Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Гуми и джанти

Съвет Гуми / Опел Мерива

chin2off снимка chin2off 25 февруари 2018 - 19:43

Здравейте, отскоро съм приятно изненадан собственик на Мерива (2004 / 1.8 / бензин) за семейни нужди - плавно и бавно ще е, купих го основно за моята девойка, която отскоро има книжка и още се ориентира.
Аз пък не разбирам и имам отговорно питане за гумите, определно са за смяна, но размера малко ме колебае, та:
14-ки са 175/70 R14 и ми малеят ...
* Има ли пиниз да сложа малко по-големи или поне по-широки ?
Има ли смисъл да правя такива маневри изобщо ?
Няма да гоним никой, но ще возим дете, та кои бихте казали че са най-подходящи ?
Наистина не разбирам и ще питам Булвария, но преди това, ако имате идеи или съвети съм отворен :)

П.с. бившия собственик е бил моторджия и е слагал - 10W нещо си - можете ли да порепоръчате добро?
ще се кара бавно поне 6-7 месеца и ще го сменям, ако това помага

Имате ли някакви други съвети за нов и незапознат собственик на Мерива ?
Благодаря предварително.
Отговори

rusin atanasov снимка rusin atanasov 25 февруари 2018 - 22:31

На дизолова Мерива 1.7СДТИ съм слагал 195/65 R15, който е нестандартен размер, но става без да опира никъде. За зимна гума е добре обаче вериги за сняг ще е трудно да се сложат. Може би от онези пластмасовите.
Отговори

benzy снимка benzy 25 февруари 2018 - 22:32

Хммз... любопитно...
Малко по-надолу в темите имаше друг колега да пита за гуми на Мерива, неговите му бяха големи 16ки и му идваха скъпи, не бях погледнал, 175/70/14 го дават размер за маллките мотори, но за 1.8 според братята руснаци и според ауто датата размерът е 185/60/15 ако е за зимна гума (но аз не бих купил зимна гума баш сега, защото след 5 дена дай боже зимата си отива), може да сложиш такива. А за лятна гума може и 195/55/15 да монтираш.

Смисъла от тоя пиниз както казваш, е че колата ще е по-устойчива малко, минус е ако девойката още се язди по дупките вместо да ги заобикаля.. но даже и 55 е приемливо. Ако я научиш понякога и да намаля няма яд :icon_wink2:

За маслото сигурно е 10W40 аз лично съм голям фен на BP ама изчезна от пазара и сега карам с Castrol Magnetic доволен съм. Има хора, които наливат 5W30 пълна синтетика на тоя мотор ама сигурно ще и е малко рядко, не е първа младост пък и в БГ сигурно не е в най-страхотна форма. Да кажат колеги с тоя двигател, но 10W40 трябва да му е добре.

Другото е обслужване и безаварийно пътуване :drinks:
Отговори

Stanislav.I снимка Stanislav.I 26 февруари 2018 - 08:57

Гуми единствено и само оригинален размер. С каквото е излезнала колицата от завода, с такова я карай. Виждал съм Омеги с 18-ки. Моята упорито отказвам да я обувам с нещо различно от 15/205/65.
Отговори

fanatic снимка fanatic 26 февруари 2018 - 23:44

Преместих темата в правилният раздел, моля да се съобразявате кой въпрос на кой раздел е <_<
Отговори

Рей снимка Рей 22 април 2020 - 18:14

Ако може и аз да попитам нещо тук? Понеже скоро взех една Мерива 1.4 двигател с гуми 185/60 R15 но са доста захабени, а съм с дете и съм решил да ги сменя с нови. Проблема е, че съм харесал едни като цена и качество, които са 185/65 R15. Идват близо 2 см по- високи и се притеснявам дали няма да опират някъде. Прочетох, че ако са по- широки, но по- ниски не е проблем, но никъде не видях някой да пише за съща широчина, но по- високи. Какво ще ме посъветвате? Дали ще опира според вас?
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 22 април 2020 - 18:44

Няма да опира.
Отговори

Novobranec123 снимка Novobranec123 22 април 2020 - 20:44

 Рей, на 22 април 2020 - 18:14, каза:

Ако може и аз да попитам нещо тук? Понеже скоро взех една Мерива 1.4 двигател с гуми 185/60 R15 но са доста захабени, а съм с дете и съм решил да ги сменя с нови. Проблема е, че съм харесал едни като цена и качество, които са 185/65 R15. Идват близо 2 см по- високи и се притеснявам дали няма да опират някъде. Прочетох, че ако са по- широки, но по- ниски не е проблем, но никъде не видях някой да пише за съща широчина, но по- високи. Какво ще ме посъветвате? Дали ще опира според вас?

Няма да опира, но ще имаш разлика в километража и скоростомера.
Отговори

Рей снимка Рей 22 април 2020 - 23:42

Благодаря за отговорите!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg