Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Insignia

1.6 турбо директно или индиректно впръскване

account снимка account 12 март 2024 - 16:41

Здравейте, четох доста теми тук във форума, но не мога да разбера 1.6 турбо 180 коня Инсигниа А, директно или индиректно впръскване е? Тук във форума колегите пишат, че е директно, но в ауто-дата пише обраното https://www.auto-dat...rbo-180hp-1792. Идеята ми е дали става на газ или не?
Благодаря!
Отговори

account снимка account 13 март 2024 - 14:26

Явно, че е с многоточково индиректно впръскване, но пък е с механични повдигачи, което пък е по-проблемният вариант в сравнение с хидравличните повдигачи.
Има ли място, където са описани всички двигатели на Опел, дали са с директно впръскване или не и дали са с механични или хидравлични повдигачи?
Смятам, че би било полезно за много хора една такава тема.
Отговори

account снимка account 13 март 2024 - 14:47

От друга тема намерих тези двигатели, че са с хидравлични повдигачи.
X12XEP - 80кс
X14XEL - 75кс
X14XEP - 90кс
X18XE - 125кс
Ще се опитам да събера максимално информация от форума и да я обобщя тук.
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 13 март 2024 - 18:37

Здравей, може би си я чел тази тема, ако не заповядай ЦЪК

и малка поправка X18XE e 115кс.Z18XE е 125 кс. и двата модела са с хидравлични повдигачи, но са доста стари :(
Отговори

account снимка account 15 март 2024 - 14:28

Да, видях, че са стари, но исках да вкарам повече информация. Благодаря за темата. Доста полезни неща има. За момента мисля, че се насочих към 1.4 турбо 140 коня, но в Астра, че в Инсигниа почти няма.
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 16 март 2024 - 19:16

Добре си се насочил, само предупреждавам, че съединителят е цифра...те повечето днешни монтьори всичко го правят да е цифра ...
Отговори

account снимка account 18 март 2024 - 16:47

Благодаря за съвета, ще го имам предвид.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg