Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Има ли разлика?

Жоро Гръка снимка Жоро Гръка 25 юли 2009 - 13:16

Някой запознат ли е, дали има разлика между Опел и Воксхол в частите и като цяло-двигател,окачване и т.н.?
Отговори

mantzel снимка mantzel 25 юли 2009 - 16:43

Няма никаква.
Мнението беше редактирано от stepo3: 02 май 2011 - 19:42
Причина за редактиране:: Премахнат цитат
Отговори

sando_astrata снимка sando_astrata 25 юли 2009 - 17:52

Като виждаш че са едни и същи,според теб имат ли разлика.Поредната излишна тема :icon_smile2:
Отговори

Mr^DeatH снимка Mr^DeatH 25 юли 2009 - 18:31

Има разлика бе ,в емблемите и евентуално във воланите :icon_smile2: !!!!

Поздрави!!!
Отговори

D1d0L1nk0 снимка D1d0L1nk0 25 юли 2009 - 19:22

 d1lar4e7o, на 25 Jul 2009, 06:52 PM, каза:

Като виждаш че са едни и същи,според теб имат ли разлика.Поредната излишна тема :icon_smile2:


ако виждаш му е 9 мнение и не можем всички като влезем тук и да сме запознати с всичко по Опел...нека сме по-колегиални :icon_smile2:
Отговори

Жоро Гръка снимка Жоро Гръка 25 юли 2009 - 21:12

 d1lar4e7o, на 25 Jul 2009, 06:52 PM, каза:

Като виждаш че са едни и същи,според теб имат ли разлика.Поредната излишна тема :icon_smile2:


Питам не защото ми е 9 там нещо си,много съм си на ясно колеги,а питам защото си качих спортен вал на Кент Камс от Англия, и доколкото аз знам оригиналната ролка на Опел Астра Гси 1993 г. е с 46 зъба,а хората от Кент ми изпращат по каталог ролка с 47 зъба и няма друга за този модел.Затова попитах дали има разлики,а ако се позагледате в двигателите в Google,ще разберете,че има особено в двигателите,външни-разположение на капачката за маслото и т.н.
Отговори

Оги снимка Оги 25 юли 2009 - 22:17

 Жоро Гръка, на 25 Jul 2009, 10:12 PM, каза:

...


Нормално, познай дали някой от отговорилите по темата някога са докосвали Vauxhall :icon_smile2:
Разлики има и то доста, аз лично се сещам за много, но не по двигателя, там не мога да помогна!
Отговори

Mr^DeatH снимка Mr^DeatH 26 юли 2009 - 00:00

 Оги, на 25 Jul 2009, 11:17 PM, каза:

Нормално, познай дали някой от отговорилите по темата някога са докосвали Vauxhall :icon_smile2:
Разлики има и то доста, аз лично се сещам за много, но не по двигателя, там не мога да помогна!


Преди една годинка карах Vauxhall Вектра Б в Кипър катослужебна.Карал съм я от време на време но освен разликата в екстрите не откривам друга с моята,то всъщност от там дойде и манията за Вектра Б.Моторът беше същия като моя само дето надписа си беше Vauxhall с Грифончето!
Найстина ,че по темата трябва да говорят хора които имат опит и с двете коли,но според мен няма разлика или поне не толкова голяма !!!

п.с.Междо другото емблемката на Opel :beer: ми харесва повече/лично мое мнение/!!
Поздрави!!! :icon_smile2:
Отговори

Жоро Гръка снимка Жоро Гръка 26 юли 2009 - 11:03

Разлики по двигателя май си има,защото ролката на Астра Гси е 46 зъба,а раздвижната,която ми изпратиха за Воксхол е 47,да не говорим,че и леглата на ролките,в които ляга ремъка са различни и те.Нещата май отиват да си правя сам раздвижна ролка и тва,пак БГ работа ама..... :icon_smile2:
Отговори

milenxe снимка milenxe 26 юли 2009 - 12:04

 Жоро Гръка, на 26 Jul 2009, 12:03 PM, каза:

Разлики по двигателя май си има,защото ролката на Астра Гси е 46 зъба,а раздвижната,която ми изпратиха за Воксхол е 47,да не говорим,че и леглата на ролките,в които ляга ремъка са различни и те.Нещата май отиват да си правя сам раздвижна ролка и тва,пак БГ работа ама..... :icon_smile2:


сигурен ли си че си си поръчал вал,точно за твоя мотор,и какъв по точно е той с един вал C20NE?
Отговори

Жоро Гръка снимка Жоро Гръка 26 юли 2009 - 14:37

 milenxe, на 26 Jul 2009, 01:04 PM, каза:

сигурен ли си че си си поръчал вал,точно за твоя мотор,и какъв по точно е той с един вал C20NE?


Да Ц20Не,сигурен съм. Новия вал е 272 градуса,и е сложен на колата вече.Натъкмили сме го с оригиналната ролка,за сега.
Отговори

Жорко снимка Жорко 02 май 2011 - 14:53

Лично съм виждал, че има разлика в дължината на кабелите, които са свързани с хидравличната помпа за управление на волана. По-къси са, защото помпата се намира повече към дясната страна на купето. При мен се наложи да се смени тази помпа и от морга купих такава, която беше от Воксхол. Майсторът каза, че кабелите са по-къси, поради простата причина, че воланът се намира от дясната страна. Падна голямо напасване на кабелите, удължаване и какви ли още не фокуси. За другите разлики между двата модела не мога да кажа мнение, защото не съм се сблъсквал.
Отговори

tomicha снимка tomicha 20 юли 2011 - 15:04

При проверката на WIN-а ,за Зефирата ми излезе Zafira G ,някой може ли да ми разясни това G какво значи! Благодаря ! :helpsmilie:
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 20 юли 2011 - 15:58

нещо грешно е декодирано или не е разбрано правилно.В каталога на GM,Astra G и Zafira A са на една секция поради многото сходства в базата на двата автомобила.От тук може да е дошла грешката.
Ако искаш дай ми на Лично Съобщение номера на рамата и ще ти върна отговор какво е разчетено :thu:
Мнението беше редактирано от sashonikolov: 20 юли 2011 - 15:59
Отговори

Globe снимка Globe 23 юли 2011 - 19:18

има още 1 същественна разлика :) местоположението на Волана ! на воксхола е от дясно :pardon:
Отговори

proleten снимка proleten 23 юли 2011 - 19:30

Щом има много разлики е много странно, защо в аутодатата информацията за опел и воксхол е обединена.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg