40
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 31 януари 2012 - 19:35

Извинете ме, че питам.. но 10-страници за четене ще ми дойдат множко. :icon_wink2: Някой може ли да ми каже, с какво/как да почистя дебитомера си най-добре и възможно най-'безопасно' ? Нямам нито грешки, нито проблеми.. обаче ония ден разкачих кутията на филтъра и тръбата към дебитомера. Решетката от входящата страна (тая от към филтъра) беше доста замърсена и всякаш 'омаслена' леко, което и е образувало налепите по него. Знам за съществуването на някакви спрейове, но ако оставим настрани тоя вариант, можете ли да предложите друго ефикасно нещо ?

Ако пък е препоръчително именно с такъв спрей, моля препоръчайте ми конкретен и кажете колко г/д му е цената!
Мнението беше редактирано от DALGONSKi: 31 януари 2012 - 19:35
Отговори

stonik снимка stonik 29 ноември 2012 - 20:47

 DALGONSKi, на 31 януари 2012 - 19:35, каза:

Извинете ме, че питам.. но 10-страници за четене ще ми дойдат множко. :icon_wink2: Някой може ли да ми каже, с какво/как да почистя дебитомера си най-добре и възможно най-'безопасно' ? Нямам нито грешки, нито проблеми.. обаче ония ден разкачих кутията на филтъра и тръбата към дебитомера. Решетката от входящата страна (тая от към филтъра) беше доста замърсена и всякаш 'омаслена' леко, което и е образувало налепите по него. Знам за съществуването на някакви спрейове, но ако оставим настрани тоя вариант, можете ли да предложите друго ефикасно нещо ?

Ако пък е препоръчително именно с такъв спрей, моля препоръчайте ми конкретен и кажете колко г/д му е цената!


Със Спрейй на фирма CRC и се казва Маss Air Cleener-Нещо така беше името от Ауто +,цена 11-12 лв.Стига за 2-3 почиствания.Има и клип в Yuotube
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 29 ноември 2012 - 23:14

Стана ми интересно и се зарових по родните форуми и чета няколко часа вече - доста позитиви по отношение на точно този спрей! Хареса ми, но доколкото разбрах, май трудно се намира.. АУТО+ вече не го продавали. Някой да има идея къде другаде би могъл да се намери !?
Отговори

proleten снимка proleten 29 ноември 2012 - 23:25

От магазин ХИТ в София купих преди 2 години AIR SENSOR CLEAN на CRC, за 12 лева и почистих дебитомера.
Отговори

vladkin1980 снимка vladkin1980 05 март 2013 - 20:37

Колеги попадна ми спрейче за почистване на дебитомер, искам да го пръсна профилактично но какъв трябва да е тоя накрайник дето се развиват тез болчета.
Отговори

sathv снимка sathv 06 март 2013 - 09:03

Това, че ти е попаднал някакъв спрей съвсем не значи, че трябва до го използваш когато не е необходимо. Щом нямаш проблем не пипай дебитомера. Знаеш вица за габровеца на който му попаднал риванол и за да го използва си порязал пръста. Иначе клавите на болтовете са за ключ торкс.
Отговори

sathv снимка sathv 06 март 2013 - 09:03

Това, че ти е попаднал някакъв спрей съвсем не значи, че трябва до го използваш когато не е необходимо. Щом нямаш проблем не пипай дебитомера. Знаеш вица за габровеца на който му попаднал риванол и за да го използва си порязал пръста. Иначе клавите на болтовете са за ключ торкс.
Отговори

М.Георгиев снимка М.Георгиев 23 юни 2013 - 17:02

Понеже нямам много довериа на разни майонези, на моят дебитомер силиконовите елементи ги почистих със спирт и клечка за уши. Имаше си чернилка. А датчика за вх. въздох го презапоих. За сега си работи.
Отговори

TRAP снимка TRAP 11 септември 2013 - 12:26

На Астра Г X18XE1 какво представлява дебитомера и къде се намира?
Отговори

proleten снимка proleten 12 септември 2013 - 22:03

 TRAP, на 11 септември 2013 - 12:26, каза:

На Астра Г X18XE1 какво представлява дебитомера и къде се намира?

Черно цилиндрично тяло и се намира между въздушният филтър и дросела
Отговори

TRAP снимка TRAP 13 септември 2013 - 09:07

Значи ли това ,че е вътре във въздухопровода?
Отговори

proleten снимка proleten 13 септември 2013 - 18:19

Ето това е дебитомера:
http://www.autopower...-i13094694.html
Не е във въздухопровода, по скоро е по средата на въздухопровода.
Отговори

TRAP снимка TRAP 13 септември 2013 - 20:20

Благодаря за точния отговор утре ще погледна просто ми беше интересно.На старата C16NZ мисля, че нямаше такова чудо дебитомер.
Мнението беше редактирано от TRAP: 13 септември 2013 - 20:29
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg