Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Дразнещо чукане и виене

zdravkop снимка zdravkop 23 август 2012 - 21:03

При студен старта на двигателя отляво /от към страната на ангренажния ремък/ се чува едно дразнещо чукане, свистене и виене, което изчезва след като загрее двигателя. Не е изпускателен колектор, защото всички шпилки са притегнати, а и се чува горе вляво. Някакви предположения? След 30-тата секунда се чува още по- дразнещо.
http://vbox7.com/play:a3c1fa6811
Отговори

Zdravkicha снимка Zdravkicha 24 август 2012 - 08:45

Това жужене ми прилича на износени лагери на алтернатора но двигателя определено си трака доста нехарактерно за бензинка. Според мен тук се касае за 2 повреди: завишен размер на хлабините на клапаните и другия шум който се заглушава от първия. Ако качиш още едно клипче със запис когато се чува много силно тогава може би ще е по-лесно да се каже със сигурност.
Мнението беше редактирано от Zdravkicha: 24 август 2012 - 08:50
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 24 август 2012 - 13:06

Може и да са повдигачи, може и лагери на генератора, а може и двете. Някакви други идеи какво може да е?
П.С. Благодаря на отзовалите се.
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 24 август 2012 - 13:15

1.Здравко, с какво масло я караш и кога си го сминил последно, колко километра си мнинал с него?
2.Водна помпа гледа ли?
3.Това казваш на студен двигател ли си го снимал или на загрял?
4.Пуснат ли е кламтика или не,а ко "не" пусни го и виж звука как е?
5.Кога си сменял консумативи ролка и тем подобните му неща?
Мнението беше редактирано от BatSlav: 24 август 2012 - 13:16
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 24 август 2012 - 13:24

1. Маслото е за смяна. Опелско е- ДжиЕм.
2. Водна помпа не съм гледал, защото не я знам къде се намира.
3. На студен двигател, на топъл изчезва.
4. Не е пуснат климатика, ще пробвам и с пуснат.
5. Консумативите- ангренаж и ролки са сменяни преди около 50 000 км.
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 24 август 2012 - 13:29

Здравко , да не ме помисли някой за голям разбирател но ГМ-то мине ли 6 хил километра градско и му заминават съставките според мен.Знаеш,че частите б БГ са под сякаква критика може нещо да му е дошло времето.Не ми прлича много на повдигачи но ме съмнява компресора на климатика......Всичко е предположение все пак може и нищо да и няма на колата!
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 24 август 2012 - 14:28

Слави, благодаря ти за отговора! :icon_wink2: Точно за това питах за онова масло в другата тема дали да го взема и да го сменям. Като се върна на Плевен, че пак съм на морето, ще закарам колата на доктор Сечко, той ще ми каже къде и е болката. :icon_wink2:
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 24 август 2012 - 14:58

При положение ,че го взимам от ГМ маслото и ми идва на тази цена е грехота да не го взема..поне така мисля аз...карах поне с 4-5 вида масло и всичкото за мен е едно и също, обаче цената е различна.Сега пак съм ГМ и нямам ядове да чукна на дърво и колата си карам редовно и на дълго не я жаля много!Маслото обаче на ГМ като мине 6 хил км и почва да заминава малко повече!До сега на 10000 км повече от 700-750 грама не доливам, поради течаща гарнитурка!

п.п.По темата,чакай че се отплеснах гледай масло да има над средата и антифриза да е ок другото и да го мислиш все ще стане някой магария!
Мнението беше редактирано от BatSlav: 24 август 2012 - 15:00
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 25 август 2012 - 06:31

Това виене си е точно от ролка, пък им идва и времето за смяна(50-60х.км), пистовият ремък и ролките сменяни ли са?
Мнението беше редактирано от Rosen Popov: 25 август 2012 - 06:32
Отговори

Ecotec_user снимка Ecotec_user 25 август 2012 - 15:29

И при мен го имаше тоя звук при студен старт,оказа се обтяжната ролка на ангренажа,според мен там някъде е проблема,съмнява ме да са повдигачи,там звука е по ритмичен.
Отговори

Zdravkicha снимка Zdravkicha 25 август 2012 - 15:48

Тракането си е от клапаните. Сега, дали е от повдигачи или друго - трябва да се отвори и да се направят измервания на хлабините и на налягането на маслото. От ролката може да вие, да свири или да жужи но да трака като дизел - едва ли. Имал съм случай на една кола лифтерите така бяха клеясали от кофти масло че за нищо не ставаха. Смених ги - новите пълни с масло и двигателя млъкна. А тракаше точно така като на питащия.
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 25 август 2012 - 17:42

Извинявам се за лаишкия въпрос, но какво са това "лифтери"?
Отговори

Zdravkicha снимка Zdravkicha 25 август 2012 - 17:45

 zdravkop, на 25 август 2012 - 17:42, каза:

Извинявам се за лаишкия въпрос, но какво са това "лифтери"?


Хидравличните повдигачи на клапаните
Мнението беше редактирано от Zdravkicha: 25 август 2012 - 17:45
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 25 август 2012 - 17:53

Адаш, предполагам, че се казваш Здравко, благодаря ти. Аз карам с масло от нисък ценови клас- ДжиеМ и е възможно да е станала инфекция от лошо масло.
Отговори

Zdravkicha снимка Zdravkicha 25 август 2012 - 18:50

Да, адаши сме :beer: И онази кола която правих беше с някакво каруцарско масло - италиянска му работа :icon_wink2: Не казвам твърдо че и при теб е точно това причината но е твърде възможно.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg