Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Стърже, ромоли и не зацепва при отпускане на съединителя

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 31 март 2020 - 17:20

Не се отказвай, Тишо просто иска да му я подариш, знаеш ли как ще й се радва? И двигателя му е по вкуса даже.


Както и да е , виж, щом имаш желание , купувай и човъркай ако не си на много червено с парите де, няма нищо страшно особено за споменатите от теб неща по оТкачването, казвам ти го като бая вече човъркал и каквото съм хванал съм го направил. Айде съединител да кажем може да я оставиш да го сменят някъде(и такова сме сменяли "пред блока" на приятел, даже не е и в сервизни условия), но другите неща..... пипвай ключовете и почвай, повярвай ми после ще ти е още по-голям кеф да си караш.

Освен това няма нищо по-хубаво от това, да знаеш че си си го направил "като за себе си".
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 31 март 2020 - 17:24
Отговори

bobobobi снимка bobobobi 31 март 2020 - 17:34

 jorkata, на 31 март 2020 - 17:10, каза:

Не се отказвам от марката или модела :) Завинаги ОПЕЛ

Колега само като ти прочетох първия пост, как ти влизали последно време скоростите и ми стана ясно, че яко си я занемарил!Бива ли така?
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 31 март 2020 - 18:31

Щом си с Ф-23 най-евтиния вариант е да го смениш с едномасов ако намериш пълен кит комплект така забравяш за съединител с тази кола .
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 31 март 2020 - 18:33

И кат купи отделно тампони за носачи и шарнири колко ще се спести? Нали се набиват тия тампони, пак е работа.... Някой път се пишат неща наизуст
Отговори

jorkata снимка jorkata 31 март 2020 - 19:24

Знам, че Тишо има най- добрите намерения за колата :)
Липсата на адекватна поддръжка е породена от съответното финансово състояние.

От сайта са следните части за предницата:
аморитисьори - KYB - 105лв/бр
Monroe - 100лв/бр
тампони с лагери - Lemforder - 65лв/ на страна
Magnum - 50лв/на страна
прашник - KYB - 35лв/к-т
пружини - LESJÖFORS - 128лв/к-т
Magnum - 66лв/к-т

биалетки - Meyle HD усилени - 28лв/бр
ETS (турски не лоши) - 17лв/бр
но това беше около нова година.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 31 март 2020 - 19:26

Чакай сега, ти какво си решил да правиш и защо? Имаш ли неоспорима диагноза за всичко това? Или повечето могат да карат още петдесетина хиляди?
Отговори

jorkata снимка jorkata 31 март 2020 - 19:48

Съединителя
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 31 март 2020 - 19:49

От къде си?
Отговори

jorkata снимка jorkata 31 март 2020 - 20:02

Надежда 1
Относно куката ще търся на работа да направя с обратна флашка
Мнението беше редактирано от jorkata: 31 март 2020 - 20:15
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 31 март 2020 - 20:14

Идеално.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 01 април 2020 - 07:57

 IvailoM, на 31 март 2020 - 18:33, каза:

И кат купи отделно тампони за носачи и шарнири колко ще се спести? Нали се набиват тия тампони, пак е работа.... Някой път се пишат неща наизуст


Носил съм носачи да сменят тампони и то не от този тип. На CR-V-то предния тампон на носача "е наобратно" да го кажа за по-кратко, даже и с импровизирана "преса" се направи. Като се замисля и той може да си направи такава преса, защото много от хората имат в мазата нещото, с което се прави тая "импровизирана преса", стига да са съвсем малко сръчни в ръцете.

Да не преувеличаваме смяната на два тампона и набиването на други и сменянето на шарнир на носач на G/H.


А и аз го написах и заради друго, защото има хора, които не знаят даже че се сменят шарнирите на носачите. Виждат че се продават заедно нитовани и си казва "А тряа го купя целия".
Отделно ако ти донеса един носач от Астра G/H и съм купил шарнир за 30 лева и два тампона за по 7-8 лева, което прави общо 45 грубо. До 110 лева за целия носач(избрах му TRW) има 65 лева още. Ти ще ми вземеш 65 лева за смяната им ?
Така и така вадиш носача. Дали ще го смениш с нов направо или ще му вадиш тампоните и шарнира, разликата в двете неща не може да е 65 лева в труда, защото ваденето на носача така или иначе се таксува. Затова казах че ще е по-малко, може с 20 лева на страна по-малко да е, но ще е по-малко. Отделен е въпросът дали си струва. За мен не, но.... някак си не ми изглежда много "allright" да се вземат такива пари за това нещо, при условие че не се прави "изгърбен под колата", а на тезгяха с изваден носач, което пък е огромна разлика.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 01 април 2020 - 08:27
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 01 април 2020 - 08:15

Когато бъдеш и от двете страни на "барикадата" може леко да си промениш мисленето :icon_wink2:
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 01 април 2020 - 08:44

Бил съм колега, повярвай ми. Даже и за тия неща съм бил "от другата страна". Не на Опел, на Фокус 1 беше последно, но това не е важно. Толкова много неща дори и без пари съм вършил.
Не искам да го приемаш за заяждане, ни най-малко. Имам уважение към теб, знаеш го много добре. Все пак аз те кръстих "г-н Строг но справедлив".

Подсещаш ме да ти кажа че на човека с Фокуса, му се наложи да носи една служебна кола(дърто Канго) на някакъв човек. Каза ми че за 4 колесни лагера и амортисьори смяна(4-те), му е взел 80 лева. Аз го питах "ама завил ли е болтовете?". Думите му бяха "всичко си свърши както трябва"...
Ето виж, на мен пък са ми се сторили малко за тази работа. Само пример, нищо друго.
Да, "гараж-майстор" е бил, но все пак.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 01 април 2020 - 08:51
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 01 април 2020 - 08:48

Не е точно така. Основното знание идва когато започнеш да плащаш данъци, осигуровки и режийни, а и за оборудване и заплати трябва да има. И някой друг текущ ремонт. Дотогава всички са дървени философи и се правят на важни при пресмятане на каквито и да било цени. Просто няма как и откъде да знаят кои са основните съставки на цената, или те се пропускат съвсем умишлено.
Та в тоя ред на мисли не е зле да се спре с опитите за изкривено пресмятане на цени за труд по сервизите, щото не е обективно и заблуждава вярващите.
Отговори

k opel e снимка k opel e 01 април 2020 - 09:10

 jorkata, на 31 март 2020 - 20:02, каза:

Надежда 1
Относно куката ще търся на работа да направя с обратна флашка

По-голяма глупост не бях чувал. Флашка? Не е М16 x 2.0. Цолова, полуобла резба с лек конус е. Дори и да беше метрична резба, после закалка, галванизация! По 5 лева от морги. Ще видя дали имам повече. И при Италианеца винаги има поне пет за Опел.
Таза Астра не е ли до високия блок, дето е до спирката на 285. Преди ти нямаше ли синя Астра Г?
Отговори

jorkata снимка jorkata 01 април 2020 - 11:50

За М 16 видях от готова кука за теглене от сайт за авточасти за тази астра.
Преди имах синя астра Ф комби с шуменски номер района около фантастико на надежда 1
Обаждах се на мегапартс ама и там нямат за такава астра, те пък държат да знаят комби ли е или хечбек.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 01 април 2020 - 11:55

Що не потърсиш и от Вектра Б, мисля, че стават на Астра Г и Х. А що такива вектри отидоха на скрап и за части...
Мнението беше редактирано от tisho.74: 01 април 2020 - 11:56
Отговори

k opel e снимка k opel e 01 април 2020 - 12:03

Всички опели за с еднакви куки. От ВАГ не стават там са 18мм.

Публикувано изображение
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 01 април 2020 - 13:26

Честно казано у ОЛХ-са има куки за теглене бол. Аз понеже търсих куката на теглича и попаднах на доста обяви за винтовите куки за теглене. Иначе куката на теглича я няма, и при мен са я краднале.
Отговори

bobobobi снимка bobobobi 01 април 2020 - 14:02

 JorkataG, на 01 април 2020 - 13:26, каза:

Честно казано у ОЛХ-са има куки за теглене бол. Аз понеже търсих куката на теглича и попаднах на доста обяви за винтовите куки за теглене. Иначе куката на теглича я няма, и при мен са я краднале.

В същия сайт има и бая обяви само за сваляемата глава на теглича, така, че лесно можеш да си попълниш комплектовката.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg