Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Кабели за свещи

C20NE GT снимка C20NE GT 14 януари 2011 - 18:11

Моторът ми е C20NE и никога не е имал газова уредба. Напоследък се усеща, че понякога колата прекъсва и моите съмнения са насочени към кабелите на свещите. Някой има ли идея какво трябва да е съпротивлението на чисто нови, работещи кабели? За да мога да премеря моите и да сравня, защото сякаш някой кабел чат-пат пропуска такт и ... глъхне мотора.
Благодаря предварително !!!
Отговори

IvanGrigorov снимка IvanGrigorov 15 януари 2011 - 00:51

Кабели не се диагностицират така колега. Не можеш по съпротивление да разбереш дали са те проблема. Извади една по една всички свещи на двигателя и виж дали са еднакво оцветени. После си мисли дали е там проблема.... :devil-smiley-019:
Отговори

kalin09 снимка kalin09 15 януари 2011 - 09:23

Нормално са 3-8 Кома.
Но това че не са прекъснали,не означава че не прескача тока настрани.
Ако съпротивлението е безкраино са за смяна.Може да се пробваш да им подрежеш краищата,понякога помага.
Отговори

C20NE GT снимка C20NE GT 17 януари 2011 - 22:35

Премерих кабелите и наистина се оказа, че един от тях е свърпил ( 12.4 Кома ). Въпреки това, колата беше заведена на доктор и се появиха съмнения за проблеми с бензиновата помпа и спукан изпускателен колектор. Автомобила е на 310 к.км и в последните 160 к.км ( и последните 11 години) помпата не е пипана => наистина е възможно. Въпросът ми е колко пари струва една чисто нова бензинова помпа за C20NE и дали има смисъл да се търси втора ръка? Също ми е интересно, защо и как е възможно да се е спукал чугуненият изпускателен колектор..?
Отговори

IvanGrigorov снимка IvanGrigorov 18 януари 2011 - 21:18

Втора ръка не се купува.
-може да е клеясала
-може да е била вече фира при де монтажа което са само главоболия
-може и да поработи има няма от 1 минута до 10 години
-Новата дори китайска обикновено има поне минимална гаранция!!!
:newsm05_41:

Колектора обикновено може да се спука при нарушена работа на двигателя.
-може би каране на газ
-100% харчи ли масло колектора се криви. Ако покараш достатъчно може и да се сцепи.
Горните два проблема ги обединява по-продължителното горене в работата на двигателя!!!
Отговори

C20NE GT снимка C20NE GT 19 януари 2011 - 20:43

Благодаря, колега. Значи вече си търся нова бензинова помпа ( разбрах цена около 200лв за нещо качествено ). Интересното е, че когато има малко бензин в резервоара, основно тогава се появяват проблемите ( прекъсване, загуба на мощност ). Колата никога не е карана на газ, но масло хапва ( около 1л на 5к.км ), предвид солидния пробег ( по километраж вече е на 310к.км ) смятам, че е нормално. Утре колата влиза, за смяна на гарнитура на изпускателния колектор и ще се провери и самия колектор. Евентуално, ако е спукан...какви са възможностите?
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 20 януари 2011 - 13:32

Не ми се вярва колектора да е спукан. Ако е спукан проблема се решава с чугунена заварка. Съпротивленито на кабелите варира спрямо дължината и зависимостта е общо взето линейна. Теста с пулверизатора пробван ли е колега ? Напръска ли кабелите с вода ?

Ако проблем няма във високите обороти не търси проблема в бензиновата помпа. Точно във високите обороти е най-осезаема липсата на налягане от помпата. Аз ако бях на твое място и ми трябваше бензинова помпа щях да потърся във форума някоя оферта за 40-60 лв примерно и щях да спестя едни 150 лева.....
Отговори

ndachev снимка ndachev 20 януари 2011 - 14:26

Ъм, таковата, какво представлява теста с пулверизатор/вода ?
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 20 януари 2011 - 15:22

Въпрос:

 ndachev, на 20 Jan 2011, 14:26, каза:

Ъм, таковата, какво представлява теста с пулверизатор/вода ?



Отговор:

 javor_bg, на 20 Jan 2011, 13:32, каза:

Съпротивленито на кабелите варира спрямо дължината и зависимостта е общо взето линейна. Теста с пулверизатора пробван ли е колега ? Напръска ли кабелите с вода ?
Отговори

ndachev снимка ndachev 20 януари 2011 - 16:45

Това и аз го прочетох. Какво се гледа след като се напръскат с вода?
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 20 януари 2011 - 18:08

Ами гледа се дали двигателя започва да прекъсва - да работи на 3 цилиндъра.
Отговори

ndachev снимка ndachev 20 януари 2011 - 19:00

И защо намокряне на изолацията на кабелите би причинило прекъсване на цилиндър/дри ?
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 20 януари 2011 - 19:08

Ами защото прескачайки искрата от кабел на кабел пали не само един цилиндър!
Отговори

Hristo Andreev снимка Hristo Andreev 22 януари 2011 - 00:35

Колега би ли обяснил малко по подробно за тази проба че ми стана интересно ! :biggrin: :no: :love_opel:
Отговори

Гостshipkolini_* 03 май 2011 - 17:26

Привт колеги от известно време ми се случва когато времето е по влажно(когато вали или има по гъста мъгла)колата ми не работи както трябва.Имам в предвит,че като тръгна и започва да губи мощ(забива) моцуната,ама е така само в първите 10-15 мин.смених кабелите взех кабели на TESLA според много маистори те са най-добри за Опел и никакъв ефект,а когато е сухо работи на пушка.Дайте съвет какво може да е.
Отговори

Tosho снимка Tosho 04 май 2011 - 08:38

Здравей, колега, имах същия проблем с моя орел - прекъсва когато е влажно ! Отворих капака на свещите, извадих кабелите и в лулите им имаше конденз, почистих го, намазах с контактен спрей и вече 20к км няма проблем.При положение че си сменил кабелите, почисти свещите, виж дали кабелите ти са вкарани добре в свщите и в бубината...Провери си бубината !

П.П. хубаво е като сменяш кабели да смениш и свещи !!!
Мнението беше редактирано от Tosho: 04 май 2011 - 08:39
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 04 май 2011 - 14:48

Както съм описал по-горе палиш колата, пръскаш с вода с пулверизатора по кабели, бобина, запалителен модул и то ще се види откъде е ......
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 04 май 2011 - 16:42

само да допълня,че е хубаво при теста с напръскването с вода да е леко тълмничко....а ако си е съвсем тъмно най-добре.Ако има проблемен кабел или са проблемните са повече от един.....гледката в тъмното на прескачащата искра от кабел на кабел е много ефектна..а и на тъмно се вижда най-добре :icon_wink2:
Има места за които хич не ти се вярва но в тъмното присветват.
Преди да сменя кабелите,при стария комплект присветваше между централния кабел от бобината и акомулатора.....
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 21 април 2012 - 09:46

Колеги, вчера реших и аз да проверя моите кабели. Искри не съм виждал по тях изобщо. Напръсках ги с вода един път и нямаше промяна. На втория път като ги напръсках чак след 5 мин започна леко прекъсване. Реших да им премеря съпротивлението и се оказа че на 2 от 4 кабела нямаше съпротивление, а на останалите два беше около 6 килоома. Дефектните кабели като се поразмърдаха малко им се появяваше съпротивлението и то много рядко. Исках да кажа, че ако няма искри това не е достатъчно условие едни кабели да са здрави. Съответно ги смених с такива на Тесла и засега съм доволен.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg