Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Смяна съединител-симптоми

TaskovBG снимка TaskovBG 17 май 2020 - 12:09

Здравейте колеги, по мое мнение дойде време да сменя съединителя на моята Вектра Ц 1.9/120, на 5-6 скорост, при рязко подаване започва да буксува. Друг симптом от скоро, при потегляне от покой, колага леко придърпва. Колата е 2004 година, старичка, но ми е вярна и ни върши работа много, четири членно семейство сме и ни е предостатъчна.
Дайте сега акъл как да действам за напред, предлагат ми комплект за подмяна на демпфер с плътен, предлагат ми демпфери втора ръка, имам оферта и за комплект нов демпф с всичко към него, но разликата е цените на трите варианта са значителни. Скоростната е Ф40 ако не се бъркам, ще съм благодарен на някой с опит по темата да ми посъветва.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 17 май 2020 - 12:16

Сменяй комплект всичко, както е оригинално на колата.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 17 май 2020 - 12:41

 TaskovBG, на 17 май 2020 - 12:09, каза:

предлагат ми демпфери втора ръка,

Втора ръка си имаш на колата.
Отговори

benzy снимка benzy 18 май 2020 - 21:27

Колега отговори си първо на въпроса колко още мислиш да я караш тая кола, има ли други потенциални проблеми/разходи по нея и тогава вземи решение дали да вкараш повечко пари. Звучиш, като човек, който си харесва колата и мисли да я покара още - в тоя случай ако можеш да си го позволиш сложи каквото си трябва и се кефи
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 18 май 2020 - 23:04

Това дават като номер за целия комплект при кутия F40, защото може да е и M32.
Ти казваш че е F40, значи е това.
https://www.autodoc.bg/luk/9980804
Тук има мисля 20 лева за доставката.

Имаш и прословутия вариант за смяна на маховика
https://www.ebay.com...w4AAOSwyVxdi2Kz

Но като гледам разликата в цената не си струва. Не се занимавай да сменяш нещо или две неща и т.н.
Цялото и толкова. Още повече че не мисля че цената от 783 лева е кой знае колко грамадна, разни хиляди и т.н.

Това е което аз мога да ти дам като инфо и като съвет(те вече са ти го дали де, но и аз се присъединявам към него).
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 18 май 2020 - 23:05
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg